صفحه اصلی » استان اصفهان » حمل و نقل ریلی بهترین وسیله در حمل و نقل عمومی است

حمل و نقل ریلی بهترین وسیله در حمل و نقل عمومی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: قطار و حمل و نقل ریلی در زمان حاضر بهترین و اقتصادی ترین وسیله برای حمل نقل بار و مسافر است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان با تبریک هفته حمل و نقل و با بیان اینکه حمل و نقل ریلی بسیار ایمن و به صرفه است ادامه داد: امنیت حمل و نقل ریلی و قطار خیلی بهتر از سایر وسایل حمل و نقل عمومی است.

امام جمعه اصفهان اظهار داشت: سیستم حمل و نقل ریلی و قطار در برخی از کشورها با سرعت بالایی انجام می شود اما در کشور ما هنوز اشکالاتی در این زمینه وجود دارد اما بسیاری از مشکلاتی که در سایر سیستم های حمل و نقل از جمله ترافیک و آلودگی هوا وجود دارد در حمل و نقل ریلی و قطار وجود ندارد.

آیت الله طباطبایی نژاد ضمن بیان اینکه امکان توسعه در خطوط ریلی استان اصفهان وجود دارد با اشاره به ظرفیت های متعدد صنعتی و توریستی استان خاطرنشان کرد: همانطوری که مالیات استان اصفهان به اندازه ۱۰ استان کوچک کشور است باید خطوط ریلی این استان هم چندین برابر سایر استان ها باشد.

وی با بیان اینکه اشکالات کمتری در بخش حمل و نقل ریلی بار نسبت به حمل و نقل مسافر در استان وجود دارد افزود: این اشکالات هم باید با توجه بیشتر برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه توجه به هویت اسلامی و انسانی در ارايه خدمات به مسافران از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود: کارکنان دستگاه‌های مختلف نباید به افراد مغرض اجازه دهند که فرهنگ دینی را زیر سوال ببرند و هر کجا که احساس کردند لطمه ای به هویت دینی و فرهنگی وارد می شود باید در مقابل آن ایستادگی کنند.

امام جمعه اصفهان بر تکریم و پذیرایی مناسب از مسافران تأکید کرد و گفت: مردم توقع دارند در مسافرت های ریلی و هوایی احترام بیشتر و خدمات و پذیرایی مناسبی به مسافران ارائه شود .

مدیر کل راه آهن استان اصفهان در این دیدار افزود: راه آهن اصفهان یکی از مناطق راه آهن کشور است که بصورت فرامرز استانی بخشی از اداره کل راه آهن اصفهان، قم و یزد را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: اداره کل راه آهن اصفهان از نظر ریلی در جایگاه مناسبی قرار دارد و در سالهای اخیر شاهد رشد و توسعه خوبی در بخش ریلی این استان بویژه در توسعه شبکه های ریلی و خطوط آنتنی بودیم.

سیدرضا سادات‌ حسینی اضافه کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه که مورد تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب قرار دارد بندهای ۲۴ و ۲۵ و حمل و نقل ریلی بخوبی انجام شده است.

وی بیان کرد: اصفهان در زمینه حمل و نقل ریلی حرکت های خوبی انجام داده است اما هنوز هم جای کار بسیاری در این زمینه وجود دارد.

مدیر کل راه آهن اصفهان خاطر نشان کرد: راه آهن اصفهان در بخش حمل و نقل کالا و بار از رتبه سوم و چهارم در سالهای اخیر به رتبه اول کشور در سال‌جاری رسیده است و در زمینه مسافری هم رشد خوبی پیدا کرده است.

وی گفت: شیوع کرونا محدودیت هایی برای سیستم حمل و نقل ریلی در استان ایجاد کرد اما با رعایت پروتکلهای بهداشتی و قطارهای مناسب کارها به خوبی در حال انجام است.

سادات‌ حسینی تاکید کرد: راه آهن اصفهان با برخورداری از شرکت های حمل و نقل ریلی نسبت به سایر استان ها در جایگاه مناسبی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 + 6 =