صفحه اصلی » استان اصفهان » سرانه فضای سبز در استان اصفهان کمتر از میزان استاندارد است

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان:

سرانه فضای سبز در استان اصفهان کمتر از میزان استاندارد است

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: متأسفانه سرانه فضای سبز در استان اصفهان کمتر از میزان استاندارد است که برای رفع این معضل احتیاج به همت مسئولان و مشارکت مردم داریم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ ایرج حشمتی ظهر چهارشنبه در دیدار با حضرت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست یک اصل و باید مورد توجه همه مردم قرار گیرد، اظهار داشت: این موضوع یک وظیفه عمومی باید برای همه باشد و نسبت به آن حساس باشند.

وی حفظ محیط زیست را یک میراث ماندگار برای فرزندان و نسل آینده دانست و ابراز داشت: یا وجود تمام فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده متأسفانه هنوز هم مشاهده می‌شود که عده‌ای بر این مهم اهتمام ندارند و اقدام به تخریب محیط زیست می‌کنند.

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی نباید باعث تهدید محیط زیست شود، تصریح کرد: متأسفانه سرانه فضای سبز در استان اصفهان کمتر از میزان استاندارد است که برای رفع این معضل احتیاج به همت مسئولان و مشارکت مردم داریم.

وی با بیان اینکه کاشان متأسفانه ایستگاه پایش و سنجش آلودگی هوا ندارد، گفت: برای منطقه کاشان بر اساس اصفهان تصمیم‌گیری می‌شود.

حشمتی با اشاره به وجود شهرک‌های مختلف صنعتی همراه با کارخانجات گوناگون در کاشان خاطرنشان کرد: متأسفانه برای تمام این شهرک‌ها یک تصفیه خانه آب وجود دارد که این نیاز لازم را برطرف نمی‌کند.

وی افزود: کاشان نه ایستگاه سنجش آلودگی و نه سرانه فضای سبز کافی دارد و از سوی دیگر در صنعت هم حفاظت از محیط زیست مورد غفلت واقع شده است.

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه عدم وجود دستگاه سنجش آلودگی هوا مشخص نمی‌کند که در این شهرستان چه می‌گذرد، تاکید کرد: بحث آلودگی هوا موضوعی است که مورد دغدغه نظام و مقامات عالی‌رتبه است و از این رو باید سیاست‌های کلان نظام در حوزه محیط زیست به مرحله اقدام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × یک =