صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان بار دیگر ناسالم شد

هوای اصفهان بار دیگر ناسالم شد

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای کلانشهراصفهان امروز با میانگین ۱۱۶ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۵

به گزارش صاحب نیوز؛محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۳، استانداری با شاخص ۱۰۴، پروین با شاخص ۱۰۹، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۹ ناسالم برای گروه‌های حساس و در ۲ ایستگاه باهنر و جِی به ترتیب با شاخص ۱۸۷ و ۱۵۲ برای عموم شهروندان ناسالم است.

وی گفت: شاخص کیفی هوا در ایستگاه رودکی ۸۰، رهنان ۷۵، فرشادی ۸۴، کاوه ۸۲، انقلاب ۶۸، فیض ۷۴ و و ورزشگاه میثاق با ۶۴ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد ضمن اینکه داده‌های سه ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های میرزا طاهر، باغ غدیر و دانشگاه به علت قطعی در دسترس نیست.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: امروز هوای شهر صنعتی سجزی با شاخص ۹۳ و مبارکه با شاخص ۶۰ ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده و ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، شاهین‌شهر، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان از روز شنبه چهارم دی ماه افزایش یافته است و این شرایط تا پایان این هفته  ادامه دارد.

با توجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان به ویژه گروه‌های آسیب پذیر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال توصیه می‌شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در این مدت بپرهیزند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

19 − 7 =