صفحه اصلی » استان اصفهان » پردازش بیش از 217 هزار تن پسماند وروی به کارخانه تولید کود آلی در 8 ماهه اول سال جاری

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد؛

پردازش بیش از 217 هزار تن پسماند وروی به کارخانه تولید کود آلی در 8 ماهه اول سال جاری

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از ورود حدود 217 هزار تن پسماند به کارخانه پردازش پسماند اصفهان در 8 ماه اخیر سال جاری خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ غلامرضا ساکتی با اعلام این خبر توضیح داد: این میزان پسماند پس از ورود به کارخانه و قرار گرفتن در مسیر پردازش، به تفکیک اجزای مختلف شامل بخش آلی یا ارگانیک، بخش قابل بازیافت و بخش ریجکت یا دفنی جداسازی شده که ماحصل آن فروش حدود 7500 تن کود 0.6 و 16 هزار تن کود 0.8 و همچنین جداسازی حدود 4600 تن اقلام بازیافتی از جمله انواع فلزات، ظروف پلاستیکی و پت و ارسال به صنایع تبدیلی بوده است.

وی همچنین با اشاره به مقدار پسماند خشمک جمع آوری شده در این بازه زمانی، افزود: 3051 تن پسماند خشک توسط شهروندان به ایستگاه های بازیافت تحویل داده شده که این آمار را باید به مقدار 5300 تن پسماند خشک جمع آوری شده از مراکز تجاری و معابر و همچنین 5450 تن پسماند خشک جمع آوری شده از درب منازل افزود که مجموع این آمار به جمع آوری 13800 تن پسماند خشک در 8 ماهه اخیر سال جاری منجر شده است.

ساکتی همچنین از جمع آوری 8 تن پسماند الکترونیکی در این بازه 8 ماهه خبر داده و بر لزوم همکاری شهروندان در تحویل پسماندهای الکترونیکی به ایستگاه های بازیافت تأکید کرد.

وی همچنین به مقدار پسماندهای ساختمانی منتقل شده به سایت شرق اصفهان نیز اشاره کرده و افزود: 839 هزار تن پسماند ساختمانی در 8 ماهه نخست امسال در سایت نخاله های ساختمانی دفع شده که انتظار می رود با اجرای کامل سامانه مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی شاهد افزایش دفع مجاز این نوع از پسماندها و به تبع کاهش تخلیه غیرمجاز نخاله های ساختمانی باشیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه کاهش نرخ تولید پسماند در همه گروه ها و بخش ها، از اهداف سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان است، افزود:  تحقق این اهداف تا حد زیادی منوط به نقش آفرینی شهروندان در کاهش تولید پسماند است که در این حوزه اقدامات آموزشی و فرهنگی موثری در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر به منظور بهینه سازی مدیریت گروه های مختلف پسماند، به کارگیری فناوری ها و تکنولوژی های نوین مورد تأکید است و همه پروژه های جاری سازمان این رویکرد را دنبال می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × سه =