صفحه اصلی » اقتصادی » ثبت‌نام حدود ۱۹۰ هزار از اهالی استان اصفهان در طرح نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛

ثبت‌نام حدود ۱۹۰ هزار از اهالی استان اصفهان در طرح نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تا کنون حدود ۱۹۰ هزار متقاضی از اهالی استان اصفهان در طرح نهضت ملی مسکن این استان ثبت‌نام کردند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۶

علیرضا قاری‌قرآن در گفت و گو خبرنگار صاحب نیوز اظهار داشت: از ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ که ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن آغاز شد تا کنون حدود ۱۹۰ هزار نفر در استان اصفهان متقاضی بهره‌مندی از مزایای این طرح بوده و اقدام به ثبت‌نام کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین استقبال مربوط به شهر جدید بهارستان با بیش از ۷۱ هزار ثبت‌نامی بوده است گفت: تا کنون در شهر جدید فولادشهر بیش از ۲۱ هزار نفر و در شهر جدید مجلسی نیز بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ نفر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.

وی با اشاره به اینکه برنامه این استان در طرح نهضت ملی مسکن معادل 5.7 درصد نسبت به کشور است اذعان داشت: براین اساس در سطح استان اصفهان برای یک سال نیاز به ساخت 57 هزار و 468 واحد است که این عدد برای چهار سال به بیش از 229 هزار واحد می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: مطابق با این برنامه زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح در سطح استان اصفهان بصورت سالانه یکهزار و 348 هکتار است.

قاری‌قرآن افزود: در حال حاضر متقاضیان می‌توانند تا ۱۵ دیماه جاری با مراجعه به سامانه «ثمن» به آدرس saman.mrud.ir برای نام نویسی در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

وی بیان داشت: پس از پایان مهلت ثبت‌نام در این مرحله، وارد مراحل پالایش و اقدامات بعدی می‌شویم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: متقاضیان واقعی مسکن می‌توانند با داشتن چهار شرط تاهل، حداقل سابقه یک سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی در پنج سال اخیر و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب (فرم ج سبز) نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین نخبگان علمی با معرفی بنیادملی نخبگان کشور، معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (20)سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور بدون شرط تاهل و بدون شرط سرپرست خانوار بودن در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار داده می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × دو =