صفحه اصلی » رپورتاژ آگهی » از اختلافات پیشرو زوجین که منجر به جدایی شده چقدر آگاهی دارید؟

از اختلافات پیشرو زوجین که منجر به جدایی شده چقدر آگاهی دارید؟

نوع و سبب هر اختلافی در زندگی متفاوت است. انتظار یک زندگی بدون مشکل در واقعیت عملی نیست. بنابراین آنچه که در هنگام مواجهه با اختلافات اهمیت دارد، همفکری و تلاش برای یافتن ریشه مشکلات و مسائل پیش آمده می باشد. کمک گرفتن از یک مشاور در راستای بر طرف کردن این مشکل می تواند بسیار یاری رسان باشد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ ناتوانی در ایجاد یک ارتباط صحیح و عدم شناخت تفاوت های بین زن و مرد از متداول ترین مواردی است که مسبب بروز تنش و مشاجره زوج ها شده و مشکلات اساسی زناشویی به دنبال این امر به وجود می آیند. تمامی انسان ها همانطور که از نظر ظاهری متفاوت هستند از نظر اخلاقی نیز کاملا تفاوت دارند. بنابراین اینکه انتظار داشته باشید همسرتان همانند شما بیندیشد و رفتار کند توقعی غیر منطقی و ناممکن است. کمک گرفتن از یک زوج درمانگر در حل اختلافات به وجود آمده ناشی از دیدگاه های فردی گوناگون و علایق و سلایق متنوع و ایجاد یک تعامل پایدار و سالم بین زوجین می تواند موثر باشد.

در هنگام مواجهه با تناقضات و اختلافات چگونه رفتار کنیم؟

نوع و سبب هر اختلافی در زندگی متفاوت است. انتظار یک زندگی بدون مشکل در واقعیت عملی نیست. بنابراین آنچه که در هنگام مواجهه با اختلافات اهمیت دارد، همفکری و تلاش برای یافتن ریشه مشکلات و مسائل پیش آمده می باشد. کمک گرفتن از یک مشاور در راستای بر طرف کردن این مشکل می تواند بسیار یاری رسان باشد.

عملکرد زوج های موفق در مواجهه با مشکلات چه تمایزی دارد؟

این زوج ها همواره مدیریت درستی در مواجهه با فراز و نشیب ها داشته و نحوه کنار آمدن با مسائل را می دانند. کسب این آگاهی و توانایی نیازمند تلاش بوده و خود به خود میسر نمی گردد. به همین منظور خواندن کتاب های منتشر شده با موضوعات مرتبط به روابط زناشویی، دریافت مشاوره زوج درمانی و مشارکت در جلسات مشاوره خانواده برای آموزش و آشنایی با نحوه صحیح ارتباط برقرار کردن، توصیه می شود. یک گفتگوی موثر و کارآمد تنها با تمرکز ممکن می شود. انتظار نداشته باشید که هنگام تماشای تلویزیون بتوانید مکالمه ای ثمربخش با همسرتان برقرار کنید.

آشنایی با 7 عامل اساسی که مسبب بروز اختلافات زناشویی می گردد
1.     نارضایتی از روابط جنسی

تفکر ناصحیح و رایج عموم بر این است که روابط جنسی، نمی تواند منجر به مشکلات زناشویی گردد. اما زوج درمانگر قادر است شما را به درستی از این اشتباه آگاه کند. با استناد به بررسی های انجام گرفته در دادگاه های خانواده، نارضایتی جنسی را می توان یکی از بزرگترین و اساسی ترین دلایل وقوع اختلاف، به شمار آورد.

2.     مشکلات مالی

این امر بحرانی شایع در بسیاری از خانواده ها است. برآورده نشدن نیازهای مالی و معیشتی در نهایت منجر به بروز مشکلات جسمی و روحی شده که بر رابطه دو نفر اثر مخربی می گذارد.

3.     انحرافات جنسی

زوج درمانگر شما می تواند در تشخیص این امر شما را یاری کند. گاه یکی از زوجین تمایلات جنسی خارج از ازدواج مانند تماشای عکس های مستهجن و غیره را جایگزین رابطه سالم و موثر با همسر خویش می کند که این امر بر کیفیت رابطه جنسی و در نهایت رابطه دو نفر بسیار تاثیر گذار است.

4.     عادت مخرب جاسوسی کردن

این مسئله امروزه بسیار رایج بوده و گاها یکی از زوجین برای رفع نگرانی های خود به موشکافی و بررسی مسائل شخصی طرف مقابل بدون اجازه وی اقدام می کند. که یک روانشناس بالینی می تواند شما را از تاثیر منفی این اقدام در اعتماد متقابل آگاه کند.

5.     خیانت و آسیب ناشی از آن

این مسئله که یکی از تلخ ترین رویدادها در زندگی زناشویی تلقی می شود، می تواند منجر به از هم پاشیدن یک رابطه گردد. پنهان کاری و خیانت در کنار هم رخ می دهند. در هنگام بروز همچین مسئله ای نمی توان تنها فرد خاطی را سرزنش کرد بلکه باید با کمک یک روانشناس علت و ریشه های بروز چنین رفتاری را جویا شد.

6.     نحوه ارتباط با خانواده و تاثیر آن بر رابطه

توجه به نوع ایجاد رابطه با خانواده پس از ازدواج اهمیت بسیار بالای دارد. عدم ایجاد چارچوب و حد و حدود برای رابطه با خانواده ای که ترک کرده اید، می تواند در نهایت بر خانواده تازه تشکیل شده تان، تاثیر مخربی بگذارد. زوجین باید توانایی مدیریت روابط خود با هر دو خانواده را داشته و از تداخل این روابط در زندگی زناشویی خود خودداری کنند.

7.     نحوه تقسیم و انجام کارهای روزمره زندگی

تقسیم کارهای منزل و روزانه امری مهم در یک رابطه موفق بوده و نباید بار تمام کارها بر دوش یک نفر گذاشته شود. توقع زیاد از حد و عدم همکاری، بروز اختلافات را به دنبال دارد.

به غیر از این فاکتورها که به عنوان اصلی ترین موارد منجر به وقوع اختلاف معرفی شدند، مسائل و رفتارهای مخرب دیگری در یک ارتباط زناشویی وجود دارد و مشکلات ثانویه و غیر قابل حلی را می تواند منجر شود که حتی مشاور روانشناس نیز در کمک به رفع آن تاثیر زیادی ندارد. از جمله:

  • یک انتخاب اشتباه و از روی بی فکری در نهایت از دست رفتن خانواده را در پی دارد.
  • اعتیاد یکی از طرفین یا هر دو می تواند از مخرب ترین مسائل به حساب آید.

مرکز مشاوره آنلاین گپچه، با ایجاد بستری مناسب در دنیای مدرن امروزی، امکان برقراری تماس آنلاین یا تماس تلفنی با مشاوران مجرب را برای دریافت انواع مشاوره فراهم کرده است. که این امر دسترسی به هرگونه مشاوره را سهل کرده و با ارائه مشاوره های تخصصی، بازیابی سلامت روح و روان را با سهل ترین روش برای شما به ارمغان می آورد. شما عزیزان میتوانید به آدرس https://gapche.ir به راحتی با مشاوران روانشناسی گپچه در ارتباط باشید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

10 − 2 =