صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » قلب هایی که برای حاج قاسم جان می‌دهند

قلب هایی که برای حاج قاسم جان می‌دهند

هنرمند نام‌آشنای نگارگری گفت: حاج قاسم قلب ها را تسخیر کرد و توانست با رشادت‌ها و اخلاص خود نشان دهنده  یک نمونه کامل مومن عملی باشد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

رضا بدرالسماء در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با اشاره به رشادت های بزرگ قهرمانی همچون حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی به معنای واقعی قهرمان ملی، میهنی ما هستند، واقعا من در جایگاه یک هنرمند که بیش از نیم قرن از فعالیت دارم، زمانی که میخواستم قهرمانی را جلوه دهم از قهرمان‌های  افسانه استفاده می‌کردم و ذهنیت ها را به سویی می بردم که در راستای آن ذهنیت بشر ساخته شود، البته نه تنها من بلکه نویسنده ها شعرا با توانایی‌هایی که داشتند و دارند همیشه سعی بر خلق یک هنرمند می‌کنند.

هنرمند  نام‌آشنای نگارگری افزود:  به عنوان مثال یک نمونه مشهود قهرمان که هنرمندان در ذهنیت بشر ساخته اند رستم بود یک قهرمان افسانه‌است که فردوسی در رابطه با آن می گوید رستم یلی بود در سیستان، یلش کردم من در داستان و اما اکنون در عصر خودمان می بینیم که قهرمان هایی همچون قهرمان های افسانه‌ای وارد عرصه نوین شدند در دل عموم مردم جایگاهی تصرف نشدنی دارند.

وی بیان کرد:  یک نمونه کامل از این قهرمان‌های افسانه‌ای سردارسلیمانی است، حاج قاسم قلب ها را تسخیر کرد و توانست با رشادت‌ها و اخلاص خود نشان دهنده  یک نمونه کامل مومن عملی باشد.

بدر السماء متذکر شد: شهید سلیمانی توانست در عصر ما  راهنمایی باشد برای عصر معاصر و عصر آینده، امیدواریم این رسالتی  برای هنرمندان رسالتی باشد که بتوانند با توانایی های خودشان این قهرمان واقعی را به همه دنیا معرفی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده + 16 =