صفحه اصلی » سیاسی » امام جمعه اصفهان: فرهنگ شهادت‌طلبی نمونه‌ بارز نیروهای مسلح ایران اسلامی است

امام جمعه اصفهان: فرهنگ شهادت‌طلبی نمونه‌ بارز نیروهای مسلح ایران اسلامی است

امام جمعه اصفهان گفت: ایمان، اعتقاد و فرهنگ شهادت‌طلبی نمونه‌های بارز نیروهای مسلح ایران اسلامی است که این موضوع وجه متمایز با دیگر ارتش‌های دنیا شده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش توپخانه شهید سپهبد علی صیاد شیرازی نزاجا و هماهنگ‌‌کننده عقیدتی سیاسی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه فرصت بزرگی در اختیار شما قرار داده شده تا تعالیم اسلامی را در دل صد‌ها نفر نهادینه کنید، اظهار داشت: یکی از بهترین سرمایه‌های مراکز آموزشی سربازان هستند که مدت 2 سال بهترین فرصت آموختن مرام فرهنگ انسانی و ارزشهای دین اسلام به آنان است.

وی هدف از تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی را ترویج تعالیم اسلام و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی در بین نیروهای مسلح بیان کرد و افزود: ایمان، اعتقاد و فرهنگ شهادت‌طلبی نمونه‌های بارز نیروهای مسلح ایران اسلامی است که این موضوع وجه متمایز با دیگر ارتش‌های دنیا شده است. خدا را شاکریم که به برکت حضور این افراد در ارتش و سپاه و نیروی انتظامی، قدم‌های خوبی برداشته شده است و در دنیا مثل این ارتش و سپاه نداریم.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: باید با کارکنان ارتش با رفاقت برخورد کرد و محبت را رواج داد، برای مثال اگر یک سرباز خطای کوچکی انجام داد که می‌شود گذشت کرد، این را مدارا کنند و نادیده بگیرند. ارتش و سپاه و نیروهای مسلح امروز با اوایل انقلاب و زمان جنگ قابل مقایسه نیست، بدون شک در این سال‌ها پیشرفت‌های بسیار خوبی در تمامی عرصه‌ها داشته‌اند که شایسته تقدیر است.

وی ادامه داد: یکی از امتیازهای ویژه استان اصفهان تقدیم 23 هزار شهید به انقلاب اسلامی است که این رقم یک دهم شهدای کشور است و در حوزه جانبازان دفاع مقدس و شهدای روحانیت رتبه برتر با سایر استان‌های کشور را دارد.

رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش توپخانه شهید سپهبد علی صیاد شیرازی نزاجا و هماهنگ‌‌کننده عقیدتی سیاسی ارتش در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری نیز با بیان اینکه خدمت در نظام اسلامی یک نعمت بوده که نصیب هرکسی نمی‌شود، تصریح کرد: باید قدر این جایگاه را بدانیم و در جهت تحقق اهداف و وظایف تعیین‌ شده نهایت تلاش را کرد.

حجت‌الاسلام حسین قاسمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه در بعد نظامی مقتدرانه در اوج قرار دارد، در بعد ایمانی، بصیرتی و انقلابی نیز گام‌های بلندی برداشته که این مهم از برکات تدبیر امام در تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 1 =