صفحه اصلی » سیاسی » انتقام سخت؛ مفتضح کردن آمریکا و اخراج آن از خاورمیانه است

انتقام سخت؛ مفتضح کردن آمریکا و اخراج آن از خاورمیانه است

کارشناس مسائل سیاسی گفت : انتقام سختی که در نگاه مقام معظم رهبری و در نگاه انقلابی ما هست؛ مفتضح کردن آمریکا است، اُفول آمریکا و اخراج آمریکا از منطقه  خاورمیانه است،  اگر با پای خودشان رفتند که هیچ ، ولی اگر با پای خودشان نرفتند انقدر طلفات میدهند، آنقدر مفتضح  میشوند، مثل قضیه افغانستان دمشان را باید بندازنند روی کولشان و فرار کنند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۹ - شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

سیدرضا حجازی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار داشت: در آستانه 13 دی ماه یاد و خاطره سردار دلها را گرامی می داریم ، مقام معظم رهبری فرمودند: سردار عزیز شهید مارا با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس آموز با این چشم نگاه کنیم آن وقت اهمیت قضیه روشن خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه این مکتب یا راه یا مدرسه درس آموز، چه درس هایی به ما آموزش می دهد تشریح کرد: ما باید اول شخصیت و منش سردار را ببینیم، یعنی کسی که برای خداوند کار می کنند، کسی که نگاهش به زَر و زیور و آن تشریفات دنیوی نیست و آن اخلاص را دارد نشان میدهد که یک خودسازی در خود انجام داده، که در این خودسازی ضمن اینکه حقوق الهی را که حق الله است رعایت میکند، حق الناس را هم رعایت می کند.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفت :رهبر معظم انقلاب می فرمایند: شهید سلیمانی قهرمان امت ایران شد و امت اسلامی. یعنی اینکه از قهرمان داخلی به قهرمان خارجی تبدیل شد ، قهرمانی که در ایران محبوب است ولی در خارج از کشور محبوب تر از داخل کشور هست، خود سردار حاج قاسم سلیمانی فرمودند ما شش لشگر در خارج از کشور آماده کردیم.

وی اظهار کرد : رهبری بیان کردند  اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید ، وقتی انقلاب اسلامی شکل می گیرد؛  جنگ 6 روزه اتفاق افتاده است؛  اسرائیل تا بیروت را گرفته بود؛ تپه های جولان را گرفته بود؛ صحرای سینا را گرفته بود؛ کرانۀ باختری را گرفته بود؛ تا اواسط بیروت آمده بود. ولی بعد از انقلاب اسلامی؛ دیدیم ؛ جنگ22روزه؛ جنگ33روزه؛ جنگ51روزه؛ پیش آمد؛ دیگر آن اسرائیل؛ اسرائیل سابق نیست. البته اسرائیل چهارمین ارتش دنیاست؛ 200عدد کلاهک هسته ای در اختیار دارد. ولی جز برنامه های هسته ایی نیست. و اسرائیل خودش را پایبند هیچ اصولی نمی داند.

حجازی بیان داشت:  اسرائیل سابقۀ هفتاد و چند ساله دارد و یک شجرۀ خبیثه هفتاد و چند ساله هستند ولی در حال حاضر اسرائیل آن موقعیت قبلی را ندارد. یک زمانی اسرائیلی ها می خواستند اجازه ندهند که ما تجهیزات رد و بدل کنیم و خرید و فروش داشته باشیم؛ و کشور ما بدون تجهیزات نظامی باشد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد : اسرائیلی ها امروزه دارند دنبال  راهی می گردند که چکار کنند تا تجهزات ما به کشور های دیگر نرسد. تجهیزات ما به کشور های مقاومت و محور های مقاومت نرسد.

وی با اشاره به توسعه یافتن محور مقاومت گفت :  محور مقاومت از ایران  به کشور عراق؛ از کشور عراق به کشور سوریه؛ از کشور سوریه به کشور لبنان؛ از کشور لبنان به کشور یمن؛ از کشور یمن به قارۀ آفریقا یا حتی در نیجریه، و در کشور هایی که ما نمی توانیم اسمشان را ببریم  و این محور مقاومت کار حاج قاسم است.

حجازی خاطر نشان کرد :  با هنر این بزرگوار و کار این بزرگوار؛ وحدت امت اسلامی تشکیل شده است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که قهرمان امت اسلامی به معنی چیست گفت :   ما یک امت واحده اسلامی داریم؛ این امت واحده اسلامی یعنی از جمعیت حدوداً 2میلیارد نفری مسلمانان؛ حدود 1/5 میلیارد از  اهل سنت هستند؛ ما  حدود 500میلیون  شیعه داریم که از فرقه های 4امامی؛ 6امامی؛ 8امامی؛ 12امامی هستند. هنر حاج قاسم سلیمانی این است  که از این سرمایۀ 2میلیاردی توانست استفاده کند.

وی گفت : لشگر فاطمیون؛ زینبیون؛ حشدشعبی؛ قوادالوطنی؛ حسینیون؛ حیدریون؛  لشگر هایی هستند که واقعا با  زحمت های بی وقفۀ حاج قاسم و سپاه قدس؛ نهایتاً نیروهای انقلابی یا هسته های مقاومت  تشکیل شده؛ امروز دنیا می داند که ما به قدرتی رسیدیم که قدرت بازدارندگی هست؛ با  این قدرت بازدارنگی کشور ما می تواند با تمام قوا از خودش دفاع کند نه که پشت مرزها یا در جاهای دیگر مانند مدیترانه؛ یا در نقاط مختلف

حجازی درباره مفهوم  انتقام  خون سپهبد سلیمانی گفت : انتقام بزرگی  که ما گفتیم انتقام و سیلی نهایی را میزنیم؛ بعضی ها فکرشان این است که ما میخواهیم خدایی نکرده؛ وارد جنگ نظامی بشویم یا اینکه برویم رسماً کاری انجام بدهیم که به  نام ما تمام بشود. نه  ما جنگ طلب نیستیم؛ ما دنبال جنگ نمی آییم.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت : آنقدر انقلاب اسلامی رشد نیرویی و فکری و اقدامات بازدارندگی دارد که سردار قاآنی جانشین سردار حاج قاسم سلیمانی که در حال حاضر فرماندۀ سپاه قدس هستند؛ فرمودند: ما منتظر این هستیم که یک مرد از داخل خود نیویورک این انتقام سخت را بگیرد.

وی تأکید کرد:  انتقام سختی که در نگاه مقام معظم رهبری و در نگاه انقلابی ما هست؛ مفتضح کردن آمریکا است، اُفول آمریکا و اخراج آمریکا از منطقه  خاورمیانه است،  اگر با پای خودشان رفتند که هیچ ، ولی اگر با پای خودشان نرفتند انقدر طلفات میدهند، آنقدر مفتضح  میشوند، مثل قضیه افغانستان دمشان را باید بندازنند روی کولشان و فرار کنند.

حجازی تشریح کرد : آن انتقام بزرگ دارد اتفاق می افتد، آمریکایی ها بعد از 20سال در افغانستان با این مفتضح رفتند  از کشور عراق دارند می روند؛ از منطقه خاور میانه هم دارند ریشه کن می شوند. ولی تا وقتی که ما بتوانیم اینجا با قدرت حرف بزنیم و نمایش اقتدار و قدرت داشته باشیم و   مردم  در صحنه هم راضی باشند،هم کار کنیم برای مردم و  هم بتوانیم رضایت عامه مردم را بدست بیاوریم و هم اعتماد مردم را بدست آوریم.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد :ما وقتی قدرت نظامی هستیم؛ قدرت موشکی هستیم؛ آن قدرت مردمی هم باید بالا باشد؛ در صحنه های مختلف. ما این قدرت مردمی را در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی مشاهده کردیم؛ یعنی آن مردمی که 25میلیون به روایتی آمدند درتشییع  حاج قاسم سلیمانی اینها اولین ویژگیشان طرفدار نظام جمهوری اسلامی ایران بودن است،  اینها نظامشان را دوست دارند. مشاهده کردیم هر جا اسم حاج قاسم سلیمانی می آید چشمان مردم پر از اشک میشود، اکثر جوان های کشور ما میگویند ما می خواهیم حاج قاسم سلیمانی بشویم؛ یا با علاقه ای خاص عکس حاج قاسم سلیمانی را به سینه هایشان نصب می کنند.

وی در پاسخ به اینکه مقاومت کردن به چه معناست بیان داشت :  مقاومت کردن یعنی سازش نمی خواهیم؛ ما تسلیم نمیشویم؛ نتیجه مقاومت یعنی عزت ولی نتیجه سازش یعنی ذلت. ما نمی خواهیم ملت ما سمت ذلت کشیده شود ما هر جا مقاومت کردیم هر جا انسان هایی را آوردیم سر کار که اهل مقاومت و گفتمان مقاومت باشند آنجا کشور در حال توسعه بوده و برای مردم؛ هم در صحنه های داخلی نتیجه بگیریم

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − 16 =