صفحه اصلی » استان اصفهان » بهانه‌جو نباشید، راه رفته شهید سلیمانی را طی کنید

بهانه‌جو نباشید، راه رفته شهید سلیمانی را طی کنید

عضو کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز هیچ بهانه‌ای در پیشگاه خداوند نداریم برای این که ما نمی دانستیم چگونه عمل کنیم، چرا که شهید سلیمانی راه را به ما نشان داده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۳

حجت‌الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به ضرورت الگوگیری از شخصیت والای حاج قاسم سلیمانی در دومین سالگرد شهادت ایشان اظهار کرد: در یک جمله شهید سلیمانی یک نمونه کامل از یک مؤمن انقلابی بود که از جهات مختلف می‌توان گفت که ایشان تقریباً در بالاترین درجه ایمان و انقلابی بودن قرار داشت و در حقیقت جامعیتی بین همه این اوصاف و خصلت‌هایی که یک مؤمن انقلابی باید داشته باشد را به صورت جامع دارا بود و عمده صفات و فضایل نیک را در خودش جمع کرده بود.

عضو کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که از مهمترین ویژگی‌های حاج قاسم، ایمان به خدا، اخلاص در عمل، داشتن روحیه جهادی و انقلابی ایشان بود، گفت: شهید سلیمانی روحیه‌ای مردمی داشت و همیشه خودش را از جنس مردم می دانست و به مسائل مردم توجه ویژه می‌کرد و خداوند عطوفت، انسانیت و مهربانیت قلبی قابل توجهی به این فرد اعطا کرده بود.

وی تصریح کرد: ابعاد مختلفی در شخصیت حاج قاسم سلیمانی وجود داشت که می‌توان از آن الگوگیری کرد چرا که به راستی ویژگی‌ها و فضایل اخلاقی ایشان کمتر در یک فرد واحد جمع می شود.

حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد متذکر شد: نماز در درجه اهمیت بالایی برای ایشان قرار داشت و برخی از ویژگی های شهید سلیمانی همچون شجاعت، بینش و بصیرت، اخلاص، ایمان، تقوا، روحیه جهادی و انقلابی، ایمان به راه امام (ره)، ایمان به مردم، اخلاص برای انجام کار برای مردم، دوری از پست‌ها، دوری از دیده شدن ها زبان زد عموم بود.

نماینده مردم اردستان در مجلس ابراز کرد: حاج قاسم از این که برای دیده شدن کار کند دوری می‌کرد و مرکزی هم که ایشان در آن فعالیت داشت امنیتی ترین مراکزی بود که اصلاً نباید ایشان دیده می‌شد اما خداوند خواست که این چهره‌ی نورانی را به همه عموم نشان دهد.

عضو کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: به هر حال فضایل مختلفی که خداوند در این شخصیت ویژه جمع کرده بود و لطفی که به این مرد بزرگ داشت، باعث شد که یک الگوی تمام و کامل برای کسانی باشند که می‌خواهند راه حضرت امام (ره) را طی کنند.

حجت الاسلام طباطبایی خطاب به مردم خاطر نشان کرد: به نظر می آید که ما امروز هیچ بهانه‌ای در پیشگاه خداوند نداریم که بگوییم ما نمی دانستیم چگونه عمل کنیم، چراکه راه را شهید سلیمانی به ما نشان داده است.

حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد در پایان یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی حجتی است برای همه که خداوند می‌تواند در روز قیامت بر ما احتجاج کند و همچنین شخصیت ایشان یک راهنمایی است برای همه ما که بتوانیم با نگاه کردن به زندگی ایشان راه خودمان را از بیراهه تشخیص دهیم و مسیر زندگی را به خوبی طی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 4 =