صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » شهید حاج قاسم سلیمانی با خوی انقلابی و جهادی خود در دل مردم کشورهای مختلف نفوذ کرده بود

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج):

شهید حاج قاسم سلیمانی با خوی انقلابی و جهادی خود در دل مردم کشورهای مختلف نفوذ کرده بود

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) گفت:شهید قهرمان حاج قاسم سلیمانی برای ما یک الگو و پرچم دار است که نسل سوم و چهارم اتقلاب می توانند با استفاده از ویژگی ها و خصائص، زندگی نامه و وصیت نامه ایشان که فراگیر بوده و آحاد مختلف کشور را در بر بگیرد، چراغ راه روشن برای آینده خودشان و دفاع از نظام قرار بدهند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ - شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۴

سردار مجتبی فدا در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: یکی از ظرفیت های خوب مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ارتباط با مردم و تداوم این ارتباط به صورت همیشگی در هر مکان و هر زمان است، یکی از افرادی که این ظرفیت را به خوبی نشان داد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بود که در جبهه مقاومت با خلق و خوی انقلابی، جهادی، مردمی، بسیجی و حزب اللهی که داشت در دل رزمندگان و نیروهای کشورهای مختلف با نگاه، نژاد و زبان متفاوت جا باز کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان افزود: جا دارد مسئولان ما از این ظرفیت حاج قاسم سلیمانی در قالب مکتبش و در قالب سیره شهدا استفاده کنند، ظرفیت ارتباط با مردم، همراهی با آنها همانند مقام معظم رهبری همانند حضرت امام (ره) را الگو و اسوه خود قرار دهند.

فدا ادامه داد: نکته دوم اینکه شهید شهید قهرمان حاج قاسم سلیمانی برای ما یک الگو و پرچم دار است که نسل سوم و چهارم اتقلاب می توانند با استفاده از ویژگی ها و خصائص، زندگی نامه و وصیت نامه ایشان که فراگیر بوده و آحاد مختلف کشور را در بر بگیرد، چراغ راه روشن برای آینده خودشان و دفاع از نظام قرار بدهند.

وی ابراز تاسف کرد: ما در معرفی اسوه ها، خیلی کم کار کردیم.کشورهای غربی و دشمنان ما، اسوه ها و شخصیت های هنری و انیمیشنی خودشان را درقالب  هنر، فیلم،انیمیشن و کتاب به دنیا معرفی می کنند.

فدا اظهار داشت: ما چون فرهنگمان غنی است و متصل به وحی الهی و متصل به تجربه هزار و چندین ساله است، می توانیم در این قالب الگوهایمان را همانند عاشورا و ائمه معصومان به جامعه معرفی کنیم. باید در قالب شعر، نقاشی، کتاب، فیلم، عکس و مقاله این شخصیت ها را به نسل جوان و نوجوان معرفی کنیم، کارشده ولی کافی نیست.

وی در پایان با اشاره به فرارسیدن دومین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: هفته آینده برنامه های استان برای بزرگداشت سالگرد شهادت حاج قاسم را اعلام خواهیم کرد، برنامه های خوبی برای زنده نگه داشتن یاد حاج قاسم سلیمانی پیش بینی شده است، اصفهان در سالگرد شهادت ایشان اصفهان میهمان شهدای تازه تفحص شده نیز خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار + دوازده =