صفحه اصلی » اقتصادی » ۱۵۰ پنل خورشیدی در دهه فجر در اصفهان افتتاح می‌شود

۱۵۰ پنل خورشیدی در دهه فجر در اصفهان افتتاح می‌شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان مقرر شده که در دهه فجر نیز ۱۵۰ پنل خورشیدی برای همراهی در صنعت برق کشور و کمک به معیشت مردم استان اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ حسن عجمی با اشاره به رویکردها و اقدامات اساسی سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان و برنامه‌های در دستور کار اجرا اظهار داشت: این رسالت در چند موضوع محرومیت‌زدائی، حرکت‌های جهادی، اقتصاد مقاومتی و خدمت‌رسانی به مردم تعریف شده و بسیج سازندگی در همه این حوزه‌ها اقدامات و فعالیت‌هایی در سراسر استان به مردم مناطق محروم ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا، این چند رسالت مد نظر قرار گرفت و اقدامات موثری صورت گرفت، تصریح کرد: در بحث خدمت‌رسانی حضور گروه‌های جهادی را در مناطق مختلف شاهد بودیم و 2 هزار و 580 گروه جهادی در این زمینه فعالیت‌های لازم را صورت داده و در ایام کرونا، در حوزه‌های مختلف مانند ضد عفونی معابر در روزهای اول و نهضت مردمی ماسک کمک کردند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان تصریح کرد: پس از آن و در نیمه شعبان 99 با دستور مقام معظم رهبری در این زمینه، گروه‌های جهادی در موضوع کمک‌های مومنانه و بسته‌های حمایتی وارد شدند و در زمینه خدمت‌رسانی به مردم، یک میلیون و صد هزار بسته معیشتی بین محرومان استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 228 زندانی با همت بسیج حقوقدانان استان اصفهان آزاد شده‌اند، گفت: همچنین توزیع هزار و 500 جهزیه برای نوعروسان با محوریت معاونت اجتماعی و همکاری یبسیج سازندگی در شهرستان‌ها انجام شده است.  در استان اصفهان هزار و 150 مسکن محرومین را برای مددجویان کمیته امداد در نظر گرفته شده و 400 مسکن را بسیج سازندگی برای افرادی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند، مد نظر قرار گرفته‌ایم.

سرهنگ عجمی با بیان اینکه از ظرفیت گروه‌‌های جهادی برای ساخت و فعالیت‌هایی از این دست استفاده می‌شود، گفت: همچنین بسیج سازندگی برای مرمت مسکن محرومان نیز فعالیت دارد.

وی با اشاره به ورود بسیج سازندگی به موضوعات اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: این سازمان یک هزار و 500 صندوق قرض‌الحسنه در سطح استان را مدیریت می‌کند و در این صندوق‌ها به معیشت و اشتغال مردم کمک شده است. در قالب این قرض‌‍الحسنه‌ها، توسعه پنل خورشیدی مد نظر قرار گرفت و در هفته بسیج 400 پنل خورشیدی افتتاح شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان خاطرنشان کرد: مقرر شده که در دهه فجر نیز 150 پنل خورشیدی برای همراهی در صنعت برق کشور و کمک به معیشت مردم استان اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گیرد. این پنل‌‍‌ها، پنل‌های پشت‌بامی 5 کیلو وات ساعتی است.

وی خاطر نشان کرد: با رویکرد محرومیت‌زدائی در موضوعات آب استان از جمله آب کشاورزی و آب شرب ورود پیدا کردیم و قرارداد آب‌رسانی به 60 روستا در سه منطقه فریدون‌شهر، سمیرم و نائین دنبال می‌کنیم. همچنین استخر ذخیره آب و استخر آب برای شرب در روستاها و کشاورزی و سیمانی کردن انهار و سایر موضوعات مرتبط در بسیج سازندگی دنبال می‌شود تا گشایشی را برای مردم ایجاد کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − 14 =