صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » نرخ باسوادی در استان اصفهان بیش از 97 درصد است

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:

نرخ باسوادی در استان اصفهان بیش از 97 درصد است

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: در حال حاضر نرخ باسوادی در استان اصفهان 99 / 97 درصد است که امیدوارم به نرخ کامل با‌سوادی و ریشه‌کنی بی‌سوادی برسیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در خصوص فعالیت‌های حوزه سوادآموزی در استان خاطرنشان کرد: مراکز یادگیری محلی فرصت مناسب برای مهارت‌آموزی و کمک به کارآفرینی بزرگسالان بی‌سواد و کم‌سواد شرکت‌کننده در دوره‌های سوادآموزی و تعمیق سواد و مهارت است. آموزش‌وپرورش استان اصفهان با همکاری مجموعه سوادآموزی سرتاسر استان و تعدادی از دستگاه‌ها اقدام به تأسیس ۱۶ مرکز یادگیری محلی نموده که برای ما بسیار ارزشمند هستند.

اعتدادی ادامه داد: به برکت خدمات ارزنده نهضت سوادآموزی نرخ بی‌سوادی در استان در گروه هدف کاهش پیدا کرده که دلیل آن تلاش‌های بی‌وقفه و طاقت‌فرسای آموزش دهندگان بوده که در دورترین نقاط استان اقدام به جذب بی‌سوادان می‌کنند و این تلاش‌ها باعث شده که استان اصفهان در ردیف پنج استان باسواد کشور قرار گیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر نرخ باسوادی در استان اصفهان 99 / 97 درصد است که امیدوارم به نرخ کامل با‌سوادی و ریشه‌کنی بی‌سوادی برسیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست + 2 =