صفحه اصلی » اجتماعی » دولت برای نوسازی ناوگان پیر اتوبوسرانی چاره‌اندیشی کند

دولت برای نوسازی ناوگان پیر اتوبوسرانی چاره‌اندیشی کند

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کمک‌های دولت در تأمین یک سوم هزینه‌های بلیت اتوبوسرانی قطع شده و شاهد بی‌توجهی به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری‌ها هستیم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس حاج رسولی‌ها رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از سال‌ها پیش تاکنون کمک‌های دولت در تأمین یک سوم هزینه‌های بلیت اتوبوسرانی قطع شده و شاهد بی‌توجهی به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هزینه‌های شهر را مردم پرداخت می‌کنند، گفت: دولت باید برای نوسازی ناوگان پیر اتوبوسرانی چاره‌اندیشی کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به هزینه‌های بالای خرید اتوبوس، گفت: در سال‌های گذشته وزارت کشور اتوبوس‌ها را به صورت رایگان به شهرداری‌ها می‌داد یا اتوبوس ۱۰۰ میلیون تومانی را با قیمت ۱۵ میلیون تحویل می‌داد، این در حالی است که در حال حاضر خرید همان اتوبوس‌ها با پرداخت چهار میلیارد تومان امکان‌پذیر شده، بدون اینکه دولت ریالی برای آن پرداخت کند.

وی به اولویت‌های بودجه سال ۱۴۰۱ اشاره و گفت: نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، پروژه‌های رینگ چهارم و خط دو متروی اصفهان اولویت‌های بودجه شهرداری برای سال آینده است.

حاج رسولی‌ها با بیان اینکه دولت قصد دارد در بودجه سال آینده ردیف‌های اعتباری مترو و اوراق مشارکت را حذف کند، گفت: می‌توان در بودجه سال آینده با اضافه کردن یک تبصره، در کنار سهمیه قیر، سهمیه نفت نیز برای کلانشهر‌ها فقط به منظور خرید تجهیزات مترو در نظر گرفت.

وی گفت: باید سهم کلانشهر‌ها به تناسب ضریب جمعیت و آلودگی هوای آن‌ها از بشکه‌های نفت محاسبه شده و اعتبار لازم برای مترو در بودجه سال آینده اختصاص یابد و وزیر کشور مسئولیت این موضوع را در قبال کلانشهر‌ها عهده‌دار شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر که مجلس شورای اسلامی قصد تدوین بودجه انقباضی را دارد، بنابراین باید به فکر کلانشهر‌ها نیز باشد، گفت: تأمین منابع درآمدی پایدار موضوعی بسیار مهم است، اما همه مشکلات شهرداری را رفع نمی‌کند.

وی گفت: باید به محلات محروم و کمتر برخوردار شهر توجه ویژه شود، همچنین شهرداری برای احداث خیابان‌هایی تعریف شده در طرح تفصیلی باید اعتبارات لازم را در نظر بگیرد.

منبع:ایمنا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 4 =