صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » تعریف مکتب شهید قهرمان حاج قاسم از زبان خطیب و سخنران مذهبی/ حجت الاسلام دانشمند: خداوند می‌خواست حاج قاسم جهانی بشود زیرا خود او جهانی فکر می‌کرد

تعریف مکتب شهید قهرمان حاج قاسم از زبان خطیب و سخنران مذهبی/ حجت الاسلام دانشمند: خداوند می‌خواست حاج قاسم جهانی بشود زیرا خود او جهانی فکر می‌کرد

حجت الاسلام دانشمند گفت: مکتب به معنای دانشگاه است که در دانشگاه حاج قاسم سه واحد درسی تدریس می‌شود که عبارت است از بصیرت، ایثار و شهادت و تا هر کدام از این واحد‌ها به معنای واقعی مورد توجه و یادگیری ما واقع نشود به مرحله و واحد بعدی نمی‌رویم.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۶

حجت الاسلام مهدی دانشمند در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: رهبر عزیز انقلاب خطاب به دو شخصیت کلمه مکتب را فرمودند که یکی از آن‌ها مکتب روح‌الله و دیگری مکتب حاج قاسم بود.

این سخنران مذهبی و استاد حوزه افزود: مکتب به معنای دانشگاه است که در دانشگاه حاج قاسم سه واحد درسی تدریس می‌شود که عبارت است از بصیرت، ایثار و شهادت و تا هر کدام از این واحد‌ها به معنای واقعی مورد توجه و یادگیری ما واقع نشود به مرحله و واحد بعدی نمی‌رویم.

وی در ادامه اظهار داشت: لذا نتیجه‌ تشیع هم این است که انسان به بالاترین درجه مقام معنوی که شهادت است برسد منتهای مراتب به تعبیر شخص حاج قاسم شرط شهید شدن، شهید بودن است.

دانشمند اشاره کرد: اینکه حاج قاسم فرمودند ما ملت امام حسین هستیم نیز به همین معناست زیرا امام حسین سیداالشهدا هستند لذا حاج قاسم را بنده معتقد هستم یکی از کسانی هستند که برای اینکه نسل امروز ما بتوانند یزیدیان زمان و دشمنان امام حسین را بهتر بشناسند و راه مبارزه با این‌ها را درک بکنند از حاج قاسم می‌توان به عنوان یک الگوی خوب استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: محبوبیت در میان مردم را خداوند به انسان عطا می‌کند و شهرت دست خود آدمی است.

وی در پایان عنوان کرد: خداوند می‌خواست حاج قاسم جهانی بشود زیرا خود حاج قاسم نیز جهانی فکر می‌کرد و مرز برایش مهم نبود چرا که تنها مبارزه با طاغوت برایش اهمیت داشت و هر جا که می‌خواهد باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × چهار =