صفحه اصلی » اجتماعی » اُمیکرون با 368 ابتلا در اصفهان سویه قالب استان شد/ پیشگیری از اُمیکرون با تزریق دز سوم

اُمیکرون با 368 ابتلا در اصفهان سویه قالب استان شد/ پیشگیری از اُمیکرون با تزریق دز سوم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون ۳۶۸ نفر در استان اصفهان به اُمیکرون مبتلا شده‌اند و با توجه به اینکه این سویه در استان قالب شده است دیگر آمار آن را به صورت جداگانه اعلام نمی‌کنیم.

تاریخ انتشار: ۲۰:۱۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ پژمان عقدک، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  با اشاره به وضعیت کرونا در استان اظهار داشت: تعداد بستری‌های کرونایی استان بر روی عدد ۲۵۰ ثابت مانده است و حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر در آی سی یو بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر به طور متوسط در یک هفته گذشته صفر بوده است اما فوت مشکوک به کرونا روزی یک نفر را داشته‌ایم، افزود: در حال حاضر ۸۵ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در استان دُز اول، ۷۴ درصد دُز دوم و ۲۳ درصد دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

عقدک با اشاره به وضعیت شیوع اُمیکرون در اصفهان گفت: تاکنون ۳۶۸ نفر در استان اصفهان به این سویه کرونا مبتلا شده‌اند و با توجه به اینکه این سویه در استان قالب شده است دیگر آمار آن را به صورت جداگانه اعلام نمی‌کنیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه امیدوار هستیم با رعایت پروتکل‌ها و انجام واکسیناسیون به ویژه دُز سوم به سمتی برویم که به پیک ششم نزدیک نشویم، بیان کرد: مهم‌ترین پیشگیری انجام واکسیناسیون است که برای اُمیکرون دز سوم مطرح است، چون می‌تواند ۷۵ تا ۸۰ درصد از اُمیکرون پیشگیری کند و گام دوم رعایت پروتکل‌ها و زدن ماسک و نرفتن به جاهای سرپوشیده و شلوغ است.

وی با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی استان خاطرنشان کرد: همچنان همه شهرستان‌های استان به جز شهرستان نطنز که زرد است، در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده + 7 =