صفحه اصلی » استان اصفهان » در انتخاب اساتید دانشگاه‌ها دقت شود/ تحصیل 35 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور اصفهان

در انتخاب اساتید دانشگاه‌ها دقت شود/ تحصیل 35 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور اصفهان

امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان گفت: با توجه به اینکه تشبه به معلم همیشه در بین دانش آموزان و دانشویان وجود داشته، باید استاد و معلمانی در مراکز آموزشی بکارگیری شوند که بتوانند از لحاظ درسی، فکری و فرهنگی دانش‌آموزان و دانشجویان را به‌خوبی پرورش دهند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان با بیان اینکه انسان همواره به دنبال تشبه به برتر از خود است اظهار داشت: با توجه به اینکه تشبه به معلم همیشه در دانش آموزان وجود داشته است باید استاد و معلمانی در مراکز آموزشی بکارگیری شوند که بتوانند از لحاظ درسی، فکری و فرهنگی دانش‌آموزان و دانشجویان را به‌خوبی پرورش دهند.

وی با تاکید بر اهمیت انتخاب استاد خوب گفت: باید سعی شود تا در دانشگاه‌ها هر فردی، بخاطر مسائل مالی پذیرش نشود زیرا یک معلم و استاد نقشی بالاتر از قاضی در حیطه عدالت آموزشی دارد.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به تاثیر و اهمیت سخنان معلم و استاد نسبت به دیگر افراد جامعه از جمله خانواده بر دانش‌آموز و دانشجو توضیح داد: یک استاد و معلم تأثیر بسیاری در روحیه محصلان و دانشجویان دارد و تاثیر او از مدیر و دیگر دست اندرکاران در محیط آموزشی بالاتر و بیش‌تر است و این تشبه‌بخشی گاهی منجر به برتر شدن افراد می‌شود.

امام جمعه اصفهان دانشگاه پیام نور را دانشگاهی آرام و بدون حاشیه دانست و گفت: بیش‌تر دانشجویان پیام نور هم اهل مطالعه هستند و با آزادی کامل به لحاظ شرایط تحصیل و مجازی بودن درس می‌خوانند و در کنار آن به کار و فعالیت نیز می‌پردازند.

در ادامه این دیدار رضا مختاری سرپرست دانشگاه پیام نور استان اصفهان اظهار داشت: اکنون در۴۰ مرکز واحد پیام نور استان، حدود ۳۵ هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند و بیش‌تر رشته‌های دانشگاه پیام نور استان مربوط به علوم انسانی و علوم پایه است و حدود ۳۰۰ عضو هیات علمی به تدریس در این مراکز می‌پردازند.

وی با اشاره به اجرای طرح آمایش آموزش عالی گفت:  در  این راستا هفت تا هشت مرکز پیام نور در استان در راستای اجرای این طرح ساماندهی و برخی از آن‌ها بدلیل نداشتن دانشجو حذف می‌شوند.

مختاری هدف دانشگاه پیام نور را گسترش عدالت آموزشی در مناطق محروم عنوان کرد و گفت: پیام نور توانسته مشکلات و محدودیت تحصیل به لحاظ بُعد مسافت و دوری از خانواده، مشکل خوابگاه‌‎ها و آسیب‌های آن و همچنین مسائل مالی به لحاظ میزان شهریه را تعدیل ببخشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار − سه =