صفحه اصلی » اجتماعی » در نخستین سفر استانی استاندار چه گذشت؟

در نخستین سفر استانی استاندار چه گذشت؟

استاندار اصفهان نخستین سفر شهرستانی خود را از شهرضا و با بازدید از شهرک صنعتی رازی آغاز کرد که نویدبخش حرکت قطار توسعه این شهرستان است.

تاریخ انتشار: ۲۲:۵۰ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ صبح پنجشنبه استاندار اصفهان به همراه جمعی از مدیران کل استانداری و دستگاه های اجرایی  استان برای بررسی مسائل و مشکلات شهرستان شهرضا به این شهرستان سفر کرد.

یکی از دلایل سفر به شهرستان این است که اولویت اصلی در ستاد استانی تسهیل و رفع موانع تولید استانداری استان، اهتمام مجدانه برای مقابله با تعطیلی صنایع به ویژه حمایت از پویایی واحدهای نیمه تعطیل و افزایش اشتغال پایدار است.

سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان نخستین سفر شهرستانی خود را از شهرضا و با بازدید از شهرک صنعتی رازی آغاز کرد که نویدبخش حرکت قطار توسعه این شهرستان است. وی در بدو ورود به شهرستان شهرضا در شهرک صنعتی رازی در بین صنعتگران حضور پیدا کرد و صنعتگران و کارخانه‌داران مشکلات خود را مطرح کردند.

استاندار اصفهان در جلسه ستاد تسهیل با تأکید بر اهمیت صنعت در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی اظهار کرد: رفع موانع تولید و اهتمام در راستای مقابله با تعطیلی صنایع به حمایت از صنایع نیمه تعطیل و افزایش اشتغال پایدار اولویت اصلی ستاد استانی تسهیل است. امروز در جنگ نرم اقتصادی سپری می‌کنیم و جبهه تولید، خط مقدم این جنگ قرار دارد، در راستای تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها همه مسؤولان اداری، اجرایی، قضایی، امنیتی در میدان هستند تا چرخ صنعت و تولید پر قدرت تر از قبل بچرخد و از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری شود.

وی بیان کرد: افزون بر پیگیری استان، با هماهنگی وزارت صمت و پیگیری نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، بودجه قابل توجه‌ای برای پست برق شهرک رازی اختصاص پیدا کند.

همچنین مرتضوی و هیات همراه از طرح جامع حرم مطهر آستان امامزاده واجب التعظیم جعفر ابن موسی الکاظم (ع) شاهرضا  و مزار مطهر سردار اسلام شهید حاج محمد ابراهیم همت فرمانده خوش فکر و خاکسار لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) بازدید کردند.

استاندار در این بازدید پس از آگاهی از روند بهسازی و نوسازی صحن و سرای امامزاده (ع)، مطابق با طرح جامع نوسازی و بهسازی فراگیر حرم مطهر جعفر ابن موسی الکاظم (ع) در گفت وگو با تنی چند از زوار و حاضرین بر اهمیت توسعه پایدار مناطق زیارتی تصریح نمود.

وی با توجه به دغدغه های مطرح شده نکاتی را به هیات همراه جهت پیگیری سریع و اجرایی شدن موضوعات مورد گلایه مردم متذکر گردید و بیان کرد: با توجه به تجربه قبلی اینجانب و مشاهدات فعلی از شهرستان، شوربختانه، مشکلات ادیده ای احصا شد که هنوز با توجه به سپری شدن یک دهه در راستای رفع کامل این نقایص و دشواری ها اقدامی کارآمد و موثر صورت نپذیرفته است که امیدواریم، با حضور نیروهای انقلابی این موضوعات به صورت عمقی حل و رفع شود.

در ادامه جعفری فرماندار شهرستان با ارائه گزارشی از اقدامات و عملکردهای انجام پذیرفته در راستای گسترش صحن ها و رواق های حرم و ایجاد راهبردهایی آینده نگرایانه به منظور توسعه درآمد پایدار برای آن مکان زیارتی، سیاحتی، فرهنگی، خدماتی و ضرورت ایجاد بستر مناسب برای جذب گردشگران زیارتی و احیا بافت متناسب بیان کرد.

سید رضا مرتضوی تیم همراه در حضوری سرزده، به اداره جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا مراجعه کردند و ضمن مشاهده روند فعالیت جاری کارگزاران زحمت کش آن اداره، با تقدیر از فعالیت ها و اقدامات ایشان در آن اداره از نزدیک، پای درد و دل مراجعان نشستند و  در مورد مسائل و دشواری های رایج در امور شغلی گفت‌و گو کردنو و در حین گفت‌وگو مواردی را جهت اجرا به مسئولان ذی ربط استانی و شهرستانی متذکر شدند.

استاندر اصفهان، در این بازدید با تشخیص اولویت های در نظر گرفته شده از جمله تسهیلات تشویقی برای کشاورزی مطابق با روند جاری در مدیریت اصلاح الگوی کشت و گسترش طرح کشت های گلخانه های متذکر شد و در ادامه بر ضرورت و اهمیت ایجاد شرکت تعاونی ها و شناسایی هوشمندانه بازار فروش محصولات کشاورزی مطابق با زنجیره تولید و بر مبنای نیاز سنجی های علمی و برنامه ریزی شده تاکید نمود.

مرتضوی، همچنین از معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، خواست تا در راستای اعطای تسهیلات کشاورزی مطابق با ضوابط و قوانین جاری از اقشار مختلف تولید کننده به ویژه کشاورزان حمایت لازم و راهبردی را در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون ها و کمیته های مربوطه ابلاغ و عملیاتی نماید.

وی و  هیات همراه با حضور در ساختمان فرمانداری شهرستان و  به پاسخگویی متقاضیان که درخواست ملاقات با استاندار و مسئولان استانی حاضر در شهرستان را داشتند، پرداختند.

نماینده عالی دولت در استان اصفهان، در ادامه خاطر نشان کرد: مدیران تاکید و تصریح شده در راستای تعهدات مدیریتی و فارغ از هرگونه وابستگی، موظف به حضور عادلانه میدانی در سایر مناطق تحت تصدی و نظارتی خود می باشند و باید اهتمام ویژه ای در مورد ملاقات های چهره به چهره با متقاضیان اتخاذ نمایند و نسبت به پذیرش و پیگیری قانونی درخواست های ارباب رجوعان  جهادی عمل نمایند.

استاندار اصفهان تاکید موکد کرد: مسئولان ملزم هستند به صورت مستند و طی یک برنامه ریزی پایدار با بهره مندی از ظرفیت های جاری رسانه ای در شهرستان ها و استان، اوقات دیدارهای عمومی خود را اطلاع رسانی همگانی نمایند و در این موضوع از پتانسیل های جاری رسانه ها به ویژه خبرگزاری ها، جراید، پایگاه های خبری و … نهایت بهره لازم را در جهت رفع مشکلات و مسائل جامعه که متاسفانه به دلیل فتور مدیریتی در دوره های گذشته به صورت انباشته و ناگشودنی تبدیل به کلافی پیچیده شده اقدام راهبردی اتخاذ نمایند.

در ادامه جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان شهرضا به ریاست دکتر مرتضوی استاندار اصفهان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید نعمت الله صالح امام جمعه شهرضا، خانم محمودی نماینده مردم شهرستان در قوه مقننه، مدیران استانی مدعو و مسئولان اداری، اجرای، قضائی، امنیتی، نظامی و انتظامی شهرستان و … برگزار گردید.

در این جلسه  مسائل و مشکل عمومی شهرستان به ویژه مشکلات رایج در مناطق محروم توسط امام جمعه محترم و نماینده  مردم شهرستان در قوه مقننه تبیین و توصیف گردید.  در ادامه مسئولان استانی  در راستای رفع و مدیریت مشکلات تبیین شده به واکاوی دشواری ها پرداخته و نسبت به تسهیل در روند رفع و حل مشکلات مطروحه قول مساعدت دادند.

مرتضوی استاندار اصفهان و تیم همراه با حضور در روستای خمینی آباد از توابع شهرستان شهرضا، ضمن بازدید از روستا و مشاهده وضعیت ارائه خدمات و فعالیت های دستگاه های خدمت رسان با اهالی به گفت‌و گو پرداختند.

وی با توجه به دغدغه های عمومی مردم همچون معیشت، آسفالت معابر عمومی، ضعف در موضوعات بهداشتی و خانه بهداشت روستا، کمبودهای امکانات رفاهی و … از ارتباط تلفنی از مدیران استانی پیگیری کرد و آن‌هارا و مکلف و ملزم به رفع تمام مسائل نمودند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − 2 =