صفحه اصلی » اجتماعی » اطلاعی از مصرف سوخت مازوت در صنایع سیمان ندارم

اطلاعی از مصرف سوخت مازوت در صنایع سیمان ندارم

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: در حال حاضر گاز صنعت سیمان؛ از جمله سیمان سپاهان قطع است، اما اینکه این صنعت سراغ سوخت مایع (مازوت) رفته باشد بی‌خبر هستم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛  سیدمصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان درباره خبر مصرف سوخت مازوت در مبارکه، اصفهان و نایین که از سوی نماینده مردم مبارکه در مجلس مطرح شد، گفت: در این خصوص مسئولیتی ندارم و ممکن است این اتفاق افتاده یا نیفتاده باشد، اما نکته مهم اینکه گاز برخی صنایع با محدودیت مواجه است.

وی گفت: در حال حاضر گاز صنایع سیمان از جمله سیمان سپاهان قطع است، اما اینکه این صنعت سراغ سوخت مایع (مازوت) رفته باشد، بی خبر هستم و در این زمنیه محیط زیست باره باید پاسخگو باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: با توجه به افزایش مصرف گاز در کشور به خصوص در بخش خانگی؛ محدودیت‌های گاز در استان را اعمال کرده‌ایم، اما اینکه صنایع سراغ سوخت مایع بروند هیچ ارتباطی با شرکت گاز ندارد.

وی درباره استفاده از سوخت مازوت توسط یک کارخانه سیمان در منطقه مبارکه، گفت: از این موضوع بی خبر هستم، اما اکنون محدودیت تأمین سوخت سیمان اعمال شده و امکان استفاده کامل از گاز را ندارند و به نوعی تمام کارخانجات سیمان در اصفهان با محدودیت تأمین گاز مواجه هستند و اینکه بخواهند از سوخت مایع استفاده کنند باید با محیط زیست هماهنگ شوند.

علوی گفت: به غیر از صنایع سیمان، صنایع فولاد نیز با محدودیت مصرف گاز مواجه هستند و بقیه ادارات و کارخانجات در حد معمول مصرف گاز دارند.

وی گفت: در شبانه روز گذشته با کاهش دمای هوا، مصرف گاز در استان اصفهان با حدود نیم درصد افزایش به ۷۲ میلیون مترمکعب رسید و اگر میزان مصرف گاز استان از این عدد بالاتر رود، شرایط ناپایدار خواهد شد که در این شرایط محدودیت‌های ما بیشتر می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: محدودیت تأمین گاز نیروگاه‌های اصفهان نیز ابلاغ شده است، اما با مذاکرات صورت گرفته این محدودیت برای دو نیروگاه شهید محمد منتظری و اصفهان هنوز اعمال نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت − پنج =