صفحه اصلی » استان اصفهان » دهاقان » ضرورت الگو گیری مسئولین از ساده زیستی حاج قاسم #قهرمان/اشرافی گری بانیان وضع موجود مانع خدمت به مردم می شود

ضرورت الگو گیری مسئولین از ساده زیستی حاج قاسم #قهرمان/اشرافی گری بانیان وضع موجود مانع خدمت به مردم می شود

رزمنده 8 سال دفاع مقدس با بیان اینکه مسئولین باید از ساده زیستی شهید سلیمانی الگو گیری کنند گفت : دولت سیزدهم بانیان وضع موجود را به کار گیری نکند.

تاریخ انتشار: ۲۳:۰۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۰

عبد المحمود محمودی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  ضمن گرامیداشت دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی اظهار داشت: امسال دهه فاطمیه ما مصادف شد با دومین سالگرد شهادت این فرزند راستین فاطمه(س) و این پاسدار حقیقی مکتب ولایت و از خداوند متعال درخواست می  کنم  انشاءالله مارا به این شهید بزرگوار برساند.

وی با بیان اینکه  در رابطه با ساده زیستی حاج قاسم سلیمانی مطالب بسیار زیاد است بیان کرد : مقام معظم رهبری ایشان را یک مکتب معرفی کردند؛ در مکتب حاج قاسم سلیمانی؛ شما وقتی میخواهید هر مکتبی را مقایسه کنید؛ اولین ملاک یا حداقل اولین ملاک های هر مکتب؛ معلم آن مکتب است. در مکتب حاج قاسم سلیمانی؛ ولایت معلم است، امامت معلم است، ولی فقیه زمان معلم این مکتب است. و ما الحمد الله الرب العالمین در این چهل و چند سال از انقلاب گذشته، امامِین این انقلاب را حکیم میدانیم. دست حضرت بقیه الله را پشت سر این بزرگوار مشاهده میکنیم. ، این یکی از بزرگترین ملاک ها است، امام حاضرمان الآن خودروی ترددشان، خودروی ساده عادی است که مردم دارند استفاده میکنند. لباس ایشان را مشاهده کنید سال هاست همین عبا و قبا را در تن این بزرگوار مشاهده میکنید؛ چفیه ایشان را مشاهده کنید زیلو است. الآن که یک مقداری پا به سن گذاشته اند، کمرشان مشکل دارد، و روی صندلی می نشینند، صندلی هایی که در حسینیه ایشان هست  ساده ترین صندلی ممکن است.طبیعتاً فرزند بحق این مکتب،فرمانده راستین سپاه قدس، حکم گرفته از دست این بزرگوار هم باید مانند امامش شاده باشد.

رزمنده 8 سال دفاع مقدس بیان داشت : اولین خاطره از ساده زیستی حاج قاسم سلیمانی که  میشود به آن اشاره کرد، خاطره ای که امام جمعه رفسنجان، حاج آقا عسگری،  فرمودند: وقتی جنگ تمام شد، محموله بچه های رزمنده وقتی از جنگ بر میگشتند، خب بندگان خدا درس هایشان عقب از فامیل و اطرافیان بود. از نظر اقتصادی عقب از فامیل و اطریافیان بودند. بنیاد تعاون سپاه شروع کرد برای بچه های رزمنده، برای کادر سپاه در لشگر های عملیاتی، مثل لشگر 41 ثارالله؛ لشگر حاج قاسم سلیمانی شروع به ساختن خانه(خانه های سازمانی)که در اصفهان هم موجود است، و همه جای کشور. فرمودند: ما آن موقع که صحبت از خانه و خانه دار شدن و خانه ساختن برای بچه های بود؛ متوجه شدیم حاج قاسم سلیمانی خانه ندارد؛ یعنی، آنقدر درگیر جنگ بود، و حتی یک بار بروز نمیداد، ما جنگ که  تمام شد متوجه شدیم، هشت سال ایشان در جنگ بود،  فرماندهی لشگر، موسس لشگر41 ثارالله، لشگر به آن عظمت یک خانه نداشت ، بنده بچه های خدمات کارکنان را صدا زدم و  گفتم: میخواهیم یک خانه برای حاج قاسم سلیمانی دست و پا کنیم. فرمود : تقاضا کنید وام مسکن را بگیرد، ثبت نام کند، ما هم مثل بقیه بچه ها یکی از واحد ها را به نام او می زنیم.  وقتی به ایشان گفتیم، ایشان حاضر به انجام اینکار نشد!!!!. هر وقت تمام بچه ها خانه دار شدند آنوقت منم قبول میکنم. ایشان فرمودند که: مجبور شدیم برویم فرم ها را پر کنیم، خودمان کارهایش را انجام دهیم و به این بنده خدا گفتیم،شما بروید مراحل اداری اش را انجام دهید. ئام مسکن ایشان را درخواست بکنید. وام مسکن را بریزید به حساب تعاون مسکن تا از فیشش کم شود و برویم این طرف و آن طرف یک وام دیگر برای او پیدا کنیم تا هزینه تمام شده آن مسکن را بپردازیم، چون میدانستیم بدون یک ریال از بیت المال دست نمیزد. اصلاً قبول نمیکرد،  کارها را انجام دادیم، خانه تمام شد، بچه ها کمک کردند؛ رفاقتی با زاجرات اساس کشی کردیم، حاج قاسم سلیمانی آمد و نشست؛  نمیدانستیم چه کادویی ببریم که کار ایشان بیاید. گفتیم: بنده پیشنهاد دارم، گفتم: راننده ای که حاج قاسم سلیمانی را هر روز حمل می کند، ایشان حداقل در خانه و زندگی ایشان رفت و آمد داشته اند با بچه های حاج قاسم سلیمانی راحت هستند، میتواند به هر بهانه ای یک الی دو روز با آن ها حرف بزند و از زبانشان بکشد که حاج قاسم سلیمانی چه چیزی لازم است برای زندگی ایشان که امروز کسری دارد.همین کار را هم انجام دادیم، راننده یک الی دو روز از زیر زبان بچه ها کشیده بود گفته بودند که ما تلوزیون رنگی نداریم. گفت: یکی از بچه های را صدا زدیم، جایی که عمده فروشی سراغ دارید یک تلوزیون قمیت کنید بعد رفیق هایی که میخواهیم برویم منزل مبارک ایشان برایش ببریم، از جیبتان بچه ها مایه بزارید اگر حاج قاسم سلیمانی بفهمد که از پول بیت المال استفاده کردیم، قبول نمیکند، گفت: از جیبمان مایه گذاشتیم یک تلوزیون خریدیم برای حاج قاسم سلیمانی بریدم خانه شان، این یک فرمانده لشگر در این کشور … .

وی  در ادامه بیان کرد:  وقتی رهبر معظم انقلاب رفتند منزل حاج قاسم سلیمانی و برای اولین بار دوربین صدا و سیما در منزل حاج قاسم سلیمانی باز شد. قبلاً این اجازات را به کسی نمیداد، اول مشاهده کنید شخصیت مقام معظم انقلاب و شخصیت عکس حاج قاسم سلیمانی و خود حاج قاسم سلیمانی شاید نگذارد انسان اطراف . اکناف را مشاهده کند، یک بار خریداری مشاهده کنید، بعد لحظه لحظه فیلم را مشاهده کنید، دوربین سینه دیوار تا آن طرف، این عرض و طول سالن ایشان بود. لوازمی که موجود است ، فرش منزل، در و دیوار این منزل، سقف این منزل و زنگ این منزل مشاهده کنید ساده تر از این میشود؟؟!!! یعنی منزلی که حاج قاسم سلیمانی در آن سکونت میکردند، یک منزل کاملاً معمولی که معمولا مردم دارند، استفاده میکنند. هیچ وسیله ای تجملاتی یا هیچ چیزی که در شأن این بزرگوار باشد، مشاهده نکردیم و نبوده. فکر نکیند ظاهرسازی بوده، بنده اول بسم الله که حاج قاسم سلیمانی شهید شده بود، که مقام معظم انقلاب رفتند منزل این بزرگوار، اصلاً کسی فرصت ظاهر سازی نداشت، کسی فکر این بحث ها نبود. یعنی اصلاً کسی یک درصد حساب همچین کاری را نمیکرد، زندگی عادی را به سرانجام میبردند، مقام معظم انقلاب رفتند منزل این بزرگوار و  سادگی  در زیستن این بزرگوار مشاهده شد.

محمودی گفت :  خاطره بعدی را میشود از سردار اهوازیان مطرح کرد ،  یک  روزی که ایشان به اصفهان برای مراسم شهید باب الخانی آمده بودند ما ظهر در خدمت این بزرگوار بودیم، وقتی به فرودگاه رسیدند، رفتیم دنبالشان و بعد تا فرودگاه رساندیم شان، ظهر در خدمت این بزرگوار بودیم، نماز را پشت سر این بزرگوار خواندیم بعد در حرف هایش چند خاطره از حاج قاسم سلیمانی نقل کردند. یکی از این خاطره ها این بود که: بنده بعد ها دیدم در یکی الی دو یادواره ها هم هاین خاطره را فرمودند، فرمودند که ما رفتیم یک شب خانواده ام را آماده کردیم و مهمانی خانوادگی داشت حاج قاسم سلیمانی، خانواده ام را برداشتم بردم منزل حاج قاسم سلیمانی فرمود: بشقاب هایی که حاج قاسم سلیمانی در منزل داشت، بشقاب مِلامین ها بود که الآن شما در روستا ها مشاهده کنید شاید کم تر پیدا کنید همسرم از بنده (سردار اهوازیان) سوال کرد: چرا این ها اینجوری زندگی میکنند؟؟!!! این نوع بشقاب ها دیگر جایی پیدا نمیشود..

این مدافع حرم  در ادامه بیان کرد :  بچه های لشگر فاطمیون میگفتند: حاج قاسم سلیمانی آمدند خط، و بازدیدشان که به اتمام رسید؛ وقت غذا بود، اصرار کردیم بماند، پرسید: اگر بمانیم غذا کم نمیاید ؛ گفتند: نه . ماندند در جمع بچه های لشگر فاطمیون، بچه های شیعه مظلوم افغانستان؛ غذا بخورند؛  ما تو خط پارچ و لیوان نداشتیم؛ همین بطری آب معدنی انفرادی سر سفره بود، تازه به تعداد هم نبود. حاج قاسم سلیمانی مثل بقیه نشستند سر سفره و در جمع بقیه بچه ها، رزمنده ای که مقابل حاج قاسم سلیمانی نشسته بود آن طرف سفره آنقدر ذوق داشت، که نگاهش میکرد . اصلاً توجه نکرد که آب به تعداد نیست؛ بعد مهمان داری کند، انقدر محو حاج قاسم سلیمانی بود که اصلاً در این فضا ها نبود،  بطری آب را برداشت و گذاشت بر دهان، لیوان هم نبود؛ نصفش را نوشید و بر زمین گذاشت، حاج قاسم سلیمانی بعد همان بطری آب را  برداشت و از آن نوشید. هرچه اطرافیان به او گفتند: این دهانی است؛ فرمود: نه دهانی یعنی چه؟ ایشان مسلمان است؟ گفت: بله . گفت: پس پاک است  و خورد. ساده تر از این میخواهید.

وی اظهار داشت : آقای رضوانی در برنامه بدون تعارف خود راننده حاج قاسم سلیمانی را اجرا کرد.  مشاهده کردید ایشان فرمودند که من یک آردی دارم، گفت: خیلی مواقع حاج قاسم سلیمانی با این آردی بنده این طرف و آن طرف می رفت. امروزه بعضیا در خیابان یک تاکسی آردی گوشه خیابان باشد حاضر نیست سوار بشود. یک تاکسی که از این طرف خیابان که شما سوار بشوید، آنطرف پیاده شوید حاظر نیستند سوار تاکسی آردی یا پیکان بشوند؛ حاج قاسم سلیمانی می گفت: بارها بارها با این ماشین اینطرف و آنطرف می رفتند و یک بار نشد اعتراض بیاورند یا حتی… ؛ در خط همینطور، در منطقه که حاج قاسم سلیمانی می آمد هر وسیله ای که در دسترس بود استفاده میکرد، اصرار نداشت وسیله مخصوص برای من بیاورید. شما بار ها فیلم ها و عکس های ایشان را مشاهده کرده اید؛ با موتور اینطرف و آنطرف بروند با … . مگر ساده تر از موتور وجود دارد حتی یک ترکش ساده را هم نمیتوانند در خود مهار کند حالا یک خودروی ساده میشود بعضی از ترکش های ضعیف را بگیرد. برای بحث امنیتی و ایمنی، از هر نظر حساب کرده باشیم با ساده ترین وسایل ، ساده ترین موتورها ، ساده ترین ماشین ها اینطرف و آنطرف میرفت. درخط همینطور، در شهر هم همینطور. تردد هایش در شهر را مشاهده کنید. این یک نمونه… .

محمودی بیان داشت : سبک زندگی حاج قاسم سلیمانی الحق والانصاف، بدون تعصب، بدون شعار، بدون ظاهرسازی، یا تعارف، به معنای واقعی یک کلمه؛  بهترین الگو برای مردم ما به خصوص  مسئولین ما است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × چهار =