صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » تزریق دوز سوم واکسن کرونا به ۱۲ درصد جمعیت اصفهان

تزریق دوز سوم واکسن کرونا به ۱۲ درصد جمعیت اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیش از ۱۲ درصد جمعیت استان اصفهان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ پژمان عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص شناسایی مورد مشکوک به کرونا «امیکرون» در استان اصفهان، گفت: تاکنون مورد مشکوک ابتلا به کرونا در استان نداشته ایم و اگر موردی در اصفهان گزارش شده و مورد تأیید هم قرار بگیرد باید برای تأیید نهایی به تهران فرستاده شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی در مورد واکسیناسیون جمعیت مورد هدف استان، گفت: در حال حاضر ۸۴ درصد از جمعیت هدف بالای ۱۲ سال استان دوز اول واکسن کرونا و ۷۰ درصد دوز دوم را دریافت کردند و بالاتر از ۱۲ درصد هم دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند، امیدواریم همه افراد هر چه سریع‌تر برای تزریق دوز‌های واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.
ارائه خدمات در شش مرکز تجمیعی و ۱۲ مرکز منتخب واکسیناسیون
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در استان شش مرکز تجمیعی واکسیناسیون به شهروندان ارائه خدمات می‌کنند و ۱۲ مرکز منتخب جامع سلامت وجود دارد که تا ساعت هفت بعدازظهر برای ارائه خدمات به همشهریان فعال هستند.

عقدک گفت: همه مراکز جامع سلامت شهر و شهرستان‌های استان اصفهان آماده ارائه واکسیناسیون کرونا به مراجعه کننده‌ها هستند و روزانه به طور متوسط ۲۵ هزار نفر برای تزریق واکسن کرونا به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه می‌کنند.

وی در مورد تزریق دوز سوم واکسن کرونا و ارسال پیامک به شهروندان، گفت: همه افراد بالای ۱۸ سال که مدت سه ماه از تزریق دوز سوم واکسن کرونای آن‌ها گذشته باشد می‌توانند به نزدیک‌ترین مرکز جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه کرده و دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اطلاع‌رسانی به مراکز جامع سلامت برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا به شهروندان صورت گرفته که بر اساس سامانه سیب (سامانه پرونده الکترونیکی خانواده) این کار انجام می‌شود و تا آنجا که مقدور است برای افراد پیامک هم برای مراجعه به مراکز واکسیناسیون ارسال می‌شود.

عقدک گفت: برای مقابله با سویه «امیکرون» و مصون ماندن شهروندان از ابتلا به ویروس جهش یافته جدید کرونا تزریق دوز سوم واکسن ضروری است، شهروندانی که از تزریق دوز دوم واکسن کرونای آن‌ها بیش از سه ماه گذشته است می‌توانند به مرکز تجمیعی واکسیناسیون برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا مراجعه داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 3 =