صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » وقتی شمیم عطر بهشتی در هوا پیچید/ چشم ها هنوز گریان #قهرمان ملی است

وقتی شمیم عطر بهشتی در هوا پیچید/ چشم ها هنوز گریان #قهرمان ملی است

پیکرهای مطهر شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در آستانه دومین سالروز شهادت قهرمان ملت ایران حاج قاسم سلیمانی که مصادف با دهه دوم فاطمیه شده شاهین شهر را آکنده از شمیم عطر بهشتی می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۸ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ گرچه در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی خرداد ماه حادثه ها شناخته می شود و نهال نهضتی که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در خرداد 42 کاشتند در بهمن 57 به ثمر نشست و به پیروزی رسید اما تدوام و تثبیت آن با دی ماه گره خورده است بطوریکه در چند سال اخیر دی ماه به یکی از پر حادثه ترین ماه های سال ایرانیان تبدیل شده است بخصوص اگر با مناسبت های دینی همراه باشد. پس از حماسه عظیم نهم دیماه سال 88 مردم با بصیرت ایران که روز تولد دوباره انقلاب و تثبیت نظام جمهوری اسلامی تعبیر می شود حوادث ناخوشایند دیگری نیز این ماه را برای مردم خاطره ساز کرده است اما 13 دیماه به گونه ای دیگر در تاریخ ایران و منطقه غرب آسیا ماندگار شد.

روز تلخی که در بامداد جمعه 13 دیماه سال 1398 رقم خورد در این روز رئیس جمهور وقت دولت تروریستی آمریکا در پی شکست های مفتضحانه خود در منطقه با نقض همه قوانین انسانی و بین المللی، در اقدامی ددمنشانه و ناجوانمردانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی را در فرودگاه بین المللی بغداد به شهادت رساند و داغ بزرگی بر دل همه مردم ایران و مردم مظلوم کشورهای منطقه گذاشت داغی ابدی که جز با انتقام سخت از عاملان آن هرگز سرد نخواهد شد.

دومین سالروز شهادت این قهرمان ملت ایران که مصادف با دهه فاطمیه شده شمیم عطر پیکرهای مطهر شهدای گمنام دوران دفاع مقدس دوباره در فضای استان قهرمان و شهیدپرور اصفهان آکنده می شود خبر می رسد که شهرهای شاهین شهر و گز برخوار سعادت میزبانی از پیکرهای شهدا را دارند قرار است کاروان شهید کاظمی حامل پیکرهای شهدا که دو تن از آنها شناسایی و بقیه گمنام هستند پس از شهر گز وارد شاهین شهر شود.

اقشار مختلف مردم انقلابی و شهید پرور شاهین شهر اعم از زن و مرد و پیر و جوان در بعدازظهر سرد دی ماه 1400 در گوشه میدان ولیعصر(عج) مقابل سپاه ناحیه مقاومت شاهین شهر به انتظار ایستاده اند این مکان در طول دوران دفاع مقدس محل اعزام خیل عظیم رزمندگان عاشق روح الله به جبهه های نبرد با دشمن بعثی بود و خانواده های رزمندگان با تجمع در این محل، عزیزان مشتاق خود را در این مکان از زیر قرآن رد کرده و با آیه وجعلنا… و اشک چشم و دود اسفند بدرقه می کردند.

امروز پس از گذشت بیش از سی و اندی سال، مجدد در این مکان بساط اسفند و سلام و صلوات برپا شده بار دیگر مردم انقلابی شاهین شهر در مقابل سپاه ناحیه شاهین شهر تجمع کرده اند اما اینبار نه برای بدرقه و اعزام بلکه برای استقبال از کاروان قهرمانان گمنام وطن! ایستگاه صلواتی برپا شده مزین به تصاویر قهرمان وطن است که با پخش نوحه و مداحی با چای از مردمی که در هوای سرد زمستانی به انتظار ایستاده اند پذیرایی می کند.

دانه های تسبیح دانه  دانه روی یکدیگر می غلتند و با هرکدام از آنها ذکری برلبان پیرزن و پیرمردی که قاب عکس سردار دلها را بر دست دارند جاری می شود. می گوید برای استقبال از شهدا آمده ایم اینها فرزندانمان هستند که برای دفاع از کشور رفتند و با سن کم سینه مردانه خود را جلوی دشمن سپر کردند.

برخی از جوانان و نوجوانان دهه هشتادی با شور و اشتیاق با لباس بسیجی و پیشانی بند یا زهرا(س) دست در دست هم زنجیره وار برای نظم دهی مراسم جلوی صف ایستاده اند، دو نفر دیگرشان در حال باد زدن زغال های نیمه روشن برای اسفند هستند برخی دیگر تصاویر شهید قهرمان و چند نفر دیگر شاخه های گل را بین مردم توزیع می کنند سر که می چرخانی همه تصاویر سپهبد حاج قاسم سلیمانی قهرمان مردم ایران با رهبر عظیم الشان انقلاب را در دست دارند خادمیاران حرم رضوی با پرچم متبرک بارگاه امام رئوف، امام مهربانی ها در یک سمت بلوار و کمی آن طرف تر مسئولان شهر به انتظار ایستاده اند.

با پیچیدن صدای آژیر خودرو اسکورت تریلی حامل پیکرهای شهدا جمعیت از جا کنده می شود قلبها به تپش می افتند سیل اشک ها جاری می شود، مداحان با نوحه مادر غریب مدینه به مسافران بهشت خوش آمد می گویند شاخه های گل بر روی تابوت ها می ریزد کودکان در میان جمعیت گوشه چادر مادر خود را محکم گرفته اند همه تلاش و تقلا می کنند تا دستشان به تابوت شهدا برسد و سعی می کند به گونه ای خود را متبرک به شهدا کنند یکی شال خود را دیگری تسبیح خود را یکی دیگر چفیه خود را به تابوت شهدا می کشد چند نفری که کنار تابوت های شهدا ایستاده اند کمک می کنند تا کودکانی که روی دست پدر یا مادر خود به سمت تابوت شهدا خم شده اند بتوانند تابوت شهدا را زیارت کنند.

جمعیت همراه تریلی حامل پیکرهای شهدا به سمت سه راه فردوسی حرکت می کند در طول مسیر ضمن عزاداری هر کسی با خود زمزمه ای دارد ذکری دارد یکی دلتنگ همسنگران خود اشک می ریزد دیگری از دلتنگی برای پدر یا برادر خود می گرید اما از همه جانسوزتر یاد قهرمان مردم حاج قاسم سلیمانی است گویی پس از دو سال هنوز بغضی باز نشده در گلوی مردم وجود دارد همانند رهبر عزیز انقلاب که هر بار با کلام بغض آلود سرباز قهرمان خود را یاد می کند وقتی صدای حاج قاسم پخش می شود آه از نهاد مردم بلند می شود و یکصدا فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهند.

مادر شهید مفقودالاثر در جایگاه به انتظار نشسته است که کاروان شهدا همراه جمعیت از راه می رسد به شهدا سلام داده و خوش آمد می گوید با بغض می گوید چه خوب می شد اگر گل گمشده من هم میان شما بود با اجازه مدیر کاروان شهدا، پیکر شهید گمنام را از محفظه شیشه ای بیرون آورده و به آغوش مادر شهید می دهند و پیکر شهید را که در آغوش می گیرد به یاد جگر گوشه اش نوحه لالایی سر می دهد…

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − 5 =