صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » نصف جهان؛ میزبان شهدای #قهرمان+ برنامه حرکت کاروان‌ها

نصف جهان؛ میزبان شهدای #قهرمان+ برنامه حرکت کاروان‌ها

دو کاروان حامل 21 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس از امروز حرکت خود را در شهرها و روستاهای استان اصفهان آغاز خواهند کرد و هزممان با روز شهادت حضرت زهرا(س) در اصفهان تشییع خواهند شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ همزمان با ایام فاطمیه، سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و در سالروز حماسسه بزرگ 9 دی مردم ایران، عطر شهدای دفاع مقدس بار دیگر در شهرها و روستاهای استان اصفهان خواهد پیچید.

21 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس با هماهنگی و مدیریت لشکر 14 امام حسین -علیه السّلام- سپاه پاسداران که 18 تن از این شهدا، شهدای گمنام و سه تن، شهدای شناسایی شده هستند، از امروز در قالب دو کاروان با نام‌های شهید حاج احمد کاظمی و شهید حسین خرازی، همه شهرستان‌های استان اصفهان را نورباران خواهند کرد.

امروز سه شنبه 7 دی ماه کاروان شهید خرازی حرکت خود را از نطنز آغاز خواهد کرد و بعد از ظهر به آران و بیدگل خواهد رفت و از آنجا رهسپار گلپایگان خواهد شد. کاروان شهید کاظمی نیز حرکت خود را از بادرود و دیار امامزاده آقاعلی عباس آغاز می‌کند و بعد از ظهر در کاشان حضور پیدا خواهد کرد.

روز چهارشنبه 8 دی ماه کاروان شهید خرازی ابتدا در گلپایگان و بعد از ظهر در بوئین میاندشت خواهد بود و کاروان شهید کاظمی صبح در خوانسار و بعد از ظهر در دامنه و داران یاد رشادت‌ها و دلیری‌ها جوانان این مرز و بوم در مبارزه با طاغوت را زنده خواهند کرد.

صبح روز پنجشنبه 9 دی مردم فریدونشهر از حضور 11 شهید کاروان شهید خرازی بهره مند خواهند شد و بعد از ظهر مردم رضوانشهر. در این روز کاروان شهید کاظمی نیز ابتدای صبح چادگان و بعد از ظهر تیران را عطرافشانی خواهند کرد.

صبح روز جمعه 10 دی ماه کاروان شهید خرازی به دیار شهید حججی خواهد رفت و یزدانشهر و نجف آباد را با عطر خود معنوی خواهد کرد و عصر را در درچه خواهد گذراند. کاروان شهید کاظمی نیز صبح این روز در حاجی آباد و فیروز آباد و بعد از ظهر در خمینی شهر، حسینیه ایران، حضور پیدا خواهد کرد.

صبح روز شنبه 11 دی ماه کاروان شهید خرازی در دولت آباد حضور پیدا خواهد کرد و بعد از ظهر مردم حبیب آباد و کمشچه را از حضور خود بهره مند می‌کند و کاروان شهید کاظمی نیز صبح این روز در خورزوق، سین و دستگرد و بعدازظهر در گز و شاهین شهر فضا را به عطر ایثار و شهادت معطر خواهد کرد.

صبح روز یکشنبه 12 دی ماه قهدریجان و فلاورجان مقصد کاروان شهید خرازی و شهر ابریشم و پیربکران مقصد کاروان شهید کاظمی و بعد از ظهر فولادشهر و زرین شهر و همچنین دو شهر دیزیچه و مبارکه به ترتیب مقصد این دو کاروان خواهند بود.

روز دوشنبه 13 دی ماه کاروان شهید خرازی در جمع مردم باغبهادران حضور پیدا می‌کند و بعد از ظهر در جمع مردم زاینده رود و ورنامخواست و کاروان شهید کاظمی نیز ابتدای صبح در طالخونچه و دهاقان و بعد از ظهر در شهرضا و در دیار امامزاده شاهرضا حاضر می‌شود.

روز سه شنبه 14 دی ماه کاروان شهدا راهی شرق اصفهان شده و ابتدا زیار، برسیان و اسلام آباد و بعد از ظهر هرند توسط کاروان شهید خرازی معطر خواهند شد. در این روز کاروان شهید کاظمی نیز صبح در محمد آباد و نیک آباد و بعدازظهر در اژیه، ورزنه و حسن آباد یاد فرهنگ ایثار و شهادت را زنده تر خواهند کرد.

روز چهارشنبه 15 دی ماه مردم کویر به استقبال 21 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس می‌روند. کاروان شهید خرازی صبح در نائین و تودشک و بعدازظهر در کوهپایه و سجزی و کاروان شهید کاظمی صبح در ظفرقند و اردستان و بعد از ظهر در مهاباد و زواره حضور پیدا خواهند کرد.

روز پنجشنبه 16 دی ماه همزمان با روز شهادت حضرت فاطمه زهرا -سلام الله علیها- این دو کاروان بعد از عبور از بیش از 150 شهر و روستای استان اصفهان در شهر اصفهان تشییع خواهند شد. مسیر این تشییع از میدان بزرگمهر به سمت گلستان شهدا خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هجده + 19 =