صفحه اصلی » اجتماعی » حاج قاسم بعد معنوی زندگی را به خوبی درک کرده بود/ شهید سلیمانی هیچ وقت از موقعیت خود سوء استفاده نکرد

حاج قاسم بعد معنوی زندگی را به خوبی درک کرده بود/ شهید سلیمانی هیچ وقت از موقعیت خود سوء استفاده نکرد

شهید سلیمانی شخصیتی مذهبی و دین‌ورز داشت، بعد معنوی زندگی را به خوبی درک کرده بود، معنویت دینی و ارتباط معنوی با خداوند و اهمیت دادن به فرامین الهی یکی از رموز مهم موفقیت در زندگی است که حاج قاسم به این اکسیر دست یافته بود، همچنین وی به معنای واقعی کلمه خداترس بود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار سلیمانی درست است که در دنیا زندگی می کرد ولی آخرت را زمینه زندگی خود قرار داده و از دنیا دل کنده بود، عملکردش بر اساس خدا محوری، خالصانه و آماده برای جهاد و شهادت بود، از آنجایی که دیگر به دنیا وابستگی نداشت همیشه آماده شهادت بود و از خدا می خواست که شهید شود.

از جوانی در میدان جنگ حضور داشت و در این راه کم لطفی نکرد، یک سرباز واقعی برای میهن و ولایت مدار بود، خاک وطنش را دوست می داشت و خیلی راحت می شد این ویژگی ها را درونش دید، یارو یاور خانواده شهدا بود و در برابر آن ها بسیار متواضع رفتار می کرد.

شهید سلیمانی فرزندان شهدا را طور دیگری دوست داشت، آنقدر با آن ها مهربانی می کرد تا حتی اگر شده برای لحظه ای کوتاه، طعم داشتن پدر را بچشند، فروتنی اش در مقابل خانواده شهدا قابل وصف نبود و با دیدنشان اشک در چشمانش حلقه می زد.

ولی دیگر آن روح بلند مرتبه و ملکوتی اش در آسمان ها آرام گرفته و آن جسم جسور و شجاعش مهمان خاک شده است، سردار دلهای ما مظهر صداقت و سخاوت است و این را از مولایمان امام علی علیه السلام آموخته بود و همواره در مسیر حرکت او حرکت کرد.

حاج قاسم بیان تأثیرگذاری داشت به گونه ای که تحلیل­گران روان­شناسی و شخصیت­‌شناسان، تسلطش به فن بیان را به عنوان یکی از ویژگی­‌های شخصیت­‌های فوق­­‌العاده تأثیرگذار این شهید عنوان می­‌کنند، بیانش آمیزه­‌ای از عقلانیت و احساس بود و تأثیر عمیقی ایجاد میکرد.

به تعبیر رهبر معظم انقلاب سپهبد شهید قاسم سلیمانی، تبلور ارزش‌های فرهنگی ایرانی و ایران و قهرمان امّت اسلامی بود، روحیه فداکاری، ایثار و گذشت داشت، او یک مجاهدی فداکار بود که قلبش سرشار از عشق و محبت به مؤمنان و مستضعفان بود و تمام زندگی اش را صرف مردم کرد.

همیشه با دیدنش نمونه ای از یک سرباز وطن برایمان تداعی می شد، نسبت به عملکرد بی نظیری که داشت به خود مغرور نمی شد، چه روح خوش تراش و از خود گذشته ای داشت، شجاعتش نایاب بود و آن نایابی ماندگار شد.

سردار دل ها دل شیر داشت، بی باک بود و این تنها یکی از ویژگی هایش بود که مردم بسیار دوست داشتند، همیشه در مقابل ظلم گام محکم برمی داشت و حتی ذره ای ترس بر وجودش راه نمی داد، مردم دوست بود و به همین دلیل نیز مردم از جوان تا پیر بسیار دوستش داشتند و برایش ارزش قائل بودند.

* حاج قاسم بعد معنوی زندگی را به خوبی درک کرده بود

او شخصیتی مذهبی و دین‌ورز داشت، بعد معنوی زندگی را به خوبی درک کرده بود، معنویت دینی و ارتباط معنوی با خداوند و اهمیت دادن به فرامین الهی یکی از رموز مهم موفقیت در زندگی است که حاج قاسم به این اکسیر دست یافته بود، همچنین وی به معنای واقعی کلمه خداترس بود.

سردار دلهای ما انقلابی بود، ارزش های انقلابی را ارج می نهاد از این ارزش ها محافظت می کرد، پرورش یافته مکتب امام خمینی بود و خیلی خوب آموزش دیده بود، آمریکا را دشمن سرسخت کشورش می دانست و هیچ گاه در هیچ زمینه ای به او مجال نمی داد.

در مسائل نظامی کشور در جایگاه بالایی قرار داشت و هیچگاه از این موقعیت سواستفاده نکرد، کمتر مدیر ارشدی پیدا می‌شود که در عرصه مدیریتی با همه مردم همانگونه رفتار کند که با نزدیکان و خویشاوندان خود رفتار می‌کند و هرگز از موقعیت اجتماعی خود برای منفعت شخصی استفاده نکرد.

عضو هیچ حزب و گروه و باندی نبود بلکه پایبند کامل انقلاب و رهبریت معظم انقلاب بود، با بصیرتی که داشت در جوسازی‌های سیاسی قرار نمی گرفت  با قدرتی که داشت توانست تمام برنامه‌ریزی‌های آمریکا و استکبار جهانی که با پول بعضی از کشورها و تبلیغات وسیع آمریکا در منطقه در حال انجام و اجرا بود را خنثی کند.

یکی دیگر از دلایل اصلی علاقه مردم به حاج قاسم سلیمانی، اراده خداوند بود، خداوند وقتی انسانی را بسیار دوست داشته باشد، آن دوست داشتن را در دل انسان های دیگر نیز می اندازد گاهی خدای متعال اراده می‌کند که شخصی را محبوب قلب‌های مردم کند، خداوند خود وعده داده که اگر کسی به این سطح از ایمان و عمل صالح برسد محبوب قلوب خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 2 =