صفحه اصلی » رپورتاژ آگهی » چرا موتور جستجو گوگل اصرار دارد که نباید خودمان لینک سازی کنیم؟

چرا موتور جستجو گوگل اصرار دارد که نباید خودمان لینک سازی کنیم؟

اولین و مهم ترین نکته در رابطه با لینک سازی، تعداد آن است. با وجود اینکه لینک سازی به وب سایت اعتبار می دهد اما تعداد نا متعارف آن نیز می تواند به ضرر سایت تمام شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ یکی از مهم ترین نکاتی که در بهینه سازی و سئو سایت تاثیر زیادی دارد، لینک سازی است. به واسطه لینک سازی امکان مهاجرت بین صفحات سایت و شناخت دنیای جدید برای کاربران فراهم شده و آن ها می توانند در هر لحظه که با کلمه ی جدید مواجه می شوند، به صفحه لینک شده مورد نظر کوچ کرده و اطاعات کامل درباره آن را کسب کنند.

البته توجه داشته باشید که لینک سازی بر اساس اصول خاصی صورت می گیرد که عدم رعایت اصول نام برده می تواند سبب ایجاد نتیجه عکس شود.

در این میان نظر موتور جستجو گوگل در این رابطه نیز مهم است و به باور آن ها کاربران لینک سازی نکنند یا بهتر بگوییم که موتور جستجو گوگل اصرار دارد که نباید خودمان لینک سازی کنیم، چرا؟

در ادامه سعی داریم با بیان اشتباهات جبران ناپذیر لینک سازی و انجام اقدامات درست، چرای پیش آمده را پاسخ گوییم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

لینک سازی چیست؟

بدون شک همه افراد و کاربرانی که در زمینه طراحی سایت، سئو و تولید محتوا کار می کنند با این واژه آشنایی کامل دارند، در واقع  لینک سازی به نوعی مرتبط سازی صفحات است.

یعنی شما با لینک کردن یک صفحه به صفحه درگیر شرایطی را فراهم می نمایید تا در صورت نیاز کاربر به اطلاعات بیشتر، وارد صفحه لینک شده شود و اطلاعات لازم را کسب نماید. عمدتا لینک سازی از طریق متن و عکس امکان پذیر است و به دو صورت داخلی و خارجی انجام می شود.

لینک های داخلی امکان گردش در صفحات یک وب سایت را برای شما فراهم می کند. در واقع با لینک داخلی امکان نمایش همه جانبه اطلاعات یک سایت فراهم است و گردش کاربران حول محور یک سایت بوده و از دامنه موجود پا را فراتر نمی گذارند.

این در حالی است که با لینک سازی خارجی دنیایی متفاوت تر در اختیار شما قرا می گیرد و می توانید به واسطه آن از تجارب سایت های دیگر نیز استفاده نمایید.

در واقع لینک های خارجی روی مرز های اطلاعاتی پا گذاشته و به دنیای بیرون نفوذ کرده است و شما می توانید علاوه بر توضیحات کامل یک سایت، به اطلاعات دیگر وب سایت ها نیز دسترسی داشته باشید بدون اینکه نیاز به سرچ کردن جداگانه باشد.

نکات مهم لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی

همانطور که عنوان شد لینک سازی امکان دسترسی به اطلاعات زیادی رابرای شما فراهم می کند و به واسطه آن می توانید به کسب درآمد نیز بپردازید. اما چگونه می توان لینک سازی کرد که در عین مفید و کاربردی بودن، آسیبی به بدنه و ساختار متن نداشته باشد؟

تعادل در لینک سازی را رعایت کنید

اولین و مهم ترین نکته در رابطه با لینک سازی، تعداد آن است. با وجود اینکه لینک سازی به وب سایت اعتبار می دهد اما تعداد نا متعارف آن نیز می تواند به ضرر سایت تمام شود.

تصور کنید وارد یک سایت شده اید و هر جا که کلیک می کنید، صفحه جدید برای شما باز می شود! این اقدام تنها می تواند سبب گیج کردن کاربر و در نهایت خروج وی از سایت شود که نتیجه آن افزایش نرخ پرش خواهد بود.

 به سایت های مرتبط لینک سازی کنید

یکی از مهم ترین موارد درباره اینکه چرا موتور جستجو گوگل اصرار دارد که نباید خودمان لینک سازی کنیم، عدم ارتباط صفحات مبدا و مقصد است.

گاهی ممکن است برخی افراد برای افزایش بازدید سایت، از لینک سازی های نامناسب استفاه نمایند که نتیجه عکس در موقعیت سایت خواهد داشت. تصور کنید یک سایت که در زمینه فروش پوشاک فعالیت دارد، تنها به دلیل وجود برخی از اصطلاحات پزشکی درباره اهمیت لباس در حفظ سلامت به سایت پزشکی لینک دهی کند. فردی که با هدف خرید لباس به سایت مراجعه کرده هیچ تمایلی به کسب اطلاعات پزشکی ندارد و این یک اشتباه مهلک خواهد بود.

با عجله لینک سازی نکنید

با وجود اینکه لینک سازی سبب افزایش اعتبار سایت می شود، اما از این نکته سوء استفاده نکنید. برخی سایت ها نو پا تصور می کنند که با لینک دهی به سایت های مختلف یا صفحات متنوع خود می توانند امتیاز زیادی را دریافت نمایند که این فرضیه کاملا اشتباه است و یکی از مهم ترین دلایلی است که موتور جستجو گوگل اصرار دارد که نباید خودمان لینک سازی کنیم. بدون شک این اقدامات گوگل را تحریک به جریمه کردن شما می کند و می توانند مشکلات زیادی را برای شما در پی داشته باشد.

روش های متعدد را امتحان کنید

مهم ترین ها را پر رنگ لینک سازی کنید

یکی از مواردی که سبب ماندگاری کاربر در صفحه می شود، اطلاعات تازه است.زمانی که کاربران با هدف کسب اطلاعات به وب سایت مراجعه می کنند به دنبال مطالبی برای یادگیری هستند و شما می توانید موضوعات مرتبط را انتخاب و به مهم ترین عبارت آن لینک سازی کنید. با این روش ذهن مخاطب معال شده و هر دقیقه به دنبال مطالب جدید تری خواهد بود.

لینک سازی در جای درست

چرا موتور جستجو گوگل اصرار دارد که نباید خودمان لینک سازی کنیم؟ خب معلوم است چون هنوز به قرار گرفتن لینک در جای درست خود فکر نکرده اید. برخی افراد تصور می کنند که در هر گوشه و نقطه از سایت می توانند لینک سازی کنند. در ابتدا بهتر است بدانید که لینک های متنی کیفیت بهتری به نسبت لینک به تصاویر و ویدئو دارد، همچنین لینک های متنی که در دل جمله قرار می گیرند ارزش بالا تری خواهند داشت چرا که به سادگی می توانند توجه کاربران را جلب نمایند.

 

از دید گوگل لینک سازی دستی اشتباه و کار غیر مجازی است و شما نباید خودتان این کار را انجام دهید و اگر بخواید خیلی قانونی عمل کنید باید تبلیغات کنید و طوری تولید محتوا کنید که دیگران به سایت شما لینک دهند.

اما در فرایند سئو کلاه خاکستری طوری لینک سازی می‌کنیم که گوگل به این موضوع شک نکند اگر بفهمد دیگر کلاه خاکستری محسوب نمی‌شود و سئو کلاه سیاه گفته می‌شود پیشنهاد می‌شود برای انجام سئو کلاه سفید حتما مقالات بخش تبلیغات سایت مهدی عراقی را مورد مطالعه قرار دهید:

https://mahdiaraqi.com/tag/advertising/

 

لینک سازی کلید واژه ها

یکی دیگر از مواردی که موتور جستجو گوگل در زمان لینک سازی تاکید زیادی بر روی آن دارند، لینک دهی به کلید واژه صفحه مقصد است. برخی کاربران تصور می کنند با هر عنوان هم معنی می توانند لینک سازی کنند که این یک اشتباه بزرگ به حساب می آید. زمانی که با کلید واژه اصلی صفحه مقصد لینک سازی را انجام می دهید، کاربر می داند که در صفحه ی بعدی باید انتظار چه محتوایی را داشته باشد و در این صورت نرخ پرش سایت نیز کاهش پیدا می کند.

نتیجه گیری

چرا موتور جستجو گوگل اصرار دارد که نباید خودمان لینک سازی کنیم، سوالی که پاسخ های زیادی را در پی دارد، نکات مهمی در این زمینه عنوان شد که گوگل تاکید زیادی به رعایت این نکات دارد و شما می توانید از این مزایا نهایت استفاده را ببرید. این نکات به شما امکان لینک سازی درست و افزایش اعتبار سایت را می دهد که در نهایت سبب افزایش رتبه و راه یابی به صفحات اول گوگل را می دهد.

 

برگرفته شده از : آف پیج سئو یا سئو خارجی سایت مهدی عراقی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + 1 =