صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » شهید سلیمانی چهره‌ بین‌المللی مقاومت است/ هر کسی که در راه مقاومت قرار دارد خونخواه اوست

شهید سلیمانی چهره‌ بین‌المللی مقاومت است/ هر کسی که در راه مقاومت قرار دارد خونخواه اوست

شهید سلیمانی چهره‌ بین‌المللی مقاومت است هر کسی که در راه مقاومت قرار دارد خونخواه حاج قاسم است، سرافرازی اینجاست که همه جهان قدر این شهید مقاومت را دانستند و با افتخاری تمام نشدنی پیکر این شهید مخلص در راه خدا در کشورمان توسط جمع کثیری از مردم خونخواه و وطن پرست به خاک سپرده شد و همه از غم کمبودش گریستیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ ایرانیان از داشتن شخصی مانند شهید سردار سلیمانی به خود می بالند این چنین افراد در دنیا انگشت شمار یافت می شوند، این ها انسان هایی هستند که خالصانه جانشان را برای اعتقاداتشان و سرزمینشان فدا می کنند، دشمنانشان کوچک تر از آن هستند که توان رویارویی با اینچنین قهرمان هایی را داشته باشند و نهایتا شهادتشان نیز باعث افتخار است.

شهید سلیمانی، مردی است که از یک روستا با غیرت پا در مسیر جهاد و شهادت گذارد، او در این راه برای حفاظت از وطن و خاک میهنش با جان و دل جنگید و نهایتا با سخاوت هر چه تمام تر راهی دیار حق شد، براستی که برازنده شهادت بود و انگار برای الگو بودن و الگو ماندن به دنیا آمده بود.

*شهید سلیمانی تبلور فرهنگ معنوی و انقلابی کشورمان است

شهید سلیمانی تبلور فرهنگ معنوی و انقلابی کشورمان است، او مظهر یک کتاب الهی است که خود را با جان و دل به اطرافیانش آموخت و یاد داد، اغراق نیست اگر بگوییم او نماد آموزگاریست که نه با سخن، بلکه با عملکردش به دنیا درس می داد و تمام دنیا غرق در منش این آموزگار جهادی بودند، خوشا به حال دانش آموزانی که آموزگارشان شهید سلیمانی بود و هست.

او با شخصیتش سمت و سوی مسیر الهی را نشانه گرفته بود، با عزم هرچه بالاتر در این مسیر قدم برمی داشت و غیرتش در این راه زبانزد است، امثال این افراد هر روز بدنیا نمی آیند که با شهادتشان موج بزرگی از افتخار سراسر جهان را فرا گیرد، اینان در بعد دیگری از جهان زندگی می کنند و وقت خود را صرف پیشرفت و تعالی مردم و کشورشان می کنند.

اگر اینگونه سربازان و سرداران را نداشتیم دشمنان ما را مغلوب می کردند ولی این شهیدان ما هستند که با اخلاص جانشان را برای حمایت و حفاظت از مردم و وطنشان کف دستشان می گیرند و در این راه ثبات دارند، تمام سربازان وطن ما با غیرت هرچه تمام تر برای سرزمینشان می جنگند و تعدادی نیز در این راه شهید می شوند اما آنچه که سردار سلیمانی را متمایز می کند شخصیت جهادی اوست که در این راه پیشرو بود، بدون خستگی و اندکی تعلل آماده جهاد بود.
رمز پیروزی ما در دفاع مقدس کوتاه نیامدن و سرخم نکردن است، سردار حاج قاسم سلیمانی در این راه نیز شخصیت مقاومی داشت و هیچ گاه در برابر ظالم نگاه مظلومانه نداشت بلکه با نگاهی با اقتدار و سر بالا در برابر دشمنان می ایستاد به گونه ای که کشورهایی که دشمن بودند از سردار سلیمانی بعنوان یک دشمن با لیاقت یاد کردند.

سردار شهید قاسم سلیمانی از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، حتی نامش لرزه بر تن دشمنان کشورمان می انداخت، عمرش را به جهاد در راه خدا گذرانید، شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ او در همه این سالیان بود، این شهید برای شهادت اشک می ریخت و همیشه داغدار هم رزم ها و دوستانش بود، خوشا به حالش که در جایگاه ابدی اش نزد دوستان و بزرگان دین مبین اسلام قرار گرفت.

*شهید سلیمانی چهره‌ بین‌المللی مقاومت است

شهید سلیمانی چهره‌ بین‌المللی مقاومت است هر کسی که در راه مقاومت قرار دارد دلبسته مقاومت خونخواه حاج قاسم است، سرافرازی اینجاست که همه جهان قدر این شهید مقاومت را دانستند و با افتخاری تمام نشدنی پیکر این شهید مخلص در راه خدا در کشورمان توسط جمع کثیری از مردم خونخواه و وطن پرست به خاک سپرده شد و همه از غم کمبودش گریستیم.

حتی کسانی که حاج قاسم را ندیده و نمی شناختند نیز با شنیدن خبر شهید شدنش آن هم با آن وضعیت متوجه شدند که این انسان، انسان بزرگ، شجاع و مقاومی است که دشمنی که ادعای ابرقدرت بودن می کند تنها مانند طبلی توخالیست و اینگونه، با ترس از روبرو شدن با این شهید، او را ترور کرد، به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی برای آمریکا مانند تو دهنی به خودش بود چرا که به تمام دنیا نشان داد یک بزدل است و توان روبرو شدن با یک سرباز وطن و یک دشمن با اقتدار و شجاع را ندارد.

محمود معلمی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با بیان اینکه آمریکا ذاتا امپریالیست است اظهار کرد: امپریالیست اگر در درون مرزهای خود بماند به مرور از بین می رود و نابود خواهد شد و تنها راه برای ادامه حیات در تجاوز به دیگر کشورها است و آمریکا به دلیل همین خوی امپریالیستی است که به کشورهای منطقه غرب آسیا از جمله عراق و افغانستان لشکر کشی کرد چون منافع خود را در تجاوز به دیگران می داند از طرفی زیاده خواه هم است نمی خواهد ببیند که جمهوری اسلامی ایران یک قدرت در منطقه است بنابراین به هر شکل ممکن پیدا و پنهان با جمهوری اسلامی ایران دشمنی کرده و جنایت می کند.

* شهید حاج قاسم سلیمانی یک قدرت در منطقه بود

استاد علوم سیاسی دانشگاه افزود: رئیس جمهور وقت آمریکا وقتی دید که سپهبد حاج قاسم سلیمانی یک قدرتی در منطقه شده است که می تواند در برابر زیاده خواهی های آمریکا در کشورهای سوریه، عراق، افغانستان و … بایستد لذا برنامه ریزی کرده و ناجوانمردانه ایشان را ترور و به شهادت رساند.

* آمریکا مظهر یک دولت تروریستی در جهان است

وی با تاکید بر اینکه آمریکا مظهر یک دولت تروریست کامل است خاطرنشان کرد: نباید آمریکا یا ایالات متحده را بدون ذکر تروریست نام برد باید گفته شود «دولت تروریست آمریکا» چون واقعا این کشور مظهر تروریست در جهان است. ایران غمگین جای خالی شهید سلیمانی ایت ولی نگران نیست چرا که الحمدالله امثال شهید سلیمانی ها زیاد دارد و این جوانان  راه او را ادامه خواهند داد.

معلمی در ادامه به برخی خباثت ها و زیاده خواهی های آمریکا در جریان مذاکرات هسته ای کشور اشاره کرد و افزود: آمریکا نمی تواند ببیند که جمهوری اسلامی ایران هم می تواند فناوری هسته ای داشته باشد لذا در مسئله هسته ای ما که دقیقا براساس پروتکل های الحاقی و NPT است کارشکنی می کند.

* حدود 400 رشته علمی مرتبط یا وابسته به فناوری هسته ای است

این استاد دانشگاه با بیان اینکه حدود 400 رشته علمی از جمله علوم پزشکی، صنایع و کشاورزی و همچنین تولید برق دائم مرتبط یا وابسته به فناوری هسته ای است خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران براساس قوانین بین المللی انرژی هسته ای را برای مصارف صنعتی، کشاورزی و پزشکی خود می خواهد و پیگیری می کند اما اینها از روی خباثت و دشمنی با ایران و اینکه می خواهند همه دنیا به آنها وابسته و نیازمند باشند مخالفت می کنند این در حالی است که آمریکا و چند کشور عضو دائم شورای امنیت که دارای حق وتو هستند علاوه بر فناوری هسته ای بمب اتم هم دارند.

وی ادامه داد: آمریکا نمی خواهد بپذیرد در منطقه غرب آسیا کشوری به نام جمهوری اسلامی ایران دارد به مرحله ای می رسد که می تواند به عنوان یک قطب و قدرت در سطح منطقه و جهان مطرح باشد به همین دلیل، به بهانه بمب اتم با فناوری هسته ای ایران مخالفت وممانعت می کند و با وجود اینکه با پاره کردن برجام از جمع کشورهای مذاکره کننده خارج شده و در مذاکرات حضور ندارد ولی در حاشیه مذاکرات به کشورهای غربی جهت می دهد.

* باید جلوی زیاده خواهی های آمریکا ایستاد

معلمی با تاکید بر اینکه ما باید در برابر زیاده خواهی های آمریکا بایستیم تسریع کرد: مثال آمریکا مثال سگ هاری است که اگر بترسی و عقب بروی باید همیشه این عقب رفتن را ادامه بدهی و به قول رهبر معظم انقلاب آمریکا حد یقفی ندارد هرچقدر هم عقب بروی هرگز راضی نخواهد شد اینجا است که باید جلوی زیاده خواهی های او ایستاد که گرچه تیم مذاکره کننده دولت قبل متاسفانه امتیازاتی دادند و امتیازی هم نگرفتند.اما تیم مذاکره کننده دولت سیزدهم انصافا تاکنون خوب ایستادگی کرده است منتهی باید دید تا چقدر بتوانند مقاومت کنند.

* جنایت های آمریکا فراموش شدنی نیست

وی با بیان اینکه جنایت های آمریکا فراموش شدنی نیست تاکید کرد: چند نکته را باید درباره دشمنی های آمریکا مورد توجه قرار داد اول اینکه متاسفانه حافظه تاریخی مردم ضعیف است و ما باید این حافظه تاریخی را احیا کنیم و به طور مرتب جنایات آمریکا از بمباران اتمی مردم ژاپن در شهرهای هیروشیما و ناکازاکی تا کشتار بیرحمانه چندین هزار نفر از مردم کشورهای عراق و افغانستان و… با غارت منابع آنها برای مردم تبیین کرد نسل جوان ما باید سابقه جنایت های آمریکا چه علیه کشور ما و چه علیه سایر کشورهای دنیا و حتی مردم خود آمریکا را بدانند.

کارشناس علوم سیاسی خاطرنشان کرد: همه باید بدانند آمریکا تنها کشوری است که از بمب اتم برای نابودی مردم شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن استفاده کرده است. آمریکا کشوری است که هرکجا وارد شده مردم آنجا را بی رحمانه کشته و منابع آن را غارت می کند مثل جنایاتی که در کشورهای عراق و افغانستان و … مرتکب شد و چندین هزار نفر از مردم کشورهای عراق و افغانستان و … را کشت و در حالی که آمریکا و دو کشور دیگر داعش را به وجود آوردند و آن را در سوریه تقویت می کردند اما می آیند و ژست مبارزه با تروریست و مبارزه با داعش می گیرند و الان به عنوان کشور اشغالگر در سوریه حضور دارد و نفت این کشور را غارت می کند این در حالی است که براساس قوانین بین المللی اگر کشوری خواست به کمک کشور دیگری برود باید به دعوت سران دولت آن کشور برود اما آمریکا بدون دعوت دولت سوریه الان این کشور را اشغال کرده و بیرون نمی رود. نسل جدید و جوان ما باید متوجه این جنایات آمریکا باشند و بدانند آمریکا سابقه اشغالگری را از سرزمین خود آمریکا تا دیگر کشورهای جهان را دارد.

بعد از این جریان همه دانستند که آمریکا از سربازان و سرداران ایران هراس دارد، دشمنان از غیرت سربازان و سرداران ما لباس لرز بر تن می کنند و تنها می توانند در برابرمان جبهه گرفته و کُری بخوانند، ایران کشوری است که در خون تمام وطن خواهانش خون سردار سلیمانی می جوشد و مادران این سرزمین شیر غیرت به فرزندانشان می خورانند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 + نه =