صاحب نیوز

11 (6)

تفاوت برنامه های دهه فجر امسال باید مملوس باشد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: برای مردمی کردن دهه فجر، باید در شیوه برگزاری مراسم و برنامه های دهه فجر تحول صورت گیرد، در همه شهرستان های استان اصفهان و  همه روستاها، ستاد مردمی دهه فجر به تبعیت از ستاد مرکزی اصفهان  تشکیل خواهد شد.

کدخبر: 1077289
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ @ ۱۲:۱۲


به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی احمدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  استان اصفهان در جلسه هم اندیشی مسئولان شهرستان های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد:  تشکر می‌کنم از برادرانی که در شورای هماهنگی استان زحمت می‌کشند و برادرانی که در شهرستان ها در حال تلاش هستند، من توفیق  کار کردن با نیروی های مردمی را در گذشته  داشتم و میدانم هرکجا از نیروهای مردمی استفاده شود نتیجه کار با کیفیت‌تر خواهد بود.

وی افزود: ساختار های جدید تعیین و تغیرات ایجاد شده است و امیدواریم که این تغییرات  منجر به  تحول شوند، اما مسائلی همچون توجه به مساجد، حذف اقدامات و ساختار های زائد باید در دستور کار قرار گیرد، باید بررسی شود تا  ببینیم کجاها میتوانیم پیام های مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم، توجه به مساجد، محور قرار دادن مساجد،  فعالیت موثر در  مساجد یکی از اقدامات اساسی خواهد بود، یکی از ویژگی های  مسجد مردمی بودن و فراگیر بودن است اگر به آن توجه کنیم مردمی شدن مراسمات هم خواهیم داشت. باید برای همه اقشار مردم و تشکلهای مختلف مردمی برنامه و فکر داشته باشد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  استان اصفهان متذکر شد: مسئولان شهرستان ها باید بستر را برای حضور همه مردم در دهه فجر فراهم کنند، فراگیری باید یکی از مبناهای مراسمات در دهه فجر قرار گیرد،  باید تغییرات امسال محسوس  باشد، مسئولان سعی کنند ساختار های زائد را حذف کنند.  باید توجه کنیم که فرمان رهبری  به دست ما میتواند جلوه پیدا کند.وی بیان کرد: در این مدتی که تا دهه فجر باقی مانده باید بستر سازی شود که  گروه های مختلف مردمی را در قالب های متفاوت برای بزرگداشت دهه فجرفعال کنیم، تحول در اجرای برنامه ها و مراسم ها باید مملوس باشد،  ما مسئولان باید اقشار را نسبت به برنامه های دهه فجر فعال و آگاه کنیم، هیچ قشری نباید در دهه فجر مورد غفلت قرار گیرد.

احمدی یادآور شد: در برگزاری برنامه های دهه فجر باید محور هایی همچون مخاطب خاص،  اهداف خاص و  برنامه گذاری خاص مورد توجه باشد و سعی کنیم در تمامی مراسمات همه اقشار را ببینیم، ما گوش به فرمان رهبری  هستیم برای مردمی کردن دهه فجر، باید تحولات صورت گیرد، چراکه مسئولان و فرمانداران شهرستان ها  امیدآفرینان هستند.

وی خاطرنشان ‌کرد: شاید یکسری از مشکلات مانند گرانی و .. وجود داشته باشد اما ما میتوانیم ظرفیت های جدید را در دهه فجر ایجاد کنیم،  با رویکرد دولت انقلابی عرصه خدمت فراهم شده است، امروز به شکل سابق در دهه فجر نیاز به پوستر و بنر نداریم، باید به سمت رویکرد های جدید حرکت کنیم.رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  استان اصفهان ابراز داشت: در همه شهرستان های استان اصفهان و  همه روستاها ستاد مردمی دهه فجر به تبعیت از ستاد مرکزی اصفهان  تشکیل خواهد شد، در این مدت باقی مانده تا دهه فجر  جلسات متعددی برای هماهنگی ها با دهیاران و بخشداران و شهرداری ها برگزار می‌شود، مسئولان شهرستان های مختلف سعی کنند در برگزاری مراسمات دهه فجر رقابت کنند، امیدواریم در آینده‌ای نزدیک هیچ شهرستانی نباشد که ستاد دهه فجر نداشته باشد تا بتوانیم در این راستا جشنواره روستایی ستاد های دهه فجر برگزار کنیم.

وی عنوان کرد: برای تولیدات در دهه فجر، ظرفیت های جدید متناسب با نیازها و شرایط  ایجاد خواهد شد مسئولان شهرستان ها سعی کنند کمیته هایی که به مناسبت دهه فجر ایجاد می‌کنند  درهر  تعدادی که می‌خواهند باشد اما فقط از مسئولان و افراد دولتی استفاده نکنند، و سعی داشته باشند تا  دستور العمل ها بومی سازی شود، زیرا ما باید به کارآمدی و  تاثیر گذاری ها فکر کنیم.

احمدی ادامه داد: راهپیمایی های ۲۲ بهمن باید به نماز جمعه ختم شود اما به شرطی که کسی احساس دعوا و اختلاف بین ستاد نماز جمعه و ستاد دهه فجر احساس نکند، ما تاکید داریم مکان هایی که قبلا راهپیمایی می‌شده است را لغو نکنیم اما  مکان های جدیدی که میخواهیم به تازگی در آن‌جاها راهپیمایی برگزار کنیم  باید با توجه به شرایط شهرستان تصمیم گیری شود.

وی در پایان گفت: همچنین باید توجه داشت که امسال ایام دهه فجر با ایام ماه مبارک رجب متقارن است و ما به خوبی میتوانیم  شادی را در این ایام حس کنیم، بنابراین امسال شادی را فراموش نکنیم و سعی داشته باشیم شادی مردم را  قوت دهیم.

در این مراسم محسن نصری تحلیل گر و کارشناس مسائل سیاسی  در جلسه هم اندیشی مسئولان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان های استان اصفهان اظهار کرد: باید سعی کنیم با پیروی از مقام معظم رهبری با جهاد تبیین و جهاد افشاگری، پیشرفتها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را در این دوران چهل و دو ساله برای مردم تبیین کنیم و با نشان دادن وضعیت کشور در دوران طاغوت از نظر سواد فقر فساد و…. به بیان پیشرفتهای مملکت بعد از انقلاب اشاره شود نباید دهه فجر را فقط خلاصه به بنر و پوستر نکنیم، مردم باید از آثار انقلاب در دهه فجر خبردار شوند، همچنین لازم است با جهاد افشاگری و با استناد به سخنان و کتابها و اسناد دشمنان دروغ و فریب آنها را نسبت به انقلاب در این ایام الله دهه فجر افشاگری کنیم، تا زمانی که ما وظیفه خودمان را که همین تبیین وافشاگری است را انجام ندهیم، دشمنان با ارائه اطلاعات دروغ و کذب باعث تشدید مشکلاتی همچون بدحجابی و بی اعتنایی و مشکلات اقتصادی اجتماعی و سیاسی خواهند شد.
مسئول امور شهرستان های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این جلسه گفت: مسئولان برگزاری برنامه های دهه فجر در همه شهرستان ها باید از حضور مردم، برنامه های اجرا شده در دهه فجر و زحمات همه مردم تشکلهای مردمی و ادارات با ثبت و ضبط آنها نسبت به ماندگاری خاطرات این جشن انقلاب اقدام کنند، خواهش داریم  در شهرستان ها برای برگزاری برنامه های دهه فجر از تیم‌های رسانه‌ای، فعالان شبکه های اجتماعی دعوت به کار و  از راهکار ها  استفاده کنید، تشکیل کمیته ها و مشارکت های مردمی را در سطح شهرستان  برای دهه فجر بالا ببرید.
وی افزود: طبق جهاد تبیین و افشاگری که مقام معظم رهبری می‌فرمایند، متاسفانه خیلی از مردم  در صحنه ها حضور نداشتند و از اتفاقات خبر ندارند و دیگران برای آن‌ها تعریف می‌کنند و این ممکن است مسائل را دچار تحریف کند.

* برگزاری جشنواره عطرگل یاس در بهمن ماهمرشدی‌پور مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان فریدن تصریح کرد: باتوجه به مناسبت های مهم این ایام مبارک با حضور شاعران و نویسنگان چهار استان از جمله اصفهان، لرستان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، یازدهمین جشنواره عطر گل یاس در دهه فجر برگزار خواهد شد که چند هفته به طول خواهد انجامید.

*بدون واهمه جهادی عمل کنید

حجت الاسلام احمد عبدالهی نژاد دبیر ستاد امر به معروف اصفهان  در این جلسه بیان کرد: ما برای حکم خدا قدم برمیداریم و خوشحال هستیم که وظیفه‌ای داریم تا  امر به معروف را در جامعه احیا کنیم، خواهش دارم مسئولان مطالبه‌گر باشند و  بدون ترس و واهمه در دل کار بروند، مسئولان شهرستان ها جلسات هماهنگی را جدی بگیرند و اگر احساس میکند،  شخصی در اطرافشان  نسبت با جایگاهی که دارد  اجازه فعالیت های مفید را به آن‌ها نمی‌دهند اطلاع دهند، مسئولان کمک کنند تا بتوانیم حکم خدا را احیا کنیم.

انتهای پیام/