صفحه اصلی » اجتماعی » فعالیت سامانه بارشی در اصفهان از فردا

فعالیت سامانه بارشی در اصفهان از فردا

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به ورود موج بارشی جدید به استان از فردا، گفت: عمده فعالیت این سامانه در نواحی همجوار با استان‌های جنوبی کشور است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۵ - شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ آسیه آقایی کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه بارش‌ها در سطح استان به ویژه غرب و جنوب اصفهان از اواسط فردا  آغاز می‌شود، گفت: بارش‌های پراکنده نیز به تدریج سایر مناطق استان را تا روز سه‌شنبه فرا می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شدت فعالیت این سامانه در جنوب و غرب استان و با مه‌گرفتگی و کاهش دید همراه است، گفت: در ارتفاعات، مناطق کوهستانی و سردسیر برف می‌بارد و در کوهرنگ سرچشمه اصلی حوضه زاینده رود نیز بارش‌های خوبی انتظار داریم، اما سیستم‌هایی که سازمان هواشناسی کشور در روز‌های اخیر درباره آن هشدار‌های مختلفی صادر کرده، در مناطق جنوبی کشور است که بارش‌هایی سیل‌آسا است در حالی که نیمه مرکزی شدت بارش‌ها معمولی خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان درباره آلودگی هوای این کلانشهر گفت: این شرایط تا ساعات صبح فردا یکشنبه ادامه دارد، اما از ساعات بعد از ظهر به سبب فعالیت سامانه بارشی بهبود خواهد یافت و تا دو روز آینده انباشت آلاینده‌ها و وضعیت مخاطره‌آمیز آلودگی هوا در شهر اصفهان بعید به نظر می‌رسد.

هنرمند با اشاره به بارندگی‌های شبانه روز گذشته در سطح استان، گفت: میانگین بارشی استان از چوپانان و خوروبیابانک با ۱.۴ میلیمتر بوده است.

وی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین یک تا دو درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به یک درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

هنرمند گفت: چوپانان با دمای ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و فرودگاه اصفهان با دمای چهار درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان در ساعات آینده پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 + سه =