صفحه اصلی » اجتماعی » شاخص کیفی هوای اصفهان در ۶ ایستگاه قرمز است

شاخص کیفی هوای اصفهان در ۶ ایستگاه قرمز است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای اصفهان در ۶ ایستگاه پایش ناسالم برای عموم و در ۸ ایستگاه برای گروه‌های حساس ناسالم است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۹ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع گفت: میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز ۱۳۸ ناسالم برای گروه‌های حساس است و کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۵۱، استانداری با شاخص ۱۵۲، انقلاب با شاخص ۱۶۴، پروین با شاخص ۱۷۰، جِی با شاخص ۱۹۰ و کاوه با شاخص ۱۵۶ (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است.

شاخص کیفی هوا در خیابان‌های باهنر، رودکی، فرشادی، فیض، میرزا طاهر، رهنان، بزرگراه خرازی و ورزشگاه میثاق به ترتیب با ۱۳۵، ۱۳۷، ۱۴۱، ۱۴۹، ۱۴۸، ۱۳۹، ۱۰۵ و ۱۲۲ AQI وضعیت “نارنجی” ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وی کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای اصفهان در ۶ ایستگاه پایش ناسالم برای عموم و در ۸ ایستگاه برای گروه‌های حساس ناسالم است.
گفت: امروز هوای سجزی با شاخص ۷۵، مبارکه با شاخص ۷۲ و در شاهین شهر با شاخص ۶۲ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان شرایط انباشت آلاینده‌ها تا پایان این هفته  در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر ادامه خواهد داشت و آنطور که این مرکز هشدار داده در صورت کنترل نشدن منابع آلاینده، شاخص هوا در مناطق صنعتی و پرتردد به شرایط بسیار ناسالم نیز می‌رسد.

با توجه به آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان به ویژه گروه‌های آسیب پذیر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال توصیه می‌شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز بپرهیزند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − 14 =