صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » نوجوان تا کهنسال حاج قاسم را الگو و سرلوحه خود قرار داده اند

نوجوان تا کهنسال حاج قاسم را الگو و سرلوحه خود قرار داده اند

خیلی کم پیش می آید یک انسان بخاطره شرافت و ولایت مداری اش در دنیا یاد شود و طوری زندگی کند که از نوجوان تا کهنسال او را الگو و سرلوحه خود کنند، ما باید تمام تلاشمان را برای معرفی این شهید والا مقام برای نسل های آینده انجام دهیم چه بسا که شیر مرد هایی مانند حاج قاسم که خون غیرت در رگ هایشان می جوشد کم نیستند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار دل ها لقبی است که به سردار سلیمانی داده شد و چه بسا این لقب بسیار ارزشمند است چرا که برای داشتن این لقب باید جزء شایسته ترین افراد باشیم، سردار سلیمانی چیزی را برای خود نمی خواست، رضایت خدا و خدمت به خلق تنها هدفش بود و با شخصیتش توانسته بود به دل مردم کشور و حتی مردم خارج از مرز میهن راه یابد.

مردم ما به داشتن چنین سرداری افتخار می کنند، با شهادت سردار، ما انسان بزرگی را از دست دادیم، شهید سردار سلیمانی مردی ولایت مدار، جنگجو، مومن، با ایمان، مهربان، وطن دوست، شجاع و تکیه گاه ملت ایران بود، با اینکه با شهادتش نیز افتخار برای میهن برجا گذاشت اما جای خالی نبودش همچنان دردناک است.

مگر می شود مردم یک کشور با شهادت یکی از هموطنانش اینگونه عزادار شود و در غم و اندوه جای خالی اش فرو رود؟ معلوم است، شهادت این شهید یکی از اتفاقات ناگوار و جانسوزی بود که نشان از مردمی بودن این انسان والا مقام دارد، برای جبران این همه از خود گذشتگی فقط می توانیم در مسیر حرکت مکتب حاج قاسم قرار گیریم تا لطف هایش را جبران کنیم.

لازمه اصلی این مکتب ولایت مداری است، سردار سلیمانی در تمام بحران‌هایی که قرار می گرفت در خدمت جبهه ولایت بود و بهترین عملکرد را از خود نشان می داد، ولایت مداری این انسان شریف برگرفته از مکتب امام خمینی بود، سردار دل ها در هر زمینه ای با تقوا بود و برای حفظ ارزش های وطنش با تمام وجود جنگید.

*نوجوان تا کهنسال حاج قاسم را الگو و سرلوحه خود قرار داده اند

خیلی کم پیش می آید یک انسان بخاطر شرافت و ولایت مداری اش در دنیا یاد شود و طوری زندگی کند که از نوجوان تا کهنسال او را الگو و سرلوحه خود کنند، ما باید تمام تلاشمان را برای معرفی این شهید والا مقام برای نسل های آینده انجام دهیم چه بسا که شیر مرد هایی مانند حاج قاسم که خون غیرت در رگ هایشان می جوشد کم نیستند.

حاج قاسم تا آخرین لحظه زندگی ارزشمند خود برای داشتن دنیایی بدون جنگ کوشید، هیچ گاه به دنبال پست و مقام نبود و تا قبل از حضورش در جنگ با داعش معمولا در انظار عمومی ظاهر نمی شد و از زمان جنگ با داعش در عراق نام و تصاویرش بیشتر پخش شد.

این سرباز وطن از دوره جوانی در میدان های پرخطر جنگ با دشمن و به خصوص داعش جنگید، سردار دلها در مقابل جبهه ولایت ستیز با بصیرت وعملکرد شجاعانه از حریم ولایت دفاع کرد، تمام ویژگی های حاج قاسم برخاسته از معرفت ایمانی، رفتار تقوائی و حرکت بر مسیر ولایت مداری بود.

بسیار باهوش، زیرک و با دقت بود، هیچ گاه گرفتار دام فریب موج های فتنه سیاسی نشدو همواره برمدار ولایت حرکت کرد و در این راه استوار و ثابت قدم ماند، روحش و جسمش جسور تر از آن بود که از دشمن بترسد هیچ گاه در دام فریب، تطمیع و تهدید قرار نگرفت و خود را گرفتار نفاق سیاسی نکرد.

*حاج قاسم چهره ای ممتاز در جهان اسلام شناخته شد

هر جا نامی از کوه شنیده شود ناخواسته به یاد حاج قاسم می افتیم، براستی که این شهید کوه ایران و تکیه گاه همه ما بود، حاج قاسم سلیمانی از افراد کم نظیر در ولایتمداری است، در صحنه های سخت حکومتی هیچ گاه جهبه ولایتمدار را تنها نگذاشت، فریب ضد ولایت را نخورد، پیشگام در عرصه مقاومت و مجاهدت بود، عدم توجه به دنیا گرائی و تلاش و کوشش صادقانه و با اخلاص از وی چهره ای ممتاز در جهان اسلام ساخته است.

حاج قاسم به واسطه تربیت ولایتی که داشت خود را برتر از دیگران احساس نمی کرد، فروتن و افتاده بود، با مردم بسیار متین و متواضع رفتار می کرد، خادم امام رضا بود، زندگی ساده ای داشت و نسبت به اسلام و ولایت التزام داشت، کاملا بر مدار ولایتمداری زندگی کرد و در نهایت نتیجه تمام تلاش هایش این بود که دست خیلی از دشمنان از کشور ما کوتاه بماند و حتی جرات نکنند به خاک ما قدم بگذارند.

این شهید در طول عمری که داشت حتی لحظه ای از اشتیاقش به خدا و دفاع از میهن کم نشد، در بحرانهای ضد ولایت، حامی ولایت بود، مکتبی که مربوط به حاج قاسم است به ما می آموزد که مراقب جبهه ولایت ستیز و ولایت گریز باشیم و در این راه هوشیار باشیم.

در دفاع ولایت یک رزمنده خستگی ناپذیربود، نامش در دیوان عزت ولایت‌مداری ثبت است چرا که ولایت مداری در خونش جریان داشت، سایه پربرکت این شهید هنوز در کشور باقی است و یاد و خاطره  او تا ابد در دل ها و قلب های ما باقی خواهد ماند.

نامش در قلب ما و کتاب های تاریخ این کشور هک خواهد شد، همواره در میان ما حاضر است و روحش حافظ این مملکت خواهد بود، تشییع بی­‌نظیر پیکر او گویای محبوبیتش در میان مردم است، تشییعی که دنیا آن را فراموش نخواهد کرد، به راستی که لقب سردار دل ها برازنده ایشان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده + هشت =