صفحه اصلی » استان اصفهان » نائین » حل مشکل ۲۰ ساله پساب فاضلاب در نایین

حل مشکل ۲۰ ساله پساب فاضلاب در نایین

نماينده نايين گفت: با پيگيري هاي فراوان توانستيم بعد از ٢٠ سال مقدمات حل مشكل پساب نايين را فراهم كنيم .

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ الهام آزاد با اشاره به اینکه استفاده از پساب برای صنعت با توجه به محدودیت آب در کشور ضروری است، اظهار داشت: امروزه یکی از چالش‌های مهم کشور بحث آب است که کمبود آن موجب شده در دنیا استفاده بهینه از منابع و استفاده مجدد آب مورد توجه جدي قرار گیرد.
وی ادامه داد :در شهرستان نایین از سال ۱۳۸۱ پس از واگذاری انشعاب فاضلاب موضوع استفاده از پساب تصفیه خانه مورد توجه جدی قرار نگرفت و حدود ۲۰ سال به هدر می رفت.

نماینده مردم نائین،خور بیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت: در این مدت، سرمایه گذاران زیادی در بخش صنعتی به علت کمبود آب نتوانسته‌اند در شهرستان سرمایه‌گذاری کنند و این در حالی است که حدود ۵۰ لیتر برثانیه آب پساب تصفیه خانه نایین هدر می‌رفت.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مستقر در شهر صنعتی نایین حدود یک پنجم این آب را مصرف می‌کنند و این امر اهمیت این موضوع را نشان می‌دهد،گفت: از روزی‌ که افتخار خادمي مردم شریف شهرستان‌های نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی را پيدا کردم، یکی از اولويت‌هاي خود را استفاده مجدد از این پساب برای صنایع، فضای سبز و سایر کاربردها قرار دادم.

آزاد ادامه داد: با حضور آقای خامسی در آبفای شهرستان، پيگيري‌هاي لازم در اين موضوع انجام گرفت و در این حوزه چندین جلسه در تهران با حضور مسئولان كشوري ذيربط تشکیل شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های خوشبختانه در اول دی ماه مزایده مربوط به بخشی از فروش پساب فاضلاب اعلام عمومی شد، تصریح کرد: در صورت نهایی شدن قرارداد مذکور در بحث هزینه، ارتقا سیستم فاضلاب شهر نایین و بازسازی، تعمیر و نگهداری سیستم فاضلاب و اصلاح شبکه برای مدت ۲۵ سال مرتفع می‌شود.

نماینده مردم نائین، خور بیابانک در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از طرف دیگر آب پساب در صنعت و فضای سبز مورد استفاده قرار ميگیرد و زمينه رشد و توسعه متوازن شهرستان در حوزه‌هاي مختلف فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 5 =