صفحه اصلی » اقتصادی » ظرفیت دندان‌پزشکی اصفهان برای جذب گردشگر سلامت مدنظر قرار گیرد

ظرفیت دندان‌پزشکی اصفهان برای جذب گردشگر سلامت مدنظر قرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: اصفهان درزمینهٔ دندانپزشکی، ظرفیت‌های بسیاری به‌ویژه درزمینهٔ زیبایی و ایمپلنت‌های دندانی دارد که باید روی موضوع دندانپزشکی و گردشگری سلامت در اصفهان تمرکز کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ امیررضا نقش، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در کارگروه توسعه صادرات استان در اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت:  قول‌های مختلفی برای برگزاری اجلاس مشترک ایران و عمان مطرح‌ شده اما هنوز مشخص نیست که این اجلاس در عمان یا ایران یا اصفهان برگزار شود.

وی ادامه داد:بر اساس آخرین اطلاعات این اجلاس در ایران برگزار خواهد شد و درصورتی‌ که در اصفهان برگزار شود از تمام ظرفیت‌های استانداری استفاده خواهیم کرد.

نقش بابیان اینکه این جلسه به‌صورت تخصصی در مورد صادرات به کشور عمان برگزار شد و مطالب مفیدی در آن ارائه شد اظهار داشت: سیاست ما برای تحقق و حمایت از برگزاری این اجلاس در استان اصفهان است و مذاکرات لازم در این خصوص را با استاندار اصفهان انجام خواهد شد و از همه ظرفیت‌های استانداری برای برگزاری اجلاس استفاده خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اضافه کرد: هیچ مشکلی برای پیگیری برگزاری هیات مشترک در اصفهان وجود ندارد و برای استفاده حداکثری از بخش خصوصی استان اصفهان در این هیات، اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی گفت: گردشگری سلامت پیشران و شروعی برای توسعه روابط تجاری اصفهان با دیگر کشورهاست؛ گردشگری سلامت (توریسم سلامت) در اصفهان خیلی کم موردتوجه قرار گرفته که در آینده باید موردتوجه جدی  قرار گیرد.

نقش افزود: پیشرفت‌هایی که امروز در شیراز درزمینهٔ گردشگری رخ‌داده به دلیل گردشگری سلامت انجام‌شده است و درصورتی‌ که این‌گونه روابط بین اصفهان و دیگر کشورها شکل بگیرد به‌خودی‌خود موجب توسعه ارتباطات تجاری این استان خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد گردشگرانی که از کشور عمان به ایران سفر می‌کنند در زمینهٔ سلامت است و ۸۰ تا ۹۰ درصد گردشگران سلامت از عراق به  مشهد می‌ روند که آمار بالایی محسوب می‌شود و نشانگر این است که درصورتی‌که از این ظرفیت استفاده کنیم پرواز اصفهان به عمان هم برقرار خواهد شد.

وی ادامه داد: باید با محوریت اتاق بازرگانی، ورود جدی در این قضیه داشته باشیم تا بسیاری از درگاه‌های دیگر در استان اصفهان همانند شیراز و مشهد، گشوده خواهد شد.

نقش تأکید کرد:گردشگری سلامت، کلیدواژه و پیشرانی بسیار مؤثری برای گردشگری در استان اصفهان است که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری لازم انجام شود تا اتفاق‌های بعدی آن محقق شود؛ البته کمبودهایی درزمینهٔ معرفی ظرفیت‌های اصفهان وجود دارد که با محوریت اتاق بازرگانی اصفهان هم می‌توان در این زمینه اقدامات خوب و مؤثری انجام داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: معرفی این استان در سطح بین‌الملل را باید با استفاده از فضای مجازی با ارائه محتواهای جذاب و با قالب‌های جدید و جذاب ارائه دهیم و درزمینهٔ گردشگری سلامت باید به‌طور کامل تخصصی و به‌ویژه در حوزه دندانپزشکی سرمایه‌گذاری کنیم و شرکت‌های فعال درزمینهٔ گردشگری استان می‌توانند بسته‌های مشترک و کاملی درزمینهٔ صنعت، تفریحی و زیارتی و سلامت را همانند مشهد به گردشگران خارجی طراحی و ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه جای خالی مجموعه‌های درمانی و پزشکان در این جلسه احساس می‌شود بیان کرد: این استان درزمینهٔ دندانپزشکی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و درصورتی‌که شیراز درزمینهٔ چشم‌پزشکی مطرح است، اصفهان هم در این زمینه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نقش بابیان اینکه باید یک گروه کاری کارشناسی به‌صورت ویژه در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام دهند اظهار داشت: اصفهان درزمینهٔ دندانپزشکی، ظرفیت‌های بسیاری به‌ویژه درزمینهٔ زیبایی و ایمپلنت‌های دندانی دارد که باید روی موضوع دندانپزشکی و گردشگری سلامت در اصفهان تمرکز کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 2 =