صاحب نیوز

14001102000899_Test_PhotoN

اعمال محدودیت بر صنایع به دلیل افت فشار گاز است

سخنگوی صنعت برق اصفهان گفت: به دلیل برودت هوا و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، محدودیت گاز بر صنایع هم اعمال شده که شامل نیروگاه‌های تولید برق هم می‌شود؛ این محدودیت به صنایع سیمانی و فولادی استان اعمال شده است.

کدخبر: 1077806
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ @ ۱۲:۱۷


به گزارش صاحب نیوز؛ سید محمدرضا نوحی، سخنگوی صنعت برق اصفهان با اشاره به محدویت‌های اعمال شده بر صنایع اظهار داشت: در فصل زمستان، در کشور ما محدودیت گاز داریم و این محدودیت بین استان‌ها تقسیم می‌شود که تبعا محدودیت در استان اصفهان هم بر مصرف گاز در حال حاضر زیاد است، چون مصرف گاز خانگی به دلیل سرمای شدید الان بالا است.

وی ادامه داد: به همین دلیل محدودیت گاز بر صنایع هم اعمال شده که شامل نیروگاه‌های تولید برق هم می‌شود، وقتی گاز نیروگاه ما کم باشد، تولید برق هم کم می‌شود، به همین دلیل به مصرف‌کننده‌های صنایع فولاد خودمان اعلام کردیم که فعلا باید مصرف برق خود را به حداقل ممکن کاهش دهید.

نوحی به صنایع سیمانی هم اشاره کرد و گفت: به این صنایع هم اعلام شده تولید خود را تعطیل نکنند، اما فعلا با یک کوره کار کنند؛ بنابراین به این دو صنعت اعلام شده مصرف خود را کم کنند تا در بخش خانگی دچار کمبود گاز و همچنین برق نشویم، چون اگر گاز دچار افت شود، تولید برق نیز کاهش می‌یابد.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر ادامه‌دار بودن سردی هوا تا ۲۰ بهمن، بیان کرد: ما به صنایع سیمانی اعلام کردیم تا ۲ روز دیگر با یک کوره کار کنند تا بعد از با توجه به ارزیابی وضعیت، تصمیم‌گیری در این زمینه مبنی بر برداشتن محدودیت یا تمدید آن صورت گیرد.

حبیب‌الله بهرامی، مدیرعامل شرکت سیمان اصفهان نیز در این باره گفت: شرکت توزیع برق ۱۰ روز قبل به ما گفت مقداری از مصرف برق خود را کم کنید، ما هم مصرف برق را کاهش دادیم؛ الان به ما اعلام کردند مصرف برق را بیشتر کاهش دهید.

وی افزود: با کاهش مصرف برق، ظرفیت تولید ما به نصف کاهش پیدا می‌کند؛ ولی قیمت سیمان افزایش پیدا نمی‌کند، چون موقتا و به مدت ۳ روز برای مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام/