صفحه اصلی » اجتماعی » استاندار اصفهان: پژوهش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری موفق و آینده‌دار است

استاندار اصفهان: پژوهش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری موفق و آینده‌دار است

استاندار اصفهان گفت: مسئولان متعهد هستند به گونه‌ای درخور و طی برنامه‌ریزی مدون و آینده نگرایانه در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ متعالی تکریم پژوهش‌گر در تمامی سطوح از خرد تا کلان با ارائه راهکارهای جامع و دانشورانه اقدام کنند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضوی در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان، با اشاره جایگاه رفیع پژوهش و مقام متعالی پژوهش‌گر اظهار داشت: امروزه یونسکو، از هزاره سوم، به عنوان عصر دانایی یا جهان معرفتی نام می‌برد، جهان فرا‌صنعتی که به عصر اطلاعات و دانش ژرف موسوم شده تا ساحت پژوهش و جایگاه خردورزی را برای ابنا بشر مبرزتر تبیین و تدقیق گردانند.

وی با بیان اینکه در این دوران جایگاه محقق و تحقیق جایگاهی رفیع و منیع است، ادامه داد: پژوهشگر به عنوان پیشگام نزد افکار عمومی از شانیتی والا و متعالی برخوردار وپژوهش، برای جامعه کاوشی معنادار در بیکرانه‌های دانش و پلی برای گسترش بینش همگانی است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: پژوهش چشمه همیشه جوشان معرفت است و رسالت پژوهشگر اخلاق مداری، دوراندیشی، خضوع و مردم داری است.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان نیز متعهد هستند به گونه‌ای درخور و طی برنامه‌ریزی مدون و آینده نگرایانه در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ متعالی تکریم پژوهش‌گر در تمامی سطوح از خرد تا کلان با ارائه راهکارهای جامع و دانشورانه اقدام کنند و در پویایی و پایایی موضوع پژوهش به ویژه پژوهش‌های راهبردی اقدامات تشویقی لازم را اتخاذ و اجرایی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 4 =