صفحه اصلی » استان اصفهان » واکسیناسیون بیش از ۸۱ درصد نوجوانان اصفهان

واکسیناسیون بیش از ۸۱ درصد نوجوانان اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  از آخرین وضعیت پوشش واکسیناسیون استان اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳

پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار  صاحب نیوز؛ در خصوص آخرین آمار واکسیناسیون کووید ۱۹ برای جمعیت مورد هدف استان اظهار کرد: درصد کل پوشش واکسیناسیون نوبت اول ۸۴.۸۱ درصد و نوبت دوم ۷۴.۰۴ برای افراد بالای ۱۲ سال تا دیروز دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول ایرانی ۸۶.۶۱ و درصد پوشش واکسیناسیون نوبت دوم ایرانی ۷۶.۱۱ برای افراد بالای ۱۲ سال انجام شده است.

وی بیان کرد: مجموع درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول گروه نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال ۸۱.۸۷ درصد و مجموع آمار واکسیناسیون نوبت دوم این گروه سنی ۶۷.۸۵ درصد اعلام شده است.

عقدک متذکر شد: مطابق آمارهای ارائه شده درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول ایرانی گروه نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال ۸۵.۹۱ و تزریق واکسن ایرانی نوبت دوم این گروه سنی ۷۱.۹۳ درصد بوده است.

وی در مورد درصد پوشش واکسیناسیون نوبت سوم افراد بالای ۱۸ سال استان اعلام کرد: در مجموع ۲۲.۳۳ درصد افراد بالای ۱۸ سال در استان اصفهان دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند و درصد پوشش واکسیناسیون نوبت سوم ایرانی این گروه سنی نیز ۲۳.۵۷ درصد اعلام شده است.

همچنین رضا فدایی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز، در خصوص موجودی واکسن ها در استان اصفهان اظهار کرد:  نزدیک ۸۰۰ هزار دز واکسن  از انواع مختلف در سطح استان موجود است و آماده تزریق بر حسب دستورالعمل‌های موجود ایرانی و خارجی همه آن‌ها به گروه های هدف تزریق می‌شود.

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان افزود: واکسن آسترازنیکا به تناسب بین همه مراکز واکسیناسیون توزیع شده و محل تزریق ویژه برای آن در نظر نیست، همه مراکز تجمیعی به تعدادی آن را دریافت کردند و آن را تزریق می‌کنند، واکسن آسترازنیکا که در حال حاضر به کسانی تزریق می شود که نوبت اول خود را در یک ماه گذشته دریافت کردند و اکنون نوبت دوم آن‌ها است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − نوزده =