صفحه اصلی » سیاسی » ترور حاج قاسم، نمود دیگری از دشمنی آمریکا با مردم ایران

ترور حاج قاسم، نمود دیگری از دشمنی آمریکا با مردم ایران

آمریکا با اطلاع از این که جایگاه سردار سلیمانی در بین مردم ایران چیست، این چهره فراحزبی و فراقومی و این قهرمان ملی را به شهادت رساند و به دشمنی خود با مردم ایران اعتراف کرد همان طور که با تحریم غذا و دارو همچون تحریم داروی بیماران پروانه‌ای این را اثبات کرده بود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ امریکا با به ترور ناجوانمردانه حاج قاسم سلیمانی بار دیگر دشمنی خود با ایرانیان را ثابت کرد. واقعه 13 دی ماه 1398 را این بار از بُعد توجه به عامل تروریستی بررسی می‌کنیم.

مسأله این جاست که عده‌ای در کشور با اهداف مزدورانه یا از روی عدم آگاهی و سادگی می‌خواهند عنوان کنند آمریکا دشمنی با مردم ایران ندارد و تنها با حکومت مقابله می‌کند و به دنبال تغییر حکومت در ایران است.

البته این عده مشخص نمی‌کنند که آمریکا چه حقی دارد که می‌خواهد حکومتی که مردم ایران با در صحنه آمدن در سال 1357 و با تقدیم شهدایی انتخاب کرده‌اند را تغییر دهد، حکومتی که همین مردم هر سال با حضور در صحنه‌های مختلفی نظیر راهپیمایی‌های جشن‌های ملی 22 بهمن و غیره آن را تأیید می‌کنند.

همان طور که مشخص نمی‌کنند چرا آمریکا باید این حکومت را تغییر دهد. آمریکایی که در کشوری پا نگذاشت مگر این که سرمایه‌های آن کشور را چپاول کرد، چه منفعتی در تغییر حکومت در ایران دارد، جز این که حکومت جمهوری اسلامی ایران دست این شیطان بزرگ را از منابع نفتی و گازی کشور ما کوتاه کرده است و در برابر استکبارگری و ظلم و بیداد این ابرقدرت پوشالی ایستاده است و اکنون آمریکا می‌خواهد با از سر راه برداشتن حکومت اسلامی همانند آنچه تاریخ در مورد دوران پهلوی نوشته است، به سرمایه‌های ملی ما دست درازی کنند و یک مانع جدی برای ادامه ظلم بر جهان و ستیز با ملت‌های ضعیف‌تر را از سر راه بردارد.

اقدام آمریکا در ترور حاج قاسم چند نکته را دربردارد. ابتدا این که این ترور نه توسط یک فرد به نام ترامپ بلکه توسط سیستمی که آمریکا را اداره می‌کند تصمیم گیری شد و خوشحالی سیاسیون آمریکایی بعد از ترور حاج قاسم از احزاب مختلف نشان دهنده همین موضوع است.

نکته دوم این که آمریکا بر همه مسائل کشور ما اشراف دارد، حتی بر مسائلی که خود ما بر آن مطالعه‌ای نداشتیم و در زمان به شهادت رساندن حاج قاسم به خوبی می‌دانست چه کسی را ترور می‌کند و از محبت مردم ایران نسبت به این فرمانده بااخلاص اطلاع کامل داشت. آمریکا با اطلاع کامل از این که جان مردم ایران برای حاج قاسم می‌تپد وی را به شهادت رساند و این درّ گرانبها را از ملت ایران گرفت.

آمریکا خوب می‌دانست ژنرال قاسم سلیمانی محبوب همه مردم ایران از همه اقوام و از هر حزب و جناحی است؛ مسأله‌ای که بعد از شهادت این سردار بزرگ در ایران به وضوح دیده شد و اشک‌هایی که از چشم‌ها در بدرقه این مرد خدایی سرازیر شد، گواه این موضوع بود.

آری آمریکا با مردم ایران دشمنی دارد که محبوب قلوب مردم ایران را آگاهانه گرفت؛ همان طور که با تحریم غذا و دارو این را نشان داده بود؛ همان طور که با تحریم واردات واکسن کرونا به ایران این را نشان داد.

آیا تحریم داروهای کودکان پروانه‌ای مبتلا به بیماری ای بی که به دلیل نبود دارو باید رنج ببرند و عذاب بکشند، دشمنی با حکومت است یا دشمنی با مردم ایران است؟

فشارهای اقتصادی که در اثر تحریم‌های ظالمانه و فتنه‌انگیزی‌های دشمنان در کشور ما به وجود آمده و مردم زیر بار آن کمر خم کرده‌اند دشمنی با حکومت است یا بیشتر از آن دشمنی با مردم ایران است؟

باور این موضوع بسیار مهم است و در آینده کشور ما نقش مهمی دارد. هنوز دشمنی آمریکا برای مردم ایران تبیین نشده است و به ویژه برای نسل جوان جا نیافتاده است. مردم ما به شدت زیر رگبار تبلیغات فریبکارانه و گاه عامدانه رسانه‌ها و سلبریتی‌ها به نفع آمریکا هستند و بسیاری گمان می‌کنند آمریکا آرمان شهر خوشبختی است.

مردم نمی‌دانند آمریکا چه دشمنی با ایران دارد و این دشمن در چه ابعادی کشور ما را مورد هجمه قرار داده است که اگر بدانند چه بسا بسیار کار حکومت برای خنثی کردن توطئه‌های شیطان بزرگ راحت‌تر خواهد شد و این نیاز به تبیین و روشنگری برای مردم است.

حکومت به صورت خاص و نیروهای حزب اللهی، انقلابی و دلسوز به صورت عام باید برای تبیین این مسأله قیام کنند، برنامه ریزی کنند، حرکت کنند.

دشمن شناسی چه در منابع و اموزه‌های دینی ما و چه در پروتکل‌های آموزشی غرب و شرق به منظور سعادت و رفاه جامعه سفارش شده و بر آن تأکید شده است اما در کشور ما مسائل این چنینی متأسفانه مورد غفلت واقع شده‌اند. برایند این عدم توجه جدی به موضوع دشمن شناسی توسط حکومت را می‌توان در سطح جامعه دید و در بین گفتگو‌های مردم و در رفتار جوانان جستجو کرد.

نه در کتب درسی به صورت عمیق این موضوع باز شده، نه فیلم و سریالی در این رابطه ساخته شده و نه در سطح جامعه توسط ابزار دیگری این قضیه ارائه شده است و عدم پرداختن به آن نیز سبب از دست رفتن فرصت‌های کشور برای پیشرفت شده و هزینه بر و خسارت زا خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده + هشت =