صفحه اصلی » ورزشی » واکاوی دلایل ناکامی طلایی پوشان در مقابل پیکان

واکاوی دلایل ناکامی طلایی پوشان در مقابل پیکان

مربی فوتبال در مورد بازی سپاهان و پیکان توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۴ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۷

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  در مورد بازی سپاهان و پیکان اظهار کرد: با توجه به برد پرگل تیم استقلال تهران، سپاهان محکوم به برد در این بازی بود، سپاهان با تغییراتی که نسبت به بازی قبل داده بود، وارد زمین شد. شروع کار پیکان با دفاع از یک سوم دفاعی تیم سپاهان بود، سپاهان با چهار دفاع، سه هافبک و دو فوروارد بازی را شروع کرد.

مربی فوتبال عنوان کرد: سپاهان با یک فوتبال کلاسیک، کوتاه، بلند در زمین شروع به بازی کرد ولی جالب بود که تیم پیکان از همان ابتدا فشار زیادی روی سپاهان می آورد و از یک سوم دفاع سپاهان دفاع می کرد و بازی را از جلو بسته بود.

شفیعی بیان کرد: تیم پیکان با یک بازی جسورانه و تاکتیک خاص مجتبی حسینی بازی خودش را شروع کرد، تقریبا بازی متعادل بود، هر دو تبم کرنر هایی را می زدند سپاهان دنبال این بود که روی تاکتیک های ایستگاهی از ضعف تیم پیکان استفاده کند، ابن در حالی بود که تیم پیکان با یک سیستم تک فوروارد بازی را شروع کرده بود.

وی افزود: سپاهان با تغییراتی که در تیم داده بود بازی دلچسب همیشگی را انجام نمی داد در دقیقه ١۵ با نبودن مسعود ریگی که برای عمق دفاع سپاهان و در جلو خط دفاع سپاهان مانند سد عمل می کرد، با یک حرکت از سمت راست و بد ایستادن مدافعین سپاهان، توپ به ۶ قدم و گل اول تیم پیکان به ثمر رسید.

حسن شفیعی اذعان کرد: نبودن ریگی در این گل موثر بود، بازیکنان پیکان برای زدن این گل از کناره ها حرکت کردند، به اعتقاد من برد استقلال تهران روی سپاهان تاثیر گذاشته بود و بازیکنان با عجله و ناهماهنگ بازی را شروع کردند سپاهان مانند همیشه بعد از گل خوردن اقدام به حمله های زیادی کرد.

مربی فوتبال تصریح کرد: تیم پیکان خیلی خوب در مقابل این حملات ایستادگی کرد و به همین ترتیب نیمه اول پایان یافت، قابل بیان است که یاسین سلمانی در این بازی مصدوم شد، در نیمه دوم، بازی با شش دقیقه تاخیر از سمت پیکان و با همان ترکیب نیمه اول شروع شد و پیکان دفاع خود را به ۵ نفر رساند.

شفیعی گفت: با شروع نیمه دوم حملات تیم سپاهان از همان ابتدای بازی در زمین پیکان شروع شد، با اضافه شدن سروش رفیعی بازی ترکیبی بین مغانلو، شهباززاده و رفیعی روی منطقه ١۴ بیشتر شکل گرفت هرچند مجتبی حسینی کناره های تیمش را بسته بود ولی شاهد نفوذ وینگرهای تیم سپاهان در این بازی بودیم.

وی خاطرنشان کرد: حملات سپاهان از کناره های زمین ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۵۵ یک توپ از سمت چپ سپاهان در ١٨ قدم ارسال و احمد زاده به راحتی توانست جبران گلی که خورده بودند را بکند، پیکان تعویض هایی در دقیقه 62 داشت، سپاهان ور6 حملات موقعیت های زیادی به دست آورد ولی همه را یکی پس از دیگری از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 + 13 =