صفحه اصلی » اقتصادی » اصفهان نیازمند برقراری پرواز مستقیم به روسیه، کویت و عمان است

مدیر کل گمرک استان:

اصفهان نیازمند برقراری پرواز مستقیم به روسیه، کویت و عمان است

مدیر کل گمرک استان اصفهان گفت : برقراری پرواز مستقیم از این خطه به روسیه، کویت و عمان به‌عنوان مقاصد صادراتی ضروری است اما هیچگونه برنامه ریزی در این زمینه انجام نشده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ رسول کوهستانی پزوه با بیان اینکه اصفهان نیازمند برقراری پرواز مستقیم به روسیه، کویت و عمان است، گفت: در صورت برقراری پرواز به روسیه می‌توان کالاها و محصولات گلخانه ای این استان را به راحتی به آن کشور منتقل کرد.

وی با اشاره به پروازهای بین المللی از اصفهان اضافه کرد: در زمان حاضر هشت پرواز به نجف، هفت پرواز به ترکمنستان، ۲ پرواز به دوحه و ۲ پرواز به دوبی انجام می‌شود.

کوهستانی پزوه خاطرنشان کرد: مقرر شده بود که شرکت‌های هواپیمایی بیشتری از ۲ سال گذشته در اصفهان مستقر شوند اما هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

وی گفت: پرواز به عمان هم باید انجام شود تا زمینه صادرات به این کشور هم فراهم شود.

به گفته وی، مراکز اصلی شرکت های هواپیمایی در شیراز مستقر شده و اقدامات خوبی در دیگر استان‌ها در زمینه توسعه صادرات انجام شده است در حالی که باید از ظرفیت کارگو ترمینال در راستای توسعه صادرات از این استان استفاده شود.

مدیر کل گمرک استان اصفهان افزود: روزانه ۲۰۰ تن فلفل دلمه‌ای از اصفهان به روسیه صادر می‌شد که در زمان حاضر با مشکل مواجه شده باید این مشکل با کمک طرف مقابل با سرعت برطرف شود در حالی که ۷۰ درصد صادرات این محصول به روسیه از استان اصفهان و ۳۰ درصد آن مربوط به استان‌های دیگر بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × پنج =