صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » مبارزه با ظلم و ظالم ویژگی شاخص شهید قهرمان حاج قاسم سلیمانی

مبارزه با ظلم و ظالم ویژگی شاخص شهید قهرمان حاج قاسم سلیمانی

مسئول انجمن هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان اصفهان گفت: در قصه جنگ نرم که امروزه همگی دچار آن هستیم، لازم است از آموزه های مکتب سلیمانی بهره ببریم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۴

آیت نادری در گفت و گو با خبرنگار  صاحب نیوز؛ در وصف قهرمان بزرگی همچون شهید سلیمانی اظهار کرد: ما اهالی هنر به موضوعات نسبت به عموم مردم متفاوت‌تر نگاه می‌کنیم، قصه ما در رابطه با سردار سلیمانی در نگاه اول این است که سردار سلیمانی یک رزمنده و یک کسی که در حوزه نظامی کار می‌کرد بود و جزء شهدای مدافع حرم محسوب می‌شود در جنگ با داعش هم حضور داشته است.

مسئول انجمن هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان اصفهان افزود: اما من یک زاویه دیگری از این سردار سلیمانی را می‌بینم، آن زاویه‌ای که ایشان بسیار انسان مردمی بود، فرهنگ و مکتب مقاومت را تبیین می کرد و اگر کسی به کسی دیگری ظلم می کرد ایشان به کمک یاران خود همه دست به دست هم می دادند و جلوی ظالمان می ایستادند، این ظالمان فرقی نمی‌کرد یک مسئول دولت، کشور یا یک اداره بود، گاهی ظالمانی که سردار دلها با آن‌ها مبارزه می‌کرد  گروهی همانند داعش بود.

وی خاطرنشان کرد:  اکنون قصه ما، قصه جنگ نرم است، در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بشدت تحت حملات مختلف دشمنان قرار می‌گیریم، اینجا لازم است ما از مکتب سلیمانی بیاموزیم و در این جنگ نرم از آن استفاده کنیم.

نادری متذکر شد: این که صرفاً به بیان بگوییم ما پشت سردار سلیمانی هستیم نه تنها تأثیرگذار نیست بلکه کارکردی ندارد، آموختن از مکتب سلیمانی آنجایی کاربرد دارد که بتوانیم یک جوان را نسبت به آسیب‌هایی که به آن زده می شود برای اینکه بی هویت شود، مملکتش را از دست بدهد، به این نظام مقدس اعتقاد نداشته باشد و نسبت به اسلام بدبین باشد، آگاه کنیم، این آن چیزی است که من به عنوان یک هنرمند از زاویه دید خودم از مکتب سلیمانی آموختم، سردار سلیمانی این گونه یک الگوی قهرمان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 5 =