صفحه اصلی » سیاسی » مساجد باید محور تصمیمات جمعی و رسیدگی به مشکلات محلات باشد

امام جمعه اصفهان:

مساجد باید محور تصمیمات جمعی و رسیدگی به مشکلات محلات باشد

امام‌جمعه اصفهان گفت: اقامه نماز در مساجد وقتی ارزش دارد که با حضور در مساجد به درد یکدیگر و فقرای محله خود برسیم و افرادی که کار یا اشتغال ندارند را برای آن‌ها شغل فراهم کنیم و لازمه آن این است که هر روز یا هر هفته در یک جایی جمع شویم و با هم تصمیم‌گیری کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد، امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به صفات مؤمنان اظهار داشت: مؤمن به عهد خود وفا می‌کند و خیانت به عهد نمی‌کند؛ این عهد یک قراداد است و بین انسان‌ها با هم، انسان با خدا و خدا با انسان است و در همه این موارد مؤمن به عهد خود عمل می‌کند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن افزود: کسانی که عهد خدا را نقض و در مقابل آن پیمان‌شکنی می‌کنند، در خسران هستند و خدا می‌فرماید مؤمن نباید عهد خود با خدا را نقض کند، اضافه بر این نقض پیمان انسان با انسان در عقود هم جایز نیست.

طباطبائی‌نژاد بیان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید من با انسان‌ها پیمان بستم که بندگی شیطان را نکنند، شیطان دشمن آشکار شماست، چرا نقض عهد و پیمان‌شکنی می‌کنید، خداوند در جایی از قرآن می‌گوید ما با اسماعیل و ابراهیم عهد کردیم که مکه را از بت‌ها پاک و آنجا را برای مؤمنان آماده کنند، این آیه نشان می‌دهد خدا با همه بشریت به طور عام و با خواص به طور خاص عهد دارد.

امام جمعه اصفهان گفت: در روایات آمده است که کسی که عهد را بشکند دین ندارد و امیرالمومنین می‌فرماید کسی که به عهد و پیمان خود پای‌بند است، این نشانه‌ای از دین‌داری اوست.

وی با اشاره به عهدشکنی آمریکایی‌ها در موضوع برجام، تصریح کرد:  در قرآن آمده است که کفار به عهد و پیمان خود عمل نمی‌کنند و مقام معظم رهبری هم بارها نسبت به این امر هشدار دادند.

طباطبائی‌نژاد با اشاره به سالگرد انتصاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران ابراز کرد:  خطبه‌های معظم‌له همواره راهگشا بوده و نمونه آن خطبه ایشان در سال ۸۸ بود که راه را به همه نشان داد و نهایتا مردم در ۹ دی بساط فتنه‌گران را جمع کردند.

وی با اشاره به اینکه سنگر عبادت مسجد است،گفت: مساجد سنگر جنگ با شیطان و جنگ با دشمن داخلی و خارجی است و این مکان‌ها، جایی برای مشورت افراد با همدیگر است و اگر نماز با جماعت خوانده شود، ثواب بسیار دارد.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: مساجد باید محلی برای رسیدگی به مشکلات مردم محلات و رفع مشکل محرومان در آن محله باشد و مسجد ظرفیت ویژه‌ای در محلات است که هر روز یا هر هفته در جایی جمع شویم و با هم تصمیم‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: این کارها را اگر انجام دهیم، باعث می‌شود جوانان و فرزندان ما مسجدی شوند و این موجب می‌شود افراد مسجدی قرةالعین، پیشوا و الگوی متقین و مؤمنان دیگر شوند.

طباطبائی‌نژاد با اشاره به سالروز وفات ام‌البنین، افزود: این بانوی بزرگ ۴ فرزند را تربیت کرد که در رکاب امام حسین به مقام شهادت رسیدند و به همین خاطر، این روز را روز مادران شهدا نام‌گذاری کرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 + 4 =