صفحه اصلی » اقتصادی » ذخیره آب سد زاینده‌رود به 162 میلیون متر مکعب رسید

ذخیره آب سد زاینده‌رود به 162 میلیون متر مکعب رسید

مدیر سد زاینده رود اصفهان، میزان ذخیره آب در مخزن این سد را 162 میلیون متر مکعب اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سید مجتبی موسوی نائینی اظهار کرد: از ابتدای سال آبی، مهرماه، تاکنون ورودی به این سد حدود ۵۸ میلیون مترمکعب و خروجی از آن ۱۲۲ میلیون مترمکعب بوده است.

وی افزود: ذخیره سد زاینده رود سال گذشته در چنین روزی ۱۷۸ میلیون مترمکعب و در متوسط پنجاه و یک ساله ۵۹۹ میلیون مترمکعب بوده است که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته  ۹ درصد و  در بلند مدت ۷۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیر سد زاینده رود با اشاره به وضعیت بارش‌‌ها در کوهرنگ سرشاخه ‌اصلی حوضه آبریز زاینده رود، گفت: مجموع بارندگی در کوهرنگ از ابتدای سال آبی تا صبح امروز سی‌ام آذرماه ۳۳۸ میلیمتر ثبت شده در حالی که بارش‌ها در این منطقه در مدت مشابه سال گذشته ۳۷۷ میلیمتر و در بلندمدت ۳۹۷ میلیمتر بوده است.

موسوی نایینی اضافه کرد: طبق این آمار بارش‌های امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد و در مقایسه با بلند مدت ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: بارش چند روزه اخیر که برابر ۲۰۴ میلیمتر بوده باعث بهبود وضعیت و کاهش اختلاف با بارش بلندمدت و سال گذشته شده است.

مدیر سد زاینده رود یادآور شد: اکنون ۲۶ درصد از بارش متوسط یکسال کامل زراعی در کوهرنگ دریافت شده و ۷۴درصد، معادل یک هزار و 12 میلیمتر باقی مانده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 3 =