صفحه اصلی » سیاسی » «عین الأسد» واقعه‌ای بزرگ که پایان آمریکا را نشان داد

«عین الأسد» واقعه‌ای بزرگ که پایان آمریکا را نشان داد

عدم پاسخ نظامی آمریکا به موشک باران عین الاسد یکی از شواهدی است که نشان دهنده پایان دوران ابرقدرتی آمریکا است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ از وقایع عجیب و غریب در جهان، منفجر نشدن دنیا بعد از حمله موشکی ایران به مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق به نام عین الأسد، در انتقام به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، فرمانده محبوب سپاه قدس ایران، بود.

عجیب‌تر از عدم انعکاس موشک باران یکی از مهمترین پایگاه‌های نظامی برون مرزی آمریکا، پاسخ ندادن و سکوت آمریکا در برابر این حمله موشکی بود.

برای اولین بار در جهان پایگاه نظامی آمریکا که تاکنون هیچ کس جرأت نداشت به آن نگاه چشم بیاندازد هدف حمله قرار می‌گیرد و آمریکا بعد از این حمله کاملاً موضع سکوت اختیار می‌کند. آمریکایی که مدعی می‌شد هر فرد دارای گذرنامه این کشور از حمایت این کشور در اقصی نقاط جهان برخوردار است در برابر حمله موشکی ایران و کشته شدن چند صد نیروی آموزش دیده نظامی خود و نابودی تجهیزات خود و از بین رفتن آبروی خود دست کم نزد خواص، هیچ واکنش تهاجمی نشان نمی‌دهد.

البته این عجیب بودن به اندازه معجزه رسانه و تبلیغات نیست و همین مسأله نیز بود که بعد از حمله موشکی ایران، آمریکا را از سقوط نجات داد. البته سقوطی که به اذعان کارشناسان فقط به تأخیر افتاده است وگرنه وقوع آن حتمی است.

*آمریکا جرأت پاسخ دادن به حمله نظامی ایران را نیز پیدا نکرد

محمدحسن قدیری ابیانه در این رابطه در گفتگو با صاحب نیوز با بیان این که بعد از ترور شهید سلیمانی باید به سرعت انتقام آن شهید را گرفته و ضربه‌ای به آمریکا می‌زدیم که در تاریخ بماند، گفت: این که چه زمانی این ضربه زده شود، اندازه آن چقدر باشد و به کجا زده شود، مسأله‌ای بود که کشور ما با آن مواجه بود.

این دانش آموخته دکترای مدیریت استراتژیک ادامه داد: رهبری تکلیف کردند که حتما این حمله صورت بگیرد لذا برنامه ریزی آن در شورای عالی امنیت ملی کشور صورت گرفت؛ لحظه خاکسپاری پیکر شهید سلیمانی برای زمان حمله انتخاب شد و در مورد محلّ حمله نیز سپاه احتمالا با این تصور که ممکن است اطلاعات از شورا به خارج درز کند در این شورا محلّ حمله را نام پایگاهی نزدیک بغداد را اعلام کرد اما حمله به پایگاه دیگر آمریکا که همان پایگاه نظامی عین الأسد بود و بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق بود انجام شد. رئیس این شورا رئیس جمهور حسن روحانی بود.

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک افزود: بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری به پایگاه‌های نظامی آمریکا حمله نکرده بود، با این که در طول این سال‌ها این همه آمریکا کشورهای دیگر را مورد تجاوز و حمله نظامی قرار داده بود لذا این حمله انعکاس زیادی در جهان پیدا کرد.

مشاور سابق وزیر امور خارجه تصریح کرد: آمریکایی‌‌ها چون احتمال این حمله نظامی را می‌دادند تهدید کرده بودند در صورت اقدام نظامی ایران علیه آمریکا 52 نقطه حساس در ایران را مورد هدف قرار خواهد داد که البته با این پاسخ ایران روبرو شدند که در صورت چنین حرکتی 400 نقطه حساس آمریکا و کشورهای متحد آمریکا مورد هجمه واقع خواهد شد.

مؤسس انجمن نخبگان جهان اسلام افزود: آمریکا می‌دانست در صورت حمله نظامی به ایران، این کشور تهدید خود را عملی خواهد کرد و در آن صورت چیزی از آبروی آمریکا در جهان باقی نخواهد ماند لذا بعد از حمله ایران به پایگاه عین الأسد تنها سعی کرد این حمله را کوچک جلوه دهد.

*نقش رئیس جمهور سابق در سقوط هواپیمای مسافربری

وی با تأکید بر این که حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الأسد آمریکا در عراق ابهّت آمریکا را شکست، واقعه ساقط شدن هواپیمای مسافربری در اطراف فرودگاه امام خمینی -رحمة الله علیه- پس از این حمله را حادثه‌ای تلخ خواند که مقصر آن دولت بود چرا که در شرایطی که ایران حمله موشکی می‌کند و طرف مقابل هم تهدید کرده بود که ایران را می‌زند و دوباره ایران تهدید کرده بود که در صورت اقدام نظامی آمریکا پاسخ می‌دهد، باید دولت فضای ایران را کلییر کرده و منطقه پرواز ممنوع اعلام می‌کرد ولی دولت از این کار امتناع کرد و پروازها را قطع نکرد با وجود این که سپاه هم این را از دولت خواسته بود.

قدیری ابیانه افزود: از طرفی به نیروهای ضدهوایی سپاه هشدار داده شده بود که ممکن است آمریکا تهدیدش که زدن 52 نقطه بود را عملی کند و از طرفی دیگر نیز رادارها و امکاناتی که داخل هواپیما بود هم شاعبه جاسوسی بودن و ایجاد خطا را داشت، که در نهایت این خطا صورت گرفت و شلیک انجام شد ولی کسی که مرتکب این شلیک شد نمی‌دانست در حال زدن هواپیما است و تصور می‌کرد موشکی که هشدارش داده شده بود پرتاب شده و آن را می‌زند.

این نویسنده و استاد دانشگاه تصریح کرد: پس از این واقعه رئیس جمهور روحانی به جای این که تلاش کند حقیقت را گفته و از بار مسئولیت ایران کم کند، گفت «این نمی‌تواند خطای یک نفر باشد» و این گونه خواست کلیت سپاه را زیر سؤال برده که همین اتفاق هم افتاد و این موضوع به صورت گسترده انعکاس پیدا کرد که این موضوع نیز باید به خیانت‌های روحانی اضافه شود.

این استراتژیست با اشاره به این که اگر ترامپ یا پمپئو این حرف را می‌زد تعجبی نداشت و البته این قدر هم اثر نداشت که رئیس جمهور خود ایران این حرف را زد، از مجلس و قوه قضائیه خواست این خیانت رئیس جمهور سابق کشورمان را پیگیری کنند.

*عین الأسد، حادثه‌ای با ابعاد خیلی بزرگ

آمریکا امروز در رسانه‌ها به عنوان بزرگترین و قدرتمندترین و به قول لیبرال‌هایی نظیر حسن روحانی کدخدای جهان است. کشوری است که سال‌ها بدون مانعی وارد کشورهای ضعیف‌تر شده و خون مردم آن را مکیده است. بعد از جنگ جهانی دوم یعنی از سال 1323 تاکنون هیچ کشوری جرأت مخالفت با آمریکا را پیدا نکرده است، میلیون‌ها انسان بیگناه را آواره کرده و خونشان را به زمین ریخته است. میلیاردها دلار سرمایه ملت‌های دیگر کشور را بلعیده است.

یکباره از چنین جایگاهی به نقطه رسیده است که اولاً بعد از هزینه کردن میلیاردها دلار در منطقه غرب آسیا هیچ جای پایی نتوانسته برای خود ایجاد کند به واسطه شکل گیری جبهه مقاومت و حضور میدانی فردی به نام قاسم سلیمانی، در ثانی اکنون که این فرد را بعد از سال‌ها عملیات تعقیب و گریز ترور کرده است سیلی سختی از ایران خورده است، ثالثاً اکنون که سیلی خورده است توان پاسخ دادن ندارد.

مسأله کمی نیست و موضوع بسیار مهم است اما جالب این که با وجود این که این موضوع کاملاً روشن و غیرقابل انکار است هنوز برخی از قماش صادق زیباکلام همچنان آمال و آرزوهای خود را در آمریکا جستجو می‌کنند و به دنبال نوکری برای این شیطان بزرگ قد خمیده هستند.

ابعاد حادثه ماجرای ترور حاج قاسم و ماجرای موشک باران این ابرقدرت به گل نشسته، بسیار بزرگ است به بزرگی همه چپاول‌هایی که ایالات متحده داشته است، به بزرگی خون‌هایی که از زمان حضور آنگلوساکسون‌ها در آمریکا با کشتار بومیان آمریکایی بر زمین ریخته شده و تا کشتار مردم بیگناه سایر کشورها ادامه پیدا کرد و به بزرگی سقوط بزرگی که در آینده‌ای نه چندان دور اتفاق خواهد افتاد.

*رشد مهمترین مؤلفه قدرت نظامی دنیا یعنی نیروی انسانی در ایران

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز در این رابطه در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به این که اصلی ترین عامل قدرت، نیروی انسانی است که اگر این مؤلفه با تجهیزات، جنگ روانی و غیره ترکیب شود «قدرت برتر» را حاصل خواهد شد، گفت: بعد از جنگ تحمیلی تاکنون ایران به لحاظ نیروی انسانی نه تنها افول نکرده بلکه الگویی شده برای ملت‌هایی که می‌خواهند در برابر استکبار مقاومت کنند مانند لبنان و سوریه و عراق و هر جنبشی که علیه ظلم و بیداد شکل می‌گیرد مانند مردم نیجریه که اذعان دارند از قیامشان را از کشور ما الگو گرفته‌اند.

سردار علی اکبر علیزاده برمی در مورد نقش برتری تجهیزات نظامی در برتری قدرت نظامی یک کشور عنوان کرد: مهم این است که این تجهیزات، این موشک‌ها و ناوها و غیره در دست چه کسی باشد؛ یک وقتی علی اکبر شیرودی خلبان بالگرد کبری است که سبب می‌شود آمریکایی‌ها که سازنده این بالگردها هستند اذعان کنند نمی‌دانستیم این بالگرد این توانایی‌ها را هم دارد.

این دانش آموخته دکتری علوم دفاعی اظهار کرد: یک زمانی دکترین آمریکا «مشت نظامی» بود یعنی اگر یک نفر در خاورمیانه اعتراض رقیقی به آمریکا می‌کرد یکباره اخبار اعلام می‌کرد ناو فلان آمریکا از فیلیپین به راه افتاد، این فرد عذرخواهی می‌کرد و استعفا می‌داد.

وی افزود: ما در مقابل آمریکا نبرد نامتقارن را تعریف کردیم و به جای این که مثلاً بگوییم آمریکا 100 تانک دارد ما هم 100 تانک تهیه کنیم به دنبال چیزی بودیم که بتوانیم 100 تانک آمریکا را از کار بیندازیم با توجه به این که آن چیز بومی و ارزان باشد لذا به جای ساخت هواپیمای جت، قایق‌های تندرو توپ دار ساختیم که نیروی دریایی آمریکا را با آن ناوها و ناوشکن‌های عظیم الجسه از کار می‌اندازد و امروز می‌توانیم ناوی که 100 هواپیما را حمل می‌کند را با صرف هزینه بسیار پایین با اعزام مثلاً 1000 قایق تندرو غرق کنیم ولو این که تعدادی از این شناورها نیز از بین برود.

این عضو سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما سعی نکردیم هواپیمای جنگی خودمان را افزایش دهیم اما موشک‌های نقطه زنی درست کردیم که هر نقطه‌ای را اراده کنیم می‌توانیم با آن مورد اصابت قرار دهیم با خطای پنج متر.

*نقشه ژئوپولتیک جدید در جهان در حال شکل گیری است

این نماینده مجلس یازدهم بیان کرد: این که در رزمایشمان ماکت ناو فیلیپس آمریکا را می‌سازیم و آن را غرق می‌کنیم و یا ماکتی از نیروگاه هسته‌ای دیمونای اسرائیل را می‌سازیم و با موشک آن را هدف قرار می‌دهیم حامل پیامی برای این کشورها است و نشان دهنده این است که توان نظامی ایران قابلیت منهدم کردن این اهداف را دارد.

علیزاده افزود: حضور دولت لیبرالی و واداده طی هشت سال گذشته که گمان می‌کرد آمریکا واقعاً یک ابرقدرت است، این توهم را در آمریکا به وجود آورده بود که ایران جرأت حمله به مواضع این کشور را پیدا نمی‌کند اما بعد از حمله کشور ما به پایگاه نظامی آمریکا دیدیم که حتی پاسخ این حمله را نداد که اگر قدرتمند بود قطعاً حمله ایران را بی جواب نمی‌گذاشت.

این دکترای علوم دفاعی اظهار کرد: به وضوح با بررسی اوضاع جهان و وقایع اخیر می‌توان فهمید ژئوپولتیک عالم چه از لحاظ سیاسی و چه از لحاظ نظامی در حال تغییر است و آمریکا دیگر قدرت برتر جهان نیست و اخراج آمریکا از افغانستان و سوریه و عراق، حمله به کاروان نظامی آمریکا در دیرالزور و بوکنف، حمله راکتی نیروهای مقاومت به پایگاه عین الأسد آمریکا و اتفاقات این چنینی نشان دهنده همین موضوع است.

وی تأکید کرد: هم آمریکا در حال افول است و هم ایران و جبهه مقاومت در حال رشد است و این موضوع به شدت سبب نگرانی آمریکا و به ویژه اسرائیل شده است.

*منطقه برای آمریکا ناامن شده است

نماینده مردم دامغان در مجلس ادامه داد: غنیمت گرفتن کشتی ائتلاف عربستان به این معنی بود که تنگه باب المندب نیز برای آمریکا، اسرائیل، عربستان و سایر دشمنان جبهه مقاومت ناامن شده است و اگر در جایی از دنیا به کشتی‌های جبهه مقاومت آسیب بزنند ممکن است برای کشتی آن‌ها در این منطقه اتفاقی بیافتد.

علیزاده گفت: نیروی دریایی یمن با ­الگو گرفتن از ایران، به کمک قایق‌های تندرو منطقه را برای آمریکایی‌ها ناامن کرده است و مگر از این پس خواهد گذاشت کشتی‌های آمریکایی اینجا آرام باشند و این ناامنی قطعاً به ضرر آمریکایی است که در اینجا سرمایه گذاری کرده و تجهیزات گران قیمتی را به این منطقه آورده است نه به ضرر یمنی‌هایی که با قایق‌های ارزان قیمت خود در محل حضور دارند.

این نیروی بازنشسته سپاه پاسداران در رابطه با برتری نظامی ایران نسبت به دشمنان خود اظهار کرد: بعد از زدن چند نیروی مستشاری ایران در فرودگاه تی فور سوریه، آمریکا و اسرائیل از طریق همه امکانات خود و چشم‌های نامحرمی که بر روی ایران متمرکز شده بودند، سعی می‌کردند از هر اقدام تلافی جویانه ایرانی جلوگیری کنند ولی ایرانی‌ها با عملیاتی هوشمندانه و دقیق آن چنان جولان را موشک باران کردند که اسرائیلی‌ها وسط حمله تقاضای آتش بس کردند.

وی با اشاره به این که نیروی انسانی به عنوان مهمترین مؤلفه قدرت در آمریکا تشکیل شده از عده‌ای مزدبگیر نظامی که طبیعتاً در برابر نیروهای باانگیزه جبهه مقاومت بسیار ضعیف هستند از روند ضعیف‌تر شدن روز به روز قدرت آمریکا در جهان و افول این کشور سخن گفت.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: امروز مردم عراق خواهان خروج آمریکا از کشور خودشان هستند و حتی اکنون که دولت عراق تنها با حضور مستشاری آمریکایی‌ها در این کشور موافقت کرده است نیز این را یک خیانت دانسته و خواستار خروج کامل آمریکا از عراق هستند.

*حضور آمریکا در غرب آسیا، ایالات متحده را به سمت ورشکستگی کشانده است

این دانش آموخته دکتری علوم دفاعی با بیان این که ایران هزینه‌های آمریکا در منطقه را بالا برد، از اعتراف ترامپ به هزینه کردن هشت هزار میلیارد تومان در منطقه غرب آسیا توسط آمریکا سخن به میان آورد و افزود: وقتی دخل و خرج یک کشور با هم نخواند و چنین هزینه کردی بی فایده بشود، طبیعی است که خود را یک جا نشان می‌دهد و افزایش آمار بی خانمان‌ها، خراب شدن وضعیت بهداشت و دیگر مشکلات داخلی آمریکا را منتج می‌شود که منجر به جنبش 99 درصدی مردم آمریکا شد.

علیزاده تأکید کرد: امروز تنها عامل حیات آمریکا دلاری است که به جان مردم دنیا انداخته است و از این طریق بار بدهی خود را بر دوش کشورهای دیگر انداخته است و بدین ترتیب توانسته با 23 تریلیارد دلار بدهی خود را سرپا نگه دار چون تمام این ضرر را کشورهایی بر دوش می‌کشند که از دلار استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون آب، خاک و کشاورزی عنوان کرد: کشورهایی نظیر ایران که وابسته به دلار هستند با کوچکترین تکان این پول، درگیر مشکلات فراوانی نظیر تورم و گرانی می‌شوند اما به خود آمریکا هیج گزندی وارد نمی‌شود.

وی این مژده را داد که با رفتن دولت لیبرالی، رفته رفته قراردادهای دوجانبه بین کشورهایی که با ایران تعامل دارند، منعقد خواهد شد که معاملات تجاری بین این کشورها با پول رایج دو کشور صورت بگیرد و هر چند این‌ها اتفاقاتی نیستند که خیلی سریع انجام شده و نتیجه بدهند اما رفته رفته اثر خود را خواهند گذاشت و به سمت حذف دلار پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + سه =