صفحه اصلی » اقتصادی » افزایش ۲۰ درصدی قیمت گل در بازار اصفهان

افزایش ۲۰ درصدی قیمت گل در بازار اصفهان

رئيس اتحاديه گل فروشان استان اصفهان  گفت: قیمت گل و گیاه در استان اصفهان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۳۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۴

جعفر دلال باشی در گفت و گو با خبرنگار  صاحب نیوز؛ در خصوص وضعیت بازار گل و گیاه اظهار کرد: وضعیت بازار گل و گیاه امسال نسبت به سال گذشته، به علت سرمای زیاد، تورم بالا و سوخت رسانی کمتر به گلخانه مطلوب نبود و بازار گل تفاوت چندانی با سال گذشته نداشت.

رئيس اتحاديه گل فروشان استان اصفهان  افزود: رشد  ۲۰ درصدی قیمت گل و گیاه  در برابر تورم بالایی که به وجود آمده، بسیار ناچیز است و اگر بیش‌تر نشده صرفا برای این است که  مردم  توانایی خرید داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به مناسبت های بهمن‌ماه قیمت گل و گیاه نسبت به ماه های گذشته افزایش داشته یا خیر، تصریح کرد: خیر به مناسبت بهمن‌ماه و برنامه‌های ویژه‌ای که وجود دارد، بجز گل رز، هیچ محصول دیگری گران‌تر نشده است، حتی  با وجود اینکه در فصل زمستان امسال سرمای هوا شدید تر بود و بعضی از گلخانه‌ها دچار یخ‌زدگی شدند اما به علت اینکه قدرت خرید مردم پایین آمده افزایش قیمت نداشتیم.

دلال‌باشی  در خصوص استقبال مردم از بازار گل و گیاه ابراز داشت: استقبال مردم برای خرید گل و گیاه کمتر شده است، در حال حاضر از میان گل و گیاه های موجود در بازار، شاخه گل ارکیده بالاترین قیمت را در اختیار  دارد که با قیمت هر شاخه ۶۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، البته گل ارکیده صرفاً برای مراسم های خاص و جشن ها استفاده می شود و  گلی نیست که هر کس راغب به خریدن یک دسته گل آن باشد.

وی بیان کرد:  همچنین  قیمت شاخه گل رز ساده از ۳۰ هزار  تومان شروع می‌شود تا شاخه‌ای ۶۰ هزار تومان گل‌های رز جاویدان که در دراز مدت ماندگاری بالایی دارند، است.

رئيس اتحاديه گل فروشان استان اصفهان اعلام کرد:  اکنون در بازار کمبود گل و گیاه است، چرا که تولید نسبت به گذشته کمتر و به موازات آن خریدار هم کمتر شده است، همچون سال گذشته مشتری نداریم، مردم بیشتر راغب شدن برای جشن‌ها و مناسبت‌ها کالاهای اساسی مورد نیاز خودشان را خریداری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × دو =