صفحه اصلی » سیاسی » تلاش ناکام بوق تبلیغاتی دشمن برای کمرنگ جلوه دادن غیرت دینی

تلاش ناکام بوق تبلیغاتی دشمن برای کمرنگ جلوه دادن غیرت دینی

رهبر معظم انقلاب از غیرت دینی مردم ایران و ملتهای مسلمان بر سر حفظ اصول انقلاب اسلامی سخن گفتند در حالی که سال‌هاست دشمن در حال ناامید جلوه دادن مردم از انقلاب است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۱

صاحب نیوز-احسان جدیدی/ همه کسانی که رهبری معظم انقلاب اسلامی ایران را می‌شناسند می‌دانند تاکنون هر آن چه وعده داده محقق شده و هر آن چه گفته حقیقت داشته است.

ایشان در سخنرانی خود به مناسبت حماسه 19 دی ماه مردم قم که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود، از غیرت دینی مردم برای حفظ انقلاب اسلامی سخن گفتند و یکی از مصادیق این غیرت را حماسه‌ای عنوان کردند که مردم زیر تابوت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ایجاد کردند.

ایشان نه تنها از غیرت دینی بر انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن در بین مردم کشور ما سخن گفتند بلکه آن را به ملت‌های مسلمان کشورهای اطراف نیز تسرّی بخشیدند و از ارادت این ملت‌ها اعمّ از شیعه و سنی به راه اسلام سخن گفتند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در حالی این بیانات را ایراد فرمودند که صدای بلند بوق تبلیغاتی دشمنان در حال القای این موضوع است که مردم ایران از مواضع انقلابی خود دست برداشته‌اند و دیگر خواستار انقلاب نیستند.

برخی از این مخالفان حکومت اسلام به دلیل مغزهای کوچک خود دچار چنین توهماتی شدند نظیر بسیاری از اپوزیسیون خارج نشین ما مانند سلطنت طلب‌ها و برخی نیز همان طور که رهبری معظم فرمودند دستگاه محاسباتی غلطی دارند مانند آمریکا و به خاطر داشتن دستگاه غلط، نتایج محاسباتی غلطی نیز می‌گیرند و در نتیجه تصمیمات غلط در مقابل انقلاب اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی ایران اتخاذ می‌کنند.

در داخل کشور نیز امثال این مخالفان وجود دارند که معتقدند انقلاب اسلامی به پایان کار خود نزدیک شده است. البته این افراد چهل و سه سال است دارند چنین صحبت‌هایی می‌کنند.

در سال‌های اخیر به واسطه استقرار دولتی واداده، ضعیف و فاسد مشکلات اقتصادی مردم ایران عمداً یا سهواً به شدت افزایش پیدا کرد و نارضایتی‌هایی در بین مردم به وجود آمد، همین موضوع سبب شد تا مخالفان بیش از پیش آواز شادی سر داده و دوباره ناامیدی را بین مردم پمپاژ کنند تا جایی که برایند این اقدامات منجر به این شد که حتی عده‌ای در بین خودی‌ها نیز گمان کردند مردم پشتیبانی خود از انقلاب را برداشته‌اند.

البته مواردی نیز در جامعه وجود دارد که این طور جلوه می‌کند که دین در جامعه کمرنگ شده است. به عنوان مثال فضای مجازی و شبکه اجتماعی تصویر پایه‌ای مانند اینستاگرام مملوء از مظاهر بی دینی است. اما مهم این است که این‌ها مبیّن و نشان دهنده واقعیت نیستند.

آری این جلوه‌ها نشان می‌دهد که بی‌دینی در بین مردم جامعه وجود دارد اما نشان نمی‌دهد که غالب مردم جامعه بی دین هستند چرا که مثلاً در مورد همین اینستاگرام به عنوان  پرکاربردترین شبکه اجتماعی ایرانی اولاً آن چه به مخاطبان نمایش داده می‌شود مهندسی شده است و ثانیاً نسبت انسان‌های دیندار این شبکه بسیار کمتر از انسان‌های کاهل است و ثالثاً انسان‌ها چه دیدندار و چه غیر آن همگی اعتقادات خود را در این فضاها بروز نداده و از خود جلوه‌ای در این شبکه‌ها بروز نمی‌دهند که نشان دهد این‌ها مذهبی هستند یا نه و انقلابی هستند یا نه!

صحبت‌های دیروز رهبر انقلاب خط بطلانی کشید بر همه این ادعاها و علیرغم بیان مشکلات موجود در جامعه از غیرت دینی مردم بر اصول انقلاب تأکید کرده و اظهار کردند این غیرت دینی باید حفظ شود.

غیرت دینی مردم البته از طرف دشمنان مورد هجمه است. برخی با حملات از نوع روشن فکرانه، غیرت دینی را خلاف عقل و منطق بیان می‌کنند و تلاش دارند مردم را از این مواضع عقب برانند.

در این مسیر البته ابزارهایی نیز تدارک دیده‌اند به عنوان مثال زندگی لاکچری که با برخی بی عفتی‌ها تعریف می‌شود را سعی کرده‌اند به عنوان یک ارزش در جامعه ترویج دهند و اگر کسی بخواهد این زندگی را داشته باشد باید عفت خود را کنار بگذارد و اگر بخواهد نداشته باشد، باید کنایه‌های مردمی که این اشرافی گری را ارزش می‌دانند باور کند.

دشمنان از همین مسائل کوچک قدم‌های خود را برای از میان برداشتن غیرت دینی آغاز کرده‌اند اما نتیجه نهایی با همان چیزی خواهد بود که رهبر انقلاب وعده آن را دادند و آن حفظ غیرت دینی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − شانزده =