صفحه اصلی » بین الملل » اتحاد و همکاری بیشتر ایران و روسیه می تواند بسیاری از توطئه ها در منطقه را خنثی کند

کارشناس مسائل سیاسی:

اتحاد و همکاری بیشتر ایران و روسیه می تواند بسیاری از توطئه ها در منطقه را خنثی کند

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه ایران خودش را در دایره تنگ مذاکره با اروپا و برجام محصور نمی داند گفت: روابط بیشتر با کشورهای منطقه در دستور کار ایران قرار دارد و این اتحاد و همکاری بیشتر ایران و روسیه می تواند بسیاری از توطئه ها در منطقه را خنثی کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳

سید جلال حسینی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ اظهار کرد: همانطور که بارها حضرت آقا فرموده اند ما حاضر هستیم با تمام کشورها در تمام سطوح مذاکره کنیم پس بنابراین ایران تعصبی روی مذاکره و ارتباط با کشورهای خاصی ندارد به جز کشورهایی که به لحاظ ایدئولوژی به هم نزدیک نیستیم؛ ایران حاضر است با شرق و غرب همکاری داشته باشد.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: متاسفانه غربی‌ها به دلیل اینکه به دنبال این هستند که ما را از مسیر خودمان دور کنند در سالهای گذشته برخورد جالبی نداشتند به همین دلیل ایران باید با کشورهای شرق هم ارتباط داشته باشد که خوب متاسفانه به دلیل غرب زدگی که دولت قبل داشت این روابط به درستی انجام نشد.

وی با بیان اینکه الان نگاه به شرق که خود حضرت آقا هم فرمودند به نوعی تقویت می شود افزود: ما باید در کنار ارتباط با غرب که داریم و حالا آنها در ارتباطشان یکسری اشتباه داشتند ما ارتباط با شرق را باید تقویت می کردیم و الان لزوم تقویت قویتر شده است.

* ایران در دایره تنگ مذاکره با اروپا و برجام محصور نیست/ روابط بیشتر با کشورهای منطقه در دستور کار نظام قرار دارد

حسینی خاطرنشان کرد: این مذاکره و سفر  رئیسی نشان دهنده این است که ایران بر این سیاست اصرار دارد و چندان خودش را در دایره تنگ مذاکره با اروپا و برجام محصور نکرده و اگر اروپایی ها بخواهند زیاده خواهی کرده و براساس سیاست های اعمالی آمریکا رفتار و برخورد کنند ایران ارتباطات بیشتر با شرق و کشورهای روسیه و چین و دیگر کشورها را در دستور کار خود دارد.

* اتحاد و همکاری بیشتر ایران و روسیه می تواند بسیاری از توطئه ها در منطقه را خنثی کند

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: کریدور شمال بلاخره یک سمتی از کشور ما است که متاسفانه در دولت های قبل نسبت به برقراری ارتباط با کریدور شمال بی توجهی شده که این سفر می تواند برای جبران کاستی ها و کوتاهی های گذشته باشد، علاوه بر این الان یک اتحاد نامرئی بین آمریکا ترکیه و آذربایجان و رژیم صهیونیستی برای نفوذ بیشتر در منطقه برقرار شده است که اینجا لازم است ایران ارتباط خود را با روسیه بیشتر کند چون این اتحاد نامبارک ممکن است هم به ایران و هم به روسیه آسیب برساند و اتحاد و همکاری بیشتر ایران و روسیه می تواند بعضی و بسیاری از توطئه ها را خنثی کند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − 1 =