صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » کارونسرای حمام کوهپایه ثبت ملی شد

کارونسرای حمام کوهپایه ثبت ملی شد

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان کوهپایه گفت: مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی کاروانسرای حمام شهرستان کوهپایه واقع در شهر کوهپایه خیابان حافظ غربی ،بازار کوهپایه پس از تشریفات قانونی لازم در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۵

سعید ملکیان در گفت و گو با صاحب نیوز  اظهار کرد: شهرستان کوهپایه ظرفیت بالا و میراث کهنی در زمینه های فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان کوهپایه تصریح کرد: با شروع فعالیت این اداره در این شهرستان سعی کردیم و تلاش خود را به کار گرفتیم که این ظرفیت ها را شناسایی و آن را معرفی کنیم.

وی افزود: البته در این راه مشکلات زیادی وجود دارد که خوشبختانه با دغدغه مندی مردم و مساعدت دیگر ارگان ها فعالیت رو به جلو و خوبی انجام شده است.

ملکیان عنوان کرد: در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب سال ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه ميراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی که مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیر منقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست های ذیربط است.

وی ادامه داد: مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی کاروانسرای حمام شهرستان کوهپایه واقع در شهر کوهپایه خیابان حافظ غربی ،بازار کوهپایه پس از تشریفات قانونی لازم در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اصفهان اذعان کرد: این در حالی است که در دو سالی که از فعالیت دفتر میراث فرهنگی کوهپایه می گذرد مزرعه حاج حسن در پنج کیلومتری کوهپایه نیز ثبت ملی و کارونسرای عباسی کوهپایه در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است.

سعید ملکیان با اشاره به پیگیری ها و اقداماتی که در مورد احیا، بازسازی و ثبت دیگر بناها در حال انجام است، گفت: امیدواریم بتوانیم ظرفیت های این شهرستان در این زمینه را به خوبی شکوفا و معرفی کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده + 14 =