صفحه اصلی » اقتصادی » درآمد ماهیانه 2 میلیون تومانی نیروگاه های خورشیدی/ ۱۲۰ کیلومتر شبکه برق شهرستان نایین نیازمند اصلاح و بهسازی است

درآمد ماهیانه 2 میلیون تومانی نیروگاه های خورشیدی/ ۱۲۰ کیلومتر شبکه برق شهرستان نایین نیازمند اصلاح و بهسازی است

مدیر امور برق شهرستان نایین گفت: برای اصلاح و بهسازی ۱۲۰ کیلومتر شبکه برق شهرستان نایین بیش از ۱۰ میلیارد تومان نیاز است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ اسماعیل محمدی نصیری با بیان اینکه 120 کیلومتر از شبکه برق شهرستان نایین نیازمند اصلاح و بهسازی است اظهار کرد: در مجموع ۴۶۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در شهرستان وجود دارد که از این رقم ۱۴۰ کیلومتر آن به کابل خودنگهدار تبدیل شده و ۳۲۰ کیلومتر آن نیز باقی مانده است

مدیر امور برق شهرستان نایین با اشاره به اصلاح و بهسازی ۱۴۰ کیلومتر از شبکه برق شهرستان طی ۱۰ سال گذشته خاطرنشان کرد: هزینه کابل و اجرای ۳۲۰ کیلومتر از شبکه، حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: قرار است تا آذر سال آینده حدود ۱۰ هزار کیلومتر از سیم های مسی شبکه فشار ضعیف سطح استان تبدیل به کابل خود نگهدار شود که در فاز اول ۳۰ کیلومتر از این طرح در شهرستان نایین آغاز شده است.

* اصلاح و بهسازی بیش از 5 کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق شهرستان نایین در سال جاری

مدیر امور برق شهرستان نایین تصریح کرد: امسال بیش از پنج کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق با  ۶۰۰ میلیون تومان هزینه، اصلاح و بهسازی شده است و تا پایان سال جاری به ۱۷۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: ضریب امنیتی بالا، کاهش تلفات، تامین برق پایدار، نوسازی شبکه، بهبود مبلمان شهری و روستایی، طول عمر طولانی شبکه (۳۰ تا ۴۰ سال) کاهش سرقت و جمع آوری انشعابات غیرمجاز از جمله مزیت‌های اصلاح شبکه ضعیف برق است.

نصیری با بیان اینکه بهسازی و اصلاح شبکه برق نایین ۳۰ درصد پیشرفت دارد افزود: جابجایی و مقاوم‌سازی پایه‌های برق در معابر روستایی، تامین ولتاژ مطمئن مشترکان، اصلاح فرسودگی شبکه برق، توسعه شبکه و تامین برق متقاضیان جدید انشعاب از اهدافی است که با نگاهی جامع محور در بازه‌های زمانی مشخص انجام می‌شود.

وی به هوشمند سازی کنتورهای برق مشترکین اشاره کرد و با بیان اینکه طی ۲ سال اخیر ۵۴۲ کنتور برق در شهرستان نایین هوشمندسازی و نصب شده است خاطرنشان کرد: بر اساس آمار در مجموع ۷۰ درصد انرژی مصرفی مشترکان به صورت هوشمند قرائت می‌شود.

مدیر امور برق شهرستان نایین هدف از اجرای این طرح را از بین بردن خطای انسانی با قرائت از راه دور، استفاده از اطلاعات کنتورها در طرح‌های گذر از پیک، مشاهده میزان بار مصرفی مشترکان، مشاهده وضعیت لحظه‌ای پارامترهای شبکه مشترک و پایش اطلاعات توان مصرفی مشترکان در بازه‌های مختلف بیان کرد.

* راه اندازی پنج نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۵۸ کیلو وات از ابتدای سال جاری در نایین

نصیری به احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان نایین اشاره کرد و با بیان اینکه از ابتدای امسال پنج نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۵۸ کیلو وات راه ‌اندازی شده است اضافه کرد: تا پایان امسال ۴۱ نیروگاه با ظرفیت حدود هزار و ۴۰۰ کیلو وات به همراه نیروگاه یک مگاواتی به بهره برداری می رسد.

مدیر امور برق شهرستان نایین ادامه داد: در حال حاضر هر یک کیلو وات نیروگاه خورشیدی حدود ۱۸۰ میلیون ریال هزینه دارد و نیروگاه یک مگاواتی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی با ۱۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ نفر متقاضی احداث نیروگاه خورشیدی در نایین هستند خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح خرید تضمینی برق تولیدی از نیروگاه‌ های خورشیدی در نایین بیش از ۶ هزار مگاوات ساعت برق از مشترکان خریداری شده است.

* درآمد ماهیانه 2 میلیون تومانی نیروگاه های خورشیدی/ 35 نیروگاه خورشیدی با ظرفیت یکهزار و 155 کیلو وات انرژی

نصیری با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در شهرستان ماهانه به طور میانگین ۲ میلیون تومان برای مردم درآمد دارد تصریح کرد: هم اکنون ۳۵ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت هزار و ۱۵۵کیلو وات در شهرستان نایین فعال بوده که ۹۸ کیلو‌ وات از این ظرفیت مربوط به نیروگاه خورشیدی خانگی است.

مدیر امور برق شهرستان نایین ادامه داد: استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق خانه‌ها، چند سالی است در دستور کار قرار گرفته و به گفته مسئولان امسال ۱۸۰ مگاوات ساعت برق از این طریق تولید شده است.

نصیری تاکید کرد: شهرستان نایین با دارا بودن اقلیم‌ کویری شاهد تعداد روزهای آفتابی زیادی در طول سال است، ظرفیتی که می‌تواند منجر به توسعه استفاده از انرژی خورشیدی شود.

وی افزود: استفاده از ظرفیت نیروگاه های خورشیدی علاوه بر پاک ماندن محیط زیست از هدر رفت سوخت‌های فسیلی به عنوان یک منبع مهم تولید انرژی خدادادی جلوگیری می‌شود.

مدیر امور برق شهرستان نایین خاطرشان کرد: در حال حاضر ۲۶ هزار مشترک نایینی در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق برخوار هستند که از این مجموع حدود ۲۰ هزار مشترک خانگی، سه هزار تجاری و سه هزار صنعتی، تجاری و عمومی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − دو =