صفحه اصلی » سیاسی » امام جمعه اصفهان: سخت‌گیری در ادارات کاهش یابد

امام جمعه اصفهان: سخت‌گیری در ادارات کاهش یابد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: باید ادارات در نظام جمهوری اسلامی همانند اسلام، ناب و برای جهانیان الگو و نمونه باشند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیرکل و معاونان ثبت احوال استان اصفهان با بیان اینکه باید ادارات در نظام جمهوری اسلامی همانند اسلام، ناب و برای جهانیان الگو و نمونه باشند اظهار داشت: این الگو بودن باید شامل رعایت نظم و ترتیب، احترام به مراجعه کننده، سرعت در کار و نظافت و پاکیزگی ساختمانهای اداری باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید در تمام امور به دنیا نشان دهیم که ما پایبند به ویژگی‌های اسلام ناب هستیم گفت: در این راستا از همه مهمتر احترام گذاشتن به افراد و مراجعه‌کنندگان و هدایت و راهنمایی آنها در ادارات و به نوعی تکریم ارباب رجوع است.

امام جمعه اصفهان افزود: براین اساس باید روحیه انسانی و معنوی در بین کارمندان تقویت شود و همیشه خود را خدمتگذار خدا و خلق خدا بدانند که ثوابی بس عجیب دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید اقدامات در ادارات متقن و محکم انجام شود گفت: هر کسی به هر اندازه‌ای که حقوق دریافت می‌کند در قبال خدمت به مردم مسئول است، هر چند که تاکید رهبر معظم انقلاب و رئیس‌ جمهوری بر افزایش حقوق افرادی است که دریافتی آنها کم است.

طباطبایی‌نژاد همچنین با اشاره به اقدامات ارزشمند انجام شده پس از پیروزی انقلاب در کشور  افزود: این اقدامات که شبیه به معجزه است در تمامی بخش‌های خدماتی از جمله گسترش شبکه دسترسی مردم به برق، آب، تلفن و در مجموع عدالت اجتماعی در روستاها صورت گرفته است.

وی همچنین خواستار کاهش سخت‌گیری در ادارات شد و گفت: سخت‌گیری، کار غلطی است و نباید در ادارات صورت گیرد.

*680 هزار اصفهانی در انتظار تامین بدنه کارت ملی

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: ثبت احوال در 2 مقوله هویت و تابعیت و همچنین مولفه بزرگی به نام جمعیت در میان دستگاه‌های اداری از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. اکنون ثبت احوال علاوه بر هشت وظیفه قانونی، 114 عملکرد و سه ماموریت اصلی و کلان را دنبال می‌کند و روزانه با آن درگیر است.

حسین غفرانی این ماموریت‌ا را شامل ثبت به موقع وقایع حیاتی، اسناد هویتی و تولید و انتشار آمارهای انسانی عنوان کرد و افزود: اکنون آمار ثبت احوال به موقع و دقیق  است و در قبال هر آمار، یک انسان با مشخصات هویتی سببی، نسبی، آدرس و عکس ارائه می‌شود.

وی با اشاره به نصف شدن جمعیت زیر 15 سال و 2 برابر شدن جمعیت سالمندی گفت: در این راستا پنج تا هشت سال فرصت وجود دارد تا این مشکل رفع شود هرچند که نظرسنجی‌ها در خصوص موانع فرزندآوری بیانگر مشکلات اقتصادی و اشتغال است.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان خاطرنشان کرد: با رویه فعلی در سال 1425، 30 درصد از جمعیت استان سالمند خواهد بود و بر این اساس مجلس شورای اسلامی در سال گذشته طرح فرزندآوری و حمایت از خانواده را با شناسایی 22 مانع و ایجاد مشوق‌هایی در این زمینه مطرح کرد.

وی همچنین در گزارشی به اقدامات صورت گرفته درباره کارت ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: تاکنون 98  در صد مردم استان و به نوعی چهار میلیون و 30 هزار نفر برای دریافت این کارت ثبت نام کردند و 680 هزار نفر در انتظار تامین بدنه کارت ملی هستند.

غفرانی تصریح کرد: ثبت احوال برای جلوگیری از اختلال در کار شهروندانی که برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند اقدام به فعال کردن رسیدهای دریافتی کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − هفده =