صفحه اصلی » اجتماعی » علت کمبود برخی دارو ها تحریم های ظالمانه علیه مردم است

علت کمبود برخی دارو ها تحریم های ظالمانه علیه مردم است

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: کاملا درست است که در بعضی داروها کمبودهایی وجود دارد که مربوط به بحث تحریم های ظالمانه علیه مردم است که حتی داروخانه‌های خصوصی نیز این داروها را ندارند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰

امیر جلالیان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون شایعاتی مبنی بر کمبود برخی از داروهای خاص گفت: ماموریت داروخانه های هلال‌احمر در سطح کشور فوریت‌های دارویی است و در واقع هلال احمر در بخش توزیع دارو به عنوان کمک به سازمان غذا و دارو تعریف شده است.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان افزود: داروهایی که از طریق داروخانه هلال احمر توزیع می‌شود در واقع داروهایی است که خود معاونت غذا و داروی استان با توجه به هماهنگی‌هایی که ما داریم تحویل داروخانه می‌دهد و این داروها توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: بعضی از اقلام دارویی به علت بحث تحریم‌ها بازار سختی دارد و شرایط خوبی هم در انبار ما نیست، همین باعث نارضایتی مشتریان می‌شود که ما توانستیم در این زمینه با تعاملی که با معاونت دانشگاه علوم پزشکی و یکسری از شرکت‌های دارویی داشته باشیم، سبد دارویی را کامل‌تر تحویل مشتری بدهیم.

جلالیان اظهار داشت: البته کاملا درست است که در بعضی داروها کمبودهایی وجود دارد که مربوط به بحث تحریم های ظالمانه علیه مردم است که حتی داروخانه‌های خصوصی نیز این داروها را ندارند.

وی در ادامه عنوان کرد: بحث دارو برای بیماری یک بحث حیاتی است و بعضی از داروها ارتباط مستقیم با جان بیمار دارند، مطمئن باشید که معاونت غذا و داروی استان پیگیر حل و فصل بحث کمبود و توزیع عادلانه دارو است و داروهایی که یک وضعیت نابسامانی بدلیل شرایط تحریم‌ها دارند، برای این داروها شرایطی ایجاد کرده که به داروخانه‌های خود یا داروخانه‌های ما به گونه‌ای سهمیه بندی می‌کنند که به تمام کسانی که به این دارو نیاز دارند دارو برسد و مشکل حادی نباشد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − 9 =