صفحه اصلی » سیاسی » مسؤولان به مساجد بیایند و پای حرف مردم بنشینند

مسؤولان به مساجد بیایند و پای حرف مردم بنشینند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: یکی از برنامه‌های طرح شهید سلیمانی این است که رؤسا را به مساجد می‌آورد و مردم می‌توانند راحت‌تر با مسوؤلان ارتباط بگیرد و باید برنامه‌ریزی شود تمام مسوؤلان به مساجد بروند و پای حرف مردم بنشینند‌.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: باید ریاضت مرتازان و عارفان را از هم جدا در نظر بگیریم، گاهی انسان از راه‌های ریاضت به جاهایی می‌رسد، اما ریاضت عرفانی و دینی نیست.

وی ادامه‌ داد: روح ما شایستگی برای خیلی قدرت‌ها دارد، گاهی از این راه مقداری بدست می‌آورد، گاهی انسانی که از راه بندگی خدا به این جایگاه می‌رسد بی نهایت است، مانند حضرت مسیح، اذن خدا است ولی کار حضرت مسیح است، با اراده خود بیماران را شفا می‌دهد‌.

میردامادی بیان داشت: روح ما آنقدر دارای عظمت و قدرت است که پیامبر می‌فرمایند شما نمی‌توانید درک کنید، گاهی خواب‌ها، خواب‌های عجیبی است، مسائلی نیست که ما منکر شویم، قرآن بیان کرده است، خوابی که حضرت یوسف دید و از این قبیل زیاد است، این‌ها همه نشان دهنده این است که ما ماندنی هستیم و فقط جسم ما می‌میرد‌.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که، این حقیقتی است که در قرآن مجید هم تصریح شده است، افزود: یکی در خصوص شهدا است، فکر نکنید شهید مرده است، دشمن نتوانسته سردار دلها را از بین ببرد، حتی در خصوص کفار هم همینطور است، در برزخ صبح تا شب جهنم نشانشان داده می‌شود، برزخ هم برای خوبان و هم بدان است.

وی با اشاره به حماسه ۹ دی تصریح کرد: ۱۰ سال دشمن برنامه‌ریزی کرده بود، وابسته‌های غرب جنایت‌کار روی این قضیه سرما‌یه‌گذاری کرده بودند و مطمئن بودند فاتحه اتقلاب خوانده خواهد شد، سال ۸۸ به عکس امام و قانون اساسی و از همه مصیبت‌بار تر به امام حسین اهانت کردند‌.

میردامادی بیان کرد: خودشان را پیروز این مبارزه می‌دانستند، غافل از این که حزب‌الله زنده است، با یک اشاره رهبری و این نشان می‌دهد چقدر دستور رهبری می‌تواند راه‌گشا باشد، تنها مملکتی که مقابل جنایت‌کاران دنیا، قهرمانانه ایستاده ایران است، ایران امروز رهبر دارد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به حرکت مردم اصفهان در سال ۸۸ ادامه داد: درود بر شما اصفهانی‌ها که به جای روز نهم، روز هشتم قیام کردید، اصفهان همیشه در  خط مقدم بوده، در جبهه‌ هم همیشه در خط مقدم بوده، اصفهان بود که در تمام عرصه‌های انقلاب پیش‌گام بود، حکومت نظامی از اصفهان شروع شد، اولین شهید راه انقلاب را اصفهان داد.

وی ابراز امیدواری کرد: این ارتباط بین رهبر و مردم همیشه باشد و مطمئن باشید تا زمانی که این ارتباط باشد، هیچ جنایت‌کاری نمی‌تواند به شما ضربه بزند، دشمن اول از راه جنگ وارد شد، ۸ سال دنیا پشت سر صدام بود ولی قدرت رهبری و اسلام را مشاهده کنید؛ ایران هنوز بر قله عزت و قدرت نشسته است.

میردامادی با اشاره به شهادت سردار دل‌ها شهید سلیمانی گفت: نه من می‌توانم بگویم سلیمانی کیست نه اکثر مردم، او یک فرد الهی و یک عارف حقیقی، یک عاشق بزرگ بود برای خدا،  قهرمان میدان نبرد، کسی که در تمام دوران انقلاب خم به ابرویش نیاورد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به مراسم قرارگاه شهید سلیمانی تحت عنوان محله محوری و مسجد محوری عنوان داشت: بسیار حرکت مقدس و ارزشمندی است و امیدواریم پیگیری شود، در دورا‌ن‌های قبل خدمت هر رئیسی می‌خواستید برسید امکان نداشت، یکی از برنامه‌های این طرح این است که رووسا را به مساجد می‌آورد، ما پیرو پیغمبری هستیم که کنار مردم می‌رفت.

وی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی شود تمام مسوولان به مساجد بروند و پای حرف مردم بنشینند‌، اسلام یعنی همین، فقط لفاظی و دروغ کفتن به مردم و عمل نکردن به وعده‌ها فقط آبروی اسلام را می‌برد و اعتماد مردم را از بین می‌برد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به بازی امریکا و صهیونیست برای جنگ هراسی و کری‌خوانی‌های اسرائیل که می‌زنیم و بمب‌باران می‌کنیم، بیان داشت: اگر این‌ها برای امید دادن به ملت خودتان است بحث دیگری است اما آیا جرات دارید این کار را بکنید، نظامیان ما اعلام کردند موشک‌های ما ۷ دقیقه بعد مرکز اسرائیل را نابود خواهد کرد، ما اهل جنگ هستیم، ما را از جنگ نترسانید.

وی در پایان گفت: مانور افتخار آمیز از طرف سپاه، ارتش، نیروهای مسلح نشان داد که ما به دستور قرآن عمل کردیم، آن‌قدر قدرت‌مند شوید که دشمن دیگر جرات تجاوز به شما را در فکر خود جا ندهد و امروز این شده است‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 3 =